Seria z Eberhardem Mockiem Biografie i wspomnienia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Seria z Eberhardem Mockiem Biografie i wspomnienia - książki, ebooki i audiobooki

Eberhard Mock to seria autorstwa Marka Krajewskiego – filologa klasycznego i wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym obszarem twórczości Krajewskiego są kryminały, a najbardziej rozpoznawanym cyklem – właśnie Eberhard Mock. Książki z tej serii zdobyły ogromną sympatię czytelników, nie tylko w Polsce, ale i na świecie – zostały przetłumaczone na 11 języków, w tym francuski, hiszpański i angielski. Warto dodać, że Marek Krajewski otrzymał paszport „Polityki” 2005 za cykl o Eberhardzie Mocku.

Eberhard Mock – cykl. W jakiej kolejności czytać?

Wiele osób zastanawia się, w jakiej kolejności czytać książki Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Cykl jest dość złożony, nic więc dziwnego. Sam autor, Marek Krajewski, zaleca czytanie serii z Eberhardem Mockiem w kolejności chronologicznej, biorąc pod uwagę wydarzenia z powieści. Wobec tego prawidłowa kolejność zapoznania się z Eberhardem Mockiem – książkami i postacią – to:

  1. Mock. Pojedynek – 1905-1906,
  2. Mock - 1913,
  3. Mock. Ludzkie ZOO – 1914,
  4. Widma w mieście Breslau - 1919,
  5. Dżuma w Breslau - 1923,
  6. Koniec świata w Breslau - 1927,
  7. Śmierć w Breslau - 1933-1934,
  8. Głowa Minotaura - 1937 (tu Mock to postać drugoplanowa),
  9. Festung Breslau - 1945,
  10. Rzeki Hadesu - 1946 (tu Mock to postać drugoplanowa).

Skąd popularność serii o Eberhardzie Mocku?

Eberhard Mock to seria, od której trudno się oderwać. Zachwyca zarówno oryginalnym podejściem do kreowania postaci, jak i fantastycznym wyegzekwowaniem krajobrazu Wrocławia pierwszej połowy XX wieku. To właśnie za sprawą Mocka Krajewski jest nazywany „ojcem polskiego kryminału retro”, a mimo upływu lat jego książki nie przestają przyciągać nowych czytelników.

Śmierć w Breslau pojawiła się na polskim rynku w 1999 roku, na długo przed ogromną popularnością kryminału, i zupełnie zmieniła oblicze lokalnego świata wydawniczego. Jeśli więc szukasz powieści, które przypomną Ci, jak dobre mogą być polskie kryminały, koniecznie zacznij od Mocka! W sklepie Woblink znajdziesz zarówno książki w wydaniu papierowym, jak i ebooki oraz audiobooki, które pozwolą Ci wejść w świat Mocka bez sekundy zwłoki.