Opis treści
To także Twój życiorys Rzeczpospolita Polska (znana jako „III RP”)
Data urodzenia: 1989 rok
Miejsce zamieszkania: nad Wisłą
Edukacja
Zrezygnowała z lekcji gospodarności w Niemczech Zachodnich, za to brylowała na zajęciach z liberalizmu. Dłuższy czas terminowała u specjalistów tej klasy co Jeffrey Sachs (ten zasłynął wcześniej podźwignięciem z kolan gospodarki… Boliwii). Po dyplomie ciągle uczęszcza na przyspieszone kursy wolnego rynku.
Czy wybrała najlepszą drogę?
Osiągnięcia
Wprowadziła Zachód na półki sklepowe. Jest ceniona w świecie za to, jak poradziła sobie z przemianami gospodarczymi. Premiuje zwycięzców i roztacza przed nimi szerokie perspektywy. Swoich ojców założycieli (Lecha Wałęsę, Jacka Kuronia, Tadeusza Mazowieckiego) nauczyła szacunku dla wielkiego kapitału i skłoniła do odrzucenia „etyki solidarności”. Przetrwała 30 lat i zanosi się na więcej.
Polaku, jesteś z niej zadowolony?
Hobby
Muzyka współczesna ("Jest super" T. Love czy "Wałęsa, dawaj moje 100 milionów" Kazika), architektura (centra handlowe, zamknięte osiedla), bieganie i praca do upadłego.
Rafał Woś prowokuje. Zagląda w życiorys trzydziestolatki – Polski urodzonej w roku 1989. I pyta: czy na pewno kapitalizm rozpoczął się od planu Balcerowicza? Dokąd zmierzamy i jak się przed tym bronić? Jako dziennikarz niezależny i po przejściach (aktualnie pracujący w „Tygodniku Powszechnym”) nie zgadza się na przedstawianie rzeczywistości wyłącznie z politycznej perspektywy. Może dlatego jest laureatem wielu nagród. Właśnie poskrobał kolejny pomnik.