Visa Mobile

Seria Nielegalni Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Seria Nielegalni Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Seria „Nielegalni” – od czego zacząć czytać?

Książki wchodzące w skład serii „Nielegalni” to najpopularniejsze tytuły jakie wyszły spod pióra Vincenta V. Severskiego. Ich akcja koncentruje się wokół Wydziału Q, czyli tajnej jednostki powołanej do pracy przy misjach specjalnych. Głównymi bohaterami cyklu są tak zwani nielegałowie, czyli supertajni szpiedzy posługujący się za granicą całkiem nową tożsamością i dopisaną „legendą”, wśród nich szef Wydziału Konrad Wolski i Sara Kolska, jego prawa ręka. W „Nielegalnych” autor odsłania sekrety pracy służb szpiegowskich w różnych krajach na całym świecie.

Cykl doczekał się serialowej ekranizacji. Produkcja „Nielegalni” jest oparta na dwóch pierwszych częściach tetralogii „Nielegalni” i „Niewierni”. Serial został wyprodukowany przez stację Canal+ i jest połączeniem kryminalnego dramatu i szpiegowskiego thrillera.

Vincent V. Severski – były szpieg i autor bestsellerowych powieści

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, jest byłym funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Wywiadu, emerytowanym pułkownikiem i autorem bestsellerowych powieści szpiegowskich. Severski pracował jako funkcjonariusz wywiadu PRL i II RP. Łączny czas przez jaki spędził w szeregach wywiadu pod przybraną tożsamością to 26 lat, z czego 13 poza Polską. Przeszedł szkolenie CIA w USA i był wielokrotnie wyróżniany przez władze takich krajów jak Polska, Izrael czy Wielka Brytania. Barack Obama w czasie swojej prezydentury odznaczył go Legią Zasługi. Z wywiadowczej służby odszedł na własną prośbę. Po przejściu na emeryturę zaczął pisać i został autorem poczytnych książek szpiegowskich. W swoim dorobku literackim ma dwa cykle: tetralogię „Nielegalni”, trylogię, którą otwiera powieść „Zamęt”, a także biografię Krystyny Skarbek „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”. Więcej o Vincencie V. Severskim przeczytacie na stronie autora.

Seria „Nielegalni” – kolejność czytania

Serię „Nielegalni” Vincenta V. Severskiego najlepiej czytać po kolei – od tytułu „Nielegalni” otwierającego cykl, do kończących tetralogię „Niepokornych”.

Nielegalni (2011)

Nielegalni” to powieść rozpoczynająca poczytną tetralogię szpiegowską. Akcja książki rozgrywa się w czasach współczesnych, w Polsce, Rosji, Szwecji, na Ukrainie i Białorusi. Autor wplótł w nią historyczne epizody z czasów II wojny światowej odkrywając przed czytelnikiem tajemnice stosunków rosyjsko-polskich, nieznanych wątków katyńskich i dokumentów IPN. Konrad wraca do Polski po zakończonej klęską misji na Bliskim Wschodzie. Tymczasem w gabinecie prezesa IPN pojawia się profesor, który twierdzi, że ma dokumenty rzucające nowe światło na zbrodnię katyńską. Pułkownik z mińskiego KGB pada ofiarą napadu, a Hans Jorgensen odszyfrowuje zakodowane informacje z pozornie niewinnych ogłoszeń zamieszczonych w szwedzkiej prasie. Wszystkie te, na pierwszy rzut oka niezwiązane ze sobą zdarzenia łączą się i prowadzą do zaskakującego finału.

Niewierni (2012)

"Niewierni" to kolejny tom cyklu to pełen napięcia wielowątkowy thriller, w którym powracają bohaterowie znani z „Nielegalnych”. Agenci polskiego wywiadu należący do zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania, do jakiego dochodzi w hotelu Marriott. Nie wiedzą jeszcze, że owo spotkanie zelektryzuje służby wywiadowcze największych mocarstw. Polski terrorysta działający w szeregach Al-Kaidy, nieuchwytny Safir as-Salam, jest gotowy na ostatecznie starcie. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji…

Nieśmiertelni (2014)

W „Nieśmiertelnych” ekipa Wolskiego znowu rusza do akcji. Tym razem członkowie Wydziału Q muszą wybrać się aż do Teheranu, aby zapobiec konfliktowi zbrojnemu na światową skalę. W tym samym czasie na sztokholmskiej politechnice dochodzi do brutalnego morderstwa. Nad rozwiązaniem zagadki śmierci czterech osób pracują inspektor Gunnar Selander, hakerka Harriet Berghen i naczelnik wydziału do spraw zwalczania terroryzmu Linda Lund.

Niepokorni (2016)

Niepokorni” to ostatni tom zamykający tetralogię Vincenta V. Severskiego. Po udanej operacji Sara i Konrad wracają do Polski. Na miejscu okazuje się, że w czasie ich nieobecności Wydział Q został rozwiązany. Nad Europą rozpościera się widomo politycznego kataklizmu. Konrad i Sara po raz ostatni zbierają członków Wydziału Q – tym razem nielegalnie. Ta akcja rozegra się poza prawem.

„Nielegalni”, Vincent V. Severski – książki, ebooki, audiobooki

Cykl Vincenta V. Severskiego ukazał się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca. Wszystkie tytuły z serii „Zamęt” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com w formie książek elektronicznych (ebook i audiobook) oraz papierowej. Przy okazji polecamy fragment powieści „Nabór”, który został opublikowany na naszym blogu. Dodatkowo, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o trzeciej części cyklu „Zamęt”, a także o samym Vincencie V. Severskim i jego literackich planach na przyszłość zachęcamy do lektury wywiadu z autorem. Tekst znajdziecie na blogu Woblinka.