Opis treści
Rozdziały 3-4 z publikacji pt. "Psychologia Penitencjarna" - redakcja naukowa Mieczysław Ciosek, Beata Pastwa-Wojciechowska
Rozdziały 3-4 z publikacji pt. "Psychologia Penitencjarna" - redakcja naukowa Mieczysław Ciosek, Beata Pastwa-Wojciechowska. Rozdział 3 Teoretyczne podstawy procesu resocjalizacji; Rozdział 4 Instytucje izolacyjne dla nieletnich. Psychologia i prawo to rozległe dziedziny wiedzy, które dokonują oglądu zachowania człowieka z dwóch punktów widzenia: pierwszy z nich polega na poszukiwaniu przyczyn oraz mechanizmów postępowania, drugi odnosi się do oceny zgodności zachowania człowieka z normami prawa. Perspektywy te spotykają się i wzajemnie przenikają w procesie postępowania karnego i postępowania wykonawczego. Z istnieniem i funkcjonowaniem aparatu wymiaru sprawiedliwości związane są więc tradycyjnie dwie dyscypliny psychologiczne: psychologia sądowa i psychologia penitencjarna, odnosząca się do sytuacji przymusowej izolacji człowieka w instytucjach zamkniętych. Ta książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu psychologii penitencjarnej, niezbędne dla każdego działającego w tym obszarze.
„Psychologia penitencjarna. Rozdział 3-4”, Robert Opora, Anetta Jaworska – jak czytać ebook?
Ebooka „Psychologia penitencjarna. Rozdział 3-4”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).