okładka Zima świata. Ebook | EPUB, MOBI | Ken Follett

Ebook

Zima świata

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Akcja książki rozpoczyna się w momencie dojścia Hitlera do władzy w 1933 roku, kilka lat po wydarzeniach opisanych w UPADKU GIGANTÓW. Pojawiają się tu postacie, których losy składały się na fabułę tamtej książki, a także ich dorastające i dorosłe dzieci. W Niemczech mnożą się akty przemocy wobec Żydów, represje wobec politycznych przeciwników partii nazistowskiej. Rodziny von Ulrichów i Francków czynnie przeciwstawiają się nazistom i płacą za to najwyższą cenę. Wołodia, syn Grigorija Peszkowa, attache przy ambasadzie radzieckiej w Berlinie, prowadzi działalność wywiadowczą, werbując niemieckich informatorów. Jednym z nich jest Werner Franck. Drugi z braci Peszkowów, Lew, realizuje swoje marzenie – emigruje do Ameryki i zdobywa fortunę. Jego córka Daisy przyjeżdża do Londynu, gdzie poznaje sympatyzującą z faszystami rodzinę hrabiego Fitzherberta. Uwodzi syna hrabiego, zostaje jego żoną. Na uroczystym balu w Cambridge poznaje Lloyda Williamsa, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Daisy nie odwzajemnia jego uczucia. Zrozpaczony Lloyd wyjeżdża do Hiszpanii i zgłasza się jako ochotnik do brygad międzynarodowych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej los ponownie zetknie go z Daisy...

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.25 MB (MOBI), 1.56 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Grażyna Jurczak

Grażyna Jurczak

21.12.2016, 16:19

NIECHLUJSTWO EDYTORSKIE!!!!
Najlepiej widać kiedy linijka tekstu kończy się podzielonym wyrazem. W następnej linijce jest nowe zdanie. Dokończenia poprzedniego nie ma, nie wiadomo ile tekstu brakuje. Czasami widać, że początek zdania ma się nijak do następnej linijki (ile brakuje?)
Powtarza się to kilkadziesiąt razy.
(epub - Zima świata)

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:48

Wspaniała powieść, wciąga, nie można się oderwać. Przeżywasz wszystko co się dzieje razem z bohaterami, a w tle dzieje się historia. Przepiękne.

Aneta Rzysko

Aneta Rzysko

06.03.2016, 22:56

„doskonała!”

Wszystkie trzy części stulecia Są boskie! Są cudne! Wciągające! Inteligentne! Całe stulecie walk, okrucieństwa, ale i miłości, dramatycznych wyborów i ich konsekwencji, które niosą ze sobą dzieci bohaterów z pierwszej części!

Anonimowy czytelnik

23.03.2014, 20:37

„Dobra ale nie rewelacyjna”

W kontekście historycznym Ken Follet umieszcza dalszy ciąg losów "Końca Gigantów".
Niewątpliwa wartością książki jest pokazanie, że polityka a co za tym idzie często decyzje państwowe i rządowe powodują inny przebieg życia poszczególnych ludzi.
Tytuł jak najbardziej adekwatny do czasu , który opisuje.
Czyta się dobrze i dobry to materiał dla pobieżnego poznania uwarunkowań i przebiegu lat 30, 40 i 50 XX stulecia.
Jednak nie jest to proza rzucająca na kolana - mimo poprawności i trafności opisu faktów dynamizm działania jest niewielki i czasami mimo, że porusza wielce ważne dzieje ludzkości, miejscami ciągnie się niepotrzebnie.
Oto dobrze napisany podrecznik historii z opisem jej wpływu na ludzi.
Zabrakło trochę morału.
Ot doszli do władzy ludzie , którzy wysłali kilkadziesiąt milionów ludzi do grobu! A poszczególni ludzie albo to umożliwiali albo w tym przeszkadzali.