Opis treści
W części 1 zaprezentowano nowoczesne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach zmieniającej się rzeczywistości. Omówiono kompetencje przyszłości w zakresie przedsiębiorczości, oczekiwania kompetencyjne na rynku pracy oraz sposoby niwelowania luki pomiędzy kompetencjami oczekiwanymi i wyobrażanymi przez osoby wkraczające na rynek pracy, a także kreowanie nowoczesnych warunków zatrudnienia m. in. poprzez dostosowanie szkoleń do potrzeb rynku pracy przy współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W niniejszym rozdziale omówiono ponadto rozwój idei humanizacji pracy oraz Organizacyjną Analizę Zachowań wpływającą na wydajność i jakość pracy. Znaczna część przedmiotowego rozdziału poświęcona została kompetencjom nowoczesnego menadżera w różnych sektorach gospodarczych. Omówiono jego rolę i odpowiedzialność w tworzeniu i kierowaniu zespołem na podstawie przeprowadzonych badań, czy też wpływ posiadanych kompetencji na procesy decyzyjne. Część 2 pt. „Problemy współczesnych cywilizacji w ujęciu prawno-administracyjnym” dotyczy kompetencji społecznych w zawodach związanych z administracją publiczną oraz polityką gospodarczą i społeczną, spójności misji i celów administracji publicznej z punktu widzenia nauki administracji. Omówiono ponadto prawne aspekty wybranych problemów społecznych oraz regulacje prawne z zakresu nowych technologii. Część 3 poświęcona została współczesnym wyzwaniom z zakresu bezpieczeństwa społecznego, ekonomicznego i środowiskowego. Przedstawiono w niej problematykę budowania świadomości użytkowników i jej wpływu na funkcjonowanie systemu zarządzania bezpieczeństwem w obszarze cyberprzestrzeni zarówno w obszarze bezpieczeństwa informacji, jak i ochrony danych osobowych. Omówiono także tematykę adaptacji kompetencyjnej w odniesieniu do obecnych trendów migracyjnych oraz współczesnych i przyszłych wyzwań dla przedstawicieli wybranych zawodów. Ostatnia – 4 część ukazuje cyfrowe społeczeństwo oraz możliwości implementacji rozwiązań technologicznych do wybranych obszarów funkcjonowania organizacji. Można w niej odnaleźć wiele informacji na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach, w tym zastosowania narzędzi sztucznej inteligencji w procesie zatrudniania kandydatów i związane z tym ryzyka dla pracodawcy oraz zaznajomić się z badaniami na temat cyfrowej inkluzji przedsiębiorstw. Opisane zostały także wybrane funkcje poznawcze i zależności pomiędzy nimi. Ponadto w niniejszym rozdziale scharakteryzowane zostały zagadnienia wspomagania decyzji finansowych gospodarstwa domowego korzystającego z energii odnawialnej, nowe kierunki inwestycyjne oraz nowoczesne technologie w służbie społeczeństwu, a także zagrożenia wynikające ze zmieniającego się środowiska cyfrowego.
„Kompetencje przyszłości - wyzwania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania.”, Małgorzata Kozłowska, Emilia Żuchowska - Kotlarz, Martyna Mostowska – jak czytać ebook?
Ebooka „Kompetencje przyszłości - wyzwania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania.”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).