"Ptasiek" teraz w wersji do słuchania!
„Ptasiek” jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni i marzeniach, o miłości i wojnie, o szaleństwie i pięknie, jest historią młodego człowieka, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości. Ekranizacja tego rewelacyjnego debiutu Williama Whartona przyniosła Alanowi Parkerowi nagrodę na festiwalu w Cannes w 1985. Kontynuacją "Ptaśka" jest powieść „Al.”, wydana przez REBIS w 1999 roku.
„Wharton jest niezwykle utalentowany, trudno uwierzyć, że to jego debiut. To jedna z najbardziej niezwykłych współczesnych powieści amerykańskich” – John Fowles
William Wharton (1925–2008) to najpopularniejszy zagraniczny pisarz lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Debiutował w wieku 54 lat powieścią „Ptasiek”, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Od 1995 roku przez blisko 10 lat pisarz corocznie odwiedzał Polskę, spotykając się każdorazowo z tysiącami wielbicieli. Jego książki 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku według „Rzeczpospolitej” i „Notesu Wydawniczego” – jest pod tym względem absolutnym rekordzistą wśród pisarzy zagranicznych w Polsce. Łączny nakład jego książek wydanych w REBISIE przekroczył już 1,5 miliona egzemplarzy (w tym „Ptasiek” – ponad 250 tysięcy).
Mrozi78 02-08-2020
Mrozi78 02-08-2020
W życiu czytelnika zdarzają się książki zapadające w pamięć na całe życie, ciekawe, których lektura sprawiła nam przyjemność ale nie zawsze pozostała na dłużej w pamięci oraz te ładnie wydane. Ale są też książki które potrafią zmieniać swoje miejsce w naszym katalogu ich odbioru - czy to w związku z wiekiem i innym postrzeganiem otaczającego świata czy tez pod wpływem jakiegoś zdarzenia lub czyjeś opinii. W moim czytelniczym życiu jest książka, która zmieniła kategorię zaszeregowania z ciekawej (a przez moment również ładnie wydanej) po jedną z ważniejszych w życiu literackim książek! Mam na myśli książkę Wiliama Whartona „Ptasiek” - książkę która jest bramą do niesamowitego świata literatury tegoż autora. Jest jednak pewne ale... Aby otworzyć bramę należy przejść odcinek drogi, pełen niespodzianek, ostrych kamieni i wejrzenia w siebie oczami Ptaśka - co ja bym zrobił w zderzeniu z taką rzeczywistością jak Go dotknęła, czy potrafiłbym uciec w niebo jak ptak czy zapadłym się w swoim żalu i smutku? Czy umiałbym znaleźć sens dla dalszego pokonywania drogi w wykreowanym przez autora wyrazistym świecie po światowej tragedii. Jeżeli czytelniku chcesz się tego dowiedzieć zmierz się z tą książka, a być może odnajdziesz klucz do magii literatury Wiliama Whartona! Konkurs recenzencki Woblinka.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem