Opis treści
Autorzy publikacji podjęli próbę charakterystyki wybranych działań podejmowanych przez grupy jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Polsce. Przede wszystkim, poprzez ukazanie wielu sposobów współdziałania, autorzy pragną zwrócić uwagę na różnorodne strategie, jakie wdrażają JST. Główna uwaga została zwrócona na samorząd gminny, ponieważ w opinii autorów jest on podstawową jednostką samorządu terytorialnego, co znajduje również potwierdzenie w obowiązujących aktach normatywnych regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce. Ponadto, jest on najbliżej mieszkańców, przez co powinien wzorcowo realizować idee samorządności, w ramach której mieszkańcy partycypując w działaniach z zakresu polityki lokalnej aktywnie wpływają na kształt swojej najbliższej okolicy. Analizując aktywność JST autorzy starali się zarysować obraz wzajemnych relacji gmin, powiatów i województw, co pozwoliło uzyskać odpowiedź na pytanie: czy ww. jednostki wchodzące w skład różnorakich zrzeszeń kooperują, czy też rywalizują ze sobą. Zestawienie obowiązujących regulacji prawnych z praktyką pozwoliło ukazać elementy, które uległy zdezawuowaniu z biegiem lat. Tym samym niniejsza publikacja, analizując zagadnienia mające wpływ na funkcjonowanie systemu administracji publicznej pod kątem politologicznym, wzbogaca naukowy dyskurs, w którym dominują publikacje o charakterze prawniczym.
„Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce”, Michał Szczegielniak – jak czytać ebook?
Ebooka „Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).