Opis treści
Celem publikacji jest zaprezentowanie szerokiego wachlarza możliwości finansowania działalności innowacyjnej, która może być realizowana indywidualnie przez pracowników określonych sektorów gospodarki, ale i także – na co kładzie się wyraźny nacisk – w podejściu nowej perspektywy finansowania – w ramach współpracy między różnymi płaszczyznami. Na to wszystko przygotowano specjalną ofertę różnorodnych możliwości wsparcia finansowego aktywności innowacyjnej.
Niniejsza publikacja ma na celu ukazanie dostępnych możliwych sposobów finansowania omawianej działalności. Autorki dokonały podziału na dwie podstawowe grupy: finansowania własnego i finansowania zewnętrznego, obcego, które opisały w kolejnych rozdziałach. Ze względu na wszechobecność innowacji we współczesnym świecie, autorki pokusiły się o zaprezentowanie jak największej liczby wybranych możliwości finansowania aktywności innowacyjnej.
W związku z tym zakres odbiorców publikacji może być niezwykle szeroki. Jej adresatem są bowiem studenci zarówno I i II stopnia studiów wyższych, jak również studiów doktoranckich i podyplomowych, takich kierunków kształcenia, które w swoim programie zakładają poruszenie kwestii innowacyjności i rozwoju społeczno-gospodarczego. Adresatami książki są także przedstawiciele różnych środowisk i dyscyplin naukowych, a także praktycy zarządzania, przedstawiciele polityki i administracji.