Opis treści
Monografia podejmuje problematykę dyskryminacji kobiet w medialnym dyskursie politycznym.
Monografia podejmuje problematykę dyskryminacji kobiet w medialnym dyskursie politycznym. Ramę teoretyczną pracy stanowią koncepcje Michela Foucaulta, Pierre’a Bourdieu, Ervinga Goffmana i Anthony’ego Giddensa. W badaniu, pytanie nadrzędne dotyczy sposobu, w jaki artykułowane są zawodowe tożsamości polityczek w perspektywie gender w wybranych dziennikach i tygodnikach w latach 2016-2018. Pytania szczegółowe dotyczą dyskursywnych mechanizmów konstruowania zawodowych tożsamości polityczek, kategoryzacji tematów związanych z polityczną agendą feministyczną oraz odwołań do stereotypowych cech i ról płciowych w tożsamościach zawodowych polityczek. W badaniu wykorzystano strategię metodologiczną łączącą KAD, perspektywę badań feministycznych oraz elementy analizy konwersacyjnej.
„Mówią, czy są mówione? W poszukiwaniu tożsamości zawodowych polityczek”, Weronika Żybura – jak czytać ebook?
Ebooka „Mówią, czy są mówione? W poszukiwaniu tożsamości zawodowych polityczek”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).