okładka Milczenie. Ebook | EPUB, MOBI | Jan Costin Wagner

Ebook

Milczenie

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Sinikka zaginęła – znaleziono tylko jej torbę i rower. Dokładnie w tym miejscu, w którym 33 lata wcześniej inna dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. To zdarzenie wyprowadziło z równowagi nie tylko policję i opinię publiczną, ale także jednego z dwóch sprawców przestępstwa sprzed lat. Dla niego ta podróż do przeszłości okaże się bardzo bolesna… Nikt nie wie lepiej od komisarza Kimmo Joenty, co znaczy stracić najukochańszą osobę w swoim życiu. Joenta, komisarz z Turku, nie chce odebrać rodzicom Sinikki nadziei, że ich córka jeszcze żyje. Nawet jeśli wie, że podobieństwo tego zdarzenia do historii sprzed 33 lat jest uderzające. „Księżyc z lodu” był bardzo dobry. „Milczenie” jest jeszcze lepsze. Jan Costin Wagner dowiódł w swojej drugiej powieści o komisarzu Kimmo Joencie, że jest mistrzem moralnej niepewności". Tobias Gohlis, „Die Zeit”, Niemcy

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.98 MB (MOBI), 0.90 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

17.05.2014, 22:09

autor książki raczy nas ogromem nudy i przewidywalności, już więcej z kryminału znajdziemy w książce "Nad Niemnem" E.Orzeszkowej

Anna Kubacka

Anna Kubacka

30.11.2011, 22:51

Jak mogłabym ostatecznie przekonać tych, którzy się nadal wahają? Zaczynam, życiowo, mentalnie i czytelniczo, niebezpiecznie zmierzać w kierunku minimalizmu. Z coraz mniejszą chęcią i entuzjazmem podchodzę do opasłych tomisk i zaczęłam wierzyć w cieniutkie książeczki. Dlaczego? To nie lada sztuka zbudować pełną napięcia historię na zaledwie 240 stronach. I zostawić ją w głowie czytelnika na dłużej. "Milczenie" to kryminał ambitny - autor nakreślił świetnie portrety psychologiczne bohaterów, pozostawiając jednocześnie w głowie czytelnika mnóstwo pytań, które natarczywie powracają ... Polecam gorąco!

W B

W B

09.08.2011, 10:41

Bardzo wciągający kryminał. Polecam!

Marcin Ochman

Marcin Ochman

17.08.2015, 22:38

„W atmosferze gęstej od ciszy”

Akcja raczej nie wciąga przewrotnością wydarzeń, ale za to towarzyszy jej dziwne uczucie otępienia, jakby oczekiwania na wszystko, co może się wydarzyć. Zapewne jest to zasługą nie tyle fabuły, co scenerii, w której rozgrywają się wydarzenia. Można to porównać do sytuacji w której cichną wszelkie dźwięki otoczenia, a cisza staje się nienaturalna i powoduje wręcz ból głowy. Ot takie subiektywne skojarzenia. Nie czytałem pierwszej części, ale mam wrażenie, że nie jest to konieczne. 4 gwiazdki.

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

29.06.2012, 09:14

„”

Bardzo intrygująca książka. Podczas lektury Milczenia, przypominała mi się powieść "O krok" Henninga Mankell, z której emanował ogromny spokój, po mimo nagromadzonego w niej zła i cierpienia. Bo właśnie taka jest ta książka, spokojna i jakby cicha. Tytułowe milczenie jest bardzo ważne, bo przy jego pomocy możemy rozpoznawać emocje bohaterów powieści. Nieraz więcej można powiedzieć milcząc.
Jeśli do tego wspaniałego klimatu, który stworzył w swej powieści Jan Costin Wegner, dodamy zaskakujące zakończenie, powstaje bardzo dobra opowieść, w której nie trup ścielący się gęsto liczy się bardziej a postępowanie i emocje bohaterów.
Na książkę tę trafiłem całkowicie przypadkowo. Po jej przeczytaniu zadałem sobie pytanie. Jak znaleźć złoty środek dający umiejętność wyszukiwania takich perełek?