okładka Pilch w sensie ścisłym. Ebook | EPUB, MOBI | Katarzyna Kubisiowska

Ebook

Pilch w sensie ścisłym
Pierwsza biografia

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Jerzy Pilch: – Ile dostałaś czasu? – Dwa lata. – Aha, czyli liczą na to, że przed wydaniem zdążę umrzeć.

Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy.

Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę.

Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać. 

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.22 MB (MOBI), 2.09 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Marta Biłobran

13.11.2016, 18:53

„Dla masochistów. ”

To jest tak złe, że trudno to nazwać biografią. Zlepek słów, cytatów, gotowych wypowiedzi, które pani Kubisiowska zebrała, opatrzyła lichym komentarzem i raczyła się pod tym podpisać. Lekturę ratowałaby barwna postać głównego bohatera, jednak pani autorka skupiła się głównie na pijackiej nie zaś literackiej aktywności Pana Jerzego. Dla masochistów.