Opis treści
W strukturach głodu
Ziemię zamieszkuje ponad 7 mld ludzi, a ilość obecnie produkowanego rocznie jedzenia pozwoliłaby wykarmić 12 mld osób. Mimo to na świecie żyje ponad 800 mln cierpiących z powodu braku pożywienia, a statystycznie co pięć sekund ktoś umiera z głodu. Doświadczenie głodu, które najsilniej jednak uwidoczniło się w czasie wielkich wojen w XX w., gdy pochłonęło niezliczoną liczbę ofiar. Głód nierozerwalnie wiąże się z władzą – jest efektem politycznego uwikłania, a także najsilniejszym aktem politycznego oporu. Co to znaczy, że na świecie panuje głód? Jakie są jego konsekwencje? Jakie są związki władzy, siły i głodu? Co symbolizuje głód? Jak pamiętać o klęskach głodowych, o ludobójstwie spowodowanym zagłodzeniem części społeczeństwa? Dlaczego strajki głodowe są najsilniejszym aktem oporu?
„Miesięcznik ZNAK nr 739: Przepis na głód”, Opracowania Zbiorowe – jak czytać ebook?
Ebooka „Miesięcznik ZNAK nr 739: Przepis na głód”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).