Opis treści
OPOWIEŚĆ INSPIROWANA PRAWDZIWĄ HISTORIĄ BABCI JOJO MOYES
Jak wiele może zmienić jedna podróż? Jennifer przypadkiem trafia na plażę pełną starych, zapomnianych statków. Nie spodziewa się, że w tym miejscu odnajdzie opowieść o podróży, która zmienia wszystko.
*
Wojna się skończyła. Frances wchodzi na pokład Victorii, okrętu, który ma ją zabrać do Anglii. Wszyscy myślą, że płynie do ukochanego, ale to jedynie pretekst, by uciec przed przeszłością na drugi koniec świata. Na statku pełnym młodych kobiet aż wrze od konfliktów, zazdrości i napięć. Po zmroku, kiedy na pokładzie słychać tylko szum fal, Frances przypadkowo poznaje Henry’ego. To spotkanie staje się najgorszą, ale zarazem najlepszą rzeczą, jaka mogła się jej przydarzyć.
Czy przysięgi wierności wystarczą, aby oprzeć się miłości? Czy podróż może być ważniejsza niż ostateczny cel?
Niepublikowana wcześniej w Polsce powieść o nieprzewidywalności losu. Jej autorka podbiła serca polskich czytelników książkami ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ, KIEDY ODSZEDŁEŚ, MOJE SERCE W DWÓCH ŚWIATACH.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
„W samym sercu morza”, Jojo Moyes – jak czytać ebook?
Ebooka „W samym sercu morza”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Karolina 16-07-2023
Karolina 16-07-2023
Przyjemna w czytaniu, do końca trzymająca w niepewności jakie będzie zakończenie.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Dominika Stryszowska 02-08-2020
Dominika Stryszowska 02-08-2020
Przed nami kolejna książka od Jojo Moyes. Miałam co do niej pewne obawy, bo nie jest to jej najnowsza powieść, a starsza, tylko niewydana jeszcze w Polsce. Ten wcześniejszy styl nie do końca mi odpowiadał, jednak tutaj czuć pióro Moyes, którą pokochały kobiety. II wojna światowa. 600 kobiet zmierzające do Anglii na lotniskowcu. Płyną z Australii pełne nadzei, że po drugiej stronie świata czekają na nich mężowie, rozdzieleni przez wojnę. Jeśli podobał Wam się klimat Titanica, to książka dla Was. Książka pełna tęsknoty, oczekiwania i wiary na lepsze jutro. Nie jest to też standardowa opowieść o miłości, ten wątek toczy się jakby obok innych wydarzeń. Subtelnie zarysowany pokazuje realia tamtego świata. Jest to powieść o trudnej przyjaźni kobiet, z jednej strony pełnej oddania, ale też rywalizacji. Autorka świetnie zarysowała tło historyczne, rzeczywistość wojenną i panujące normy społeczne. Według mnie książka jest trochę melancholijna, trochę smutna, jednak w niepowtarzalnym klimacie. Wzruszająca i pokazująca, że niczego nie można odkładać na jutro. Powieść ma spory gabaryt, ale dobrze się ją czyta. Sama przeczytałam ją w jeden dzień. Akcja jest stateczna, trochę musimy się wczytać, poznać bohaterów, jednak zakończenie jest warte tych poczatkowych trudności. Mnie się bardzo podobała i będę ją z czystym sercem polecać.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Anna z Book Pathology 13-07-2020
Anna z Book Pathology 13-07-2020
,,W samym sercu morza” to historia kilku Australijek, które po wyjściu za mąż za Brytyjczyków i wielu miesiącach rozłąki w czasie wojny wreszcie mogą się połączyć z ukochanymi. Na pokładzie lotniskowca zmierzającego na wyspy brytyjskie spotykają się zatem kobiety, które dzieli niemalże wszystko, począwszy od wieku, wykształcenia, czy środowiska, w którym się wychowały, ale łączy jedno – miłość do ukochanego mężczyzny, która przetrwała mimo dzielącej ich odległości. Przez 6 tygodni te tak odmienne kobiety zmuszone są do przebywania ze sobą w ograniczonej przestrzeni i w trudnych warunkach (upał, brak wody, ograniczenia w racjach żywnościowych itp.), więc nic dziwnego, że na pokładzie dochodzi do różnych nieporozumień, ale ani się one obejrzą, a podróż, która miała być dla nich utrudnieniem i próbą charakteru, staje się okazją do zacieśnienia więzów i narodzin przyjaźni, które wiele przetrwają. Atrakcyjności tej powieści nadaje fakt, iż była ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia babci autorki, która jako jedna z wielu kobiet tamtego okresu była wojenną żoną na odległość. Ona również tuż po zakończeniu II wojny światowej została wraz z innymi młodymi żona przewieziona do Europy, aby móc wreszcie spotkać się z mężem. Wykorzystanie przez panią Moyes fragmentów z życia jej rodziny sprawiło, że spojrzałam na tę powieść i opisane w niej bohaterki nieco bardziej przychylnie niż początkowo planowałam. Na uwagę zasługują losy czterech odmiennych kobiet, które podróżują na pokładzie lotniskowca. Podczas obcowania z nimi nie tylko poznaje ich życiowe historie, ale przede wszystkim śledzi decyzje przez nie podejmowane, z którymi nie zawsze się zgadza. Okres, w którym przyszło im żyć jest niepewny i napawa lękiem. Kobiety nieustannie odczuwają strach przed utratą ukochanego męża, ale też mają nadzieję na jak najszybsze odzyskanie poczucia bezpieczeństwa. Ich obawy przed życiem w nowej powojennej rzeczywistości wydają się uzasadnione, gdyż na nieznanym terenie i z dala od rodziny będą musiały stworzyć swoją własną familię i poznać krewnych męża, o których do tej pory czytały tylko w listach lub wcale nie miały o nich pojęcia. Podczas podróży do Wielkiej Brytanii jedynie morze słucha ich bez słowa sprzeciwu i przyjmuje każdą ich skargę, niepewność, nadzieję i ból. Tylko w obecności wielkiej wody nieskalanej ludzkimi rządzami wojenne żony mogą dokonać spowiedzi i wyjawić emocje skrywane w najgłębszych zakamarkach duszy. Nikt im wówczas nie przeszkadza, nie upomina, nie przerywa, nie krępuje uwagami o przesadnej emocjonalności. Tylko w obecności morza te dziewczyny i kobiety mogą całkowicie się obnażyć i powiedzieć, co im leży na sercu.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem