okładka Wytropić Eichmanna. Ebook | EPUB, MOBI | Neal Bascomb

Ebook

Wytropić Eichmanna

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Porywająca niczym thriller opowieść o polowaniu na Adolfa Eichmanna Adolf Eichmann codziennie rano siadał za biurkiem i – jak sam mówił – „wykonywał swoją pracę najlepiej, jak potrafił”. To on stworzył perfekcyjny plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych. Człowiek, na którym ciążyła odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości, długo pozostawał bezkarny. Po upadku III Rzeszy udało mu się wymknąć z rąk sprawiedliwości i uniknąć procesu w Norymberdze. Przez 15 lat mylił tropy i działał niczym najlepszy agent wywiadu, który nie chce zostać zdemaskowany. Jego kamuflaż był doskonały – zbrodniarz pilnował nawet tego, aby nigdy go nie sfotografowano. Trafił jednak na równych sobie przeciwników, którzy nie zapomnieli o nadzorcy nazistowskiej machiny śmierci. Dawne ofiary postanowiły wytropić Adolfa Eichmanna. Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię pościgu prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Jego przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna są opisane w sposób, którego nie powstydziliby się Robert Ludlum czy Frederick Forsyth. „Fantastyczna historia szpiegowska” – Associated Press „Czyta się jak thriller Toma Clancy’ego” – „San Francisco Chronicle”

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

9.19 MB (MOBI), 4.16 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Jarek Golczyk

Jarek G.

19.12.2015, 21:32

„Warto”

Wytropienie, porwanie i dostarczenie do Izraela Adolfa Eichmanna to jedna z najsłynniejszych akcji Mossadu.
Biorący w niej udział agenci zostali bohaterami swojego narodu. Przynajmniej jeden z nich posunął się wyjątkowo daleko, by wkupić się w łaski bezwzględnego ludobójcy.
Bascomb stworzył doskonały portret Eichmanna – „księgowego śmierci” - człowieka zaślepionego w faszystowską ideologię, który żył w przekonaniu, że był tylko „maleńkim trybikiem w nazistowskiej machinie”, i który twierdził, że niczemu nie jest winien, bo nikogo nie zabił, on TYLKO był odpowiedzialny za „zbieranie i transport”.