Opis treści
Mania wraz z kolegami i koleżankami otwiera salonik fryzjerski „Loczek”. Dziewczynka z zapałem czesze i wymyśla fryzury, aż nagle coś zaczyna ją niepokoić. Z pomocą przychodzi pani Marta i okazuje się, że w przedszkolu pojawiły się… wszy!
„Po prostu Mania. Wszy w przedszkolu” autorstwa Joanny Marcinkiewicz z ilustracjami Małgorzaty Detner to ciepła i pełna humoru opowieść dla najmłodszych, która w przystępny sposób pokazuje dzieciom, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i nie trzeba się ich bać. Autorka tłumaczy, czym są wszy, jak wygląda kuracja i co można zrobić, by pozbyć się tych małych owadów. W lekkiej, zabawnej narracji przemyca wiedzę, która wspiera nie tylko rozwój poznawczy, ale i emocjonalny maluchów – uczy, że nawet kłopotliwy problem da się rozwiązać, szczególnie z pomocą dorosłych.
Książka doskonale nadaje się do wspólnego czytania – w domu, w przedszkolu, z rodzicami lub opiekunami. Historie Mani są bliskie dziecięcej codzienności, przez co łatwo utożsamić się z bohaterką. Tekst jest dynamiczny, pełen humoru, a przy tym prosty i zrozumiały dla czytelników w wieku 3–5 lat. Duże, barwne i szczegółowe ilustracje Małgorzaty Detner dodatkowo angażują najmłodszych, pozwalając im śledzić każdą scenę i dostrzegać detale, które rozbawią i zainteresują.
„Po prostu Mania. Wszy w przedszkolu” to wartościowa propozycja dla dzieci i ich opiekunów – łączy zabawę z nauką, dostarcza emocjonalnego wsparcia, a przede wszystkim pokazuje, że z każdą trudnością można sobie poradzić.