Opis treści
Pole Czaszek wysyła ludzi na bezdroża multiwersum. Tę cudownie zwariowaną powieść należy w pierwszej linii rozumieć jako przestrogę dla igrającej z ogniem ludzkości, i ma ona właściwie tylko jedno zadanie: realizację utopii, w której nie będzie już miejsca dla obozów koncentracyjnych i broni masowego rażenia. Dariusz Muszer jest moralistą par excellence, bezsprzecznie zaliczyć go można do tych, co stoją po stronie dobra, gdyż – jak mówi polski autor – „wolność to dobro, które za wszelką cenę trzeba chronić”.
Artur Becker, Frankfurter Rundschau
Muszer bryluje w swojej fantastycznej powieści fajerwerkami niesamowitych pomysłów. Do tego dochodzą głęboko filozoficzne pytania, na przykład te o możliwości postępowania po ludzku w społeczeństwie, które nie dopuszcza człowieczeństwa. Albo to, jak człowiek staje się masowym mordercą.
Gerd Bedszent, Die Tageszeitung „junge Welt”
Pole Czaszek to złowróżbna baśń o zniszczeniu planety Ziemi, które dokonane zostało przez jej mieszkańców, ludzi. Czytelnik musi mieć mocne nerwy, gdyż nic nie zostanie mu oszczędzone. To nie jest historia dla delikatnych dusz.
Michael Zeller, Nürnberger Nachrichten
Pole Czaszek to mroczny, suwerennie napisany projekt, konkurencyjny do błyszczących, wyinscenizowanych, komercyjnych światów science fiction a la Star Wars. Pomimo całej zrujnowanej scenerii, w książce stale obecna jest solidna porcja ironii; u Dariusza Muszera figlarz i anarchista nawet w najczarniejszych momentach wychyla się zza rogu.
Bruno Lässer, Vorarlberger Nachrichten