Opis treści
• Masz trudności z wyrażaniem uczuć i utrzymywaniem relacji? • Czasem nagle wybuchasz i nie wiesz dlaczego? • Przewidujesz najgorsze i nie wierzysz w możliwość zmiany na dobre? • Nie lubisz krytyki i obawiasz się porażki? • Widzisz, że źle gospodarujesz czasem, ale nie potrafisz nic z tym zrobić? • Nie potrafisz się całkiem odprężyć i swobodnie się bawić? Jeśli na część z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może należysz do ogromnej grupy mężczyzn, których dr Robert Ackerman nazywa „milczącymi synami”. Milczący synowie mogą pochodzić z rodzin naznaczonych alkoholizmem, przemocą, perfekcjonizmem, skrajnym chłodem emocjonalnym czy krytycyzmem. Mężczyźni ci rzadko mówią o tym, czego doświadczyli w przeszłości. Wydaje się, że funkcjonują jak wszyscy inni – mają poczucie humoru, są lojalnymi przyjaciółmi i potrafią ciężko pracować – ale tak naprawdę wnoszą swoje cierpienie w każde miejsce, do którego docierają w życiu. Dr. Ackerman jest jednym z nich i jak nikt inny wie, jak pokonać problemy, z którymi się borykają. W tej książce, będącej silnym wsparciem dla mężczyzn, pomaga też kobietom wreszcie zrozumieć, co czują ich partnerzy, synowie czy przyjaciele. Jeśli jesteś mężczyzną, ta książka może być o tobie. Jeśli jesteś kobietą, może ona być o kimś, kogo kochasz.
„Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich”, Robert J. Ackerman – jak czytać ebook?
Ebooka „Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik Woblinka 27-05-2022
Czytelnik Woblinka 27-05-2022
Książka nie jest aktem oskarżenia rodziców, ale wskazuje drogę przez przeszkody związane z dorastaniem w trudnej rodzinie i odnalezieniem własnego potencjału — w pracy, w zabawie, w związkach, w rodzicielstwie. Opierając się na solidnych badaniach i studiach przypadków, opisujących inne niż alkoholowe typy rodzin dysfunkcyjnych, a wszystko po to, by lepiej poznać środowisko, w którym dorastali. Zamieścił również wywiady z kobietami: czy to partnerkami, czy matkami, pozostającymi w bliskiej relacji z cichymi synami, by sami mogli usłyszeć, co one na ich temat mówią i jak ich odbierają. Książka podzielona została na kilka części, w których autor dokładnie wyjaśnia, kim są cisi synowie i analizuje problemy, z jakimi często się borykają, powody, dla których nie doświadczają pełnego zakresu emocji oraz sposób, w jaki rodzice wpływają na ich życie, a także jak przyszłość wpłynęła na ich relacje z innymi ludźmi. Okazuje się, że rdzeniem wszystkich tych relacji jest intymność - to jak ją definiują i jaką postać przyjmuje w ich życiu. Uzdrowienie oznacza wyjście poza zasady rządzące dysfunkcyjną dynamiką rodziny. Warto zapamiętać, by znane Dorosłym Dzieciom Alkoholików hasła: „nie mów, nie ufaj, nie czuj ” zastąpić nowym zestawem wytycznych w dorosłych wyborach i relacjach. Urzeczywistnić sobie potencjał, jaki w nas drzemie, a wszystko po to, by nie ulegać starym schematom, ale szanować i akceptować siebie. Cała recenzja: http://autorzy365.pl/zrozumiec-mezczyzne_a7033
Opinia nie jest potwierdzona zakupem