W ostatniej części dowiadujemy się o tajemniczej sprawie mapy prowadzącej do komnaty skarbów, a także poznajemy sobowtóra Tarzana o imieniu Esteban Miranda, który zagraża życiu głównego bohatera. Tarzan odnajduje ścieżkę do legendarnej doliny diamentów, z której nikt nigdy nie wrócił. Czy bohaterowi uda się odnaleźć skarb, czy zostanie zgładzony przez swoich wrogów?
Tarzan dowiaduje się, że Jane żyje – jej śmierć została ukartowana. Próbuje odnaleźć swoją żonę. W poszukiwaniach musi zmierzyć się z dzikimi Gryfami, trafia do zaginionej doliny zamieszkiwanej przez ogoniaste stworzenia podobne do ludzi. Staje się jeńcem, ale imponuje swoim porywaczom swoimi osiągnięciami. Z pomocą swoich sojuszników Tarzan kontynuuje pościg za ukochaną… Czy uda mu się uratować swoją żonę? Jaki udział będzie miał w tym ich syn?
Na wiadomość o wybuchu I wojny światowej Tarzan wraca do swoich posiadłości w Afryce. Zastaje dom w zgliszczach i znajduje ciało ukochanej żony Jane. Mszcząc się na niemieckich mordercach, włącza się w działania wojenne na linii afrykańskiego frontu. Natrafia na ślad kobiety – niemieckiego szpiega, ratuje z opresji angielskiego lotnika, z narażeniem życia przedziera się przez pustynię i góry, trafia wreszcie do zapomnianego miasta obłąkanych…
Tarzan odkrywa, że jego majątek został sprzeniewierzony. Postanawia wrócić do zaginionego miasta Opar, gdzie zostawił duże zapasy złota i skarbów. Niestety, w podróży – w wyniku trzęsienia ziemi – Tarzan zostaje ranny i traci pamięć, zapominając zupełnie, kim jest Jane. Tymczasem La, wysoka kapłanka płonącego boga Oparu, wykorzystuje jego amnezję. A Jane grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
W języku małp Jack to „Korak” – czyli zabójca. Czy syn pójdzie w ślady ojca? Czy Tarzan uratuje swojego syna przed wielkim niebezpieczeństwem? Jane – w trosce o życie młodzieńca – odmawia powrotu do Afryki, obawiając się, że Jack zatęskni za dzikim życiem. Jednak spotkanie „Koraka” z małpą Akutem odmienia życie syna Tarzana…
Tarzan opuszcza Amerykę i udaje się do Europy, aby odwiedzić swojego przyjaciela Paula d'Arnota. Na statku zostaje uwikłany w intrygę hrabiny, jej męża oraz dwóch rosyjskich szpiegów. Cudem uchodzi z życiem. Znów trafia do przybrzeżnej dżungli, gdzie wychowywały go małpy. Tam poznaje historię o zaginionym, Złotym Mieście. Tarzan chce tam dotrzeć, ale zostaje schwytany i skazany na złożenie w ofierze Bogu Słońca… Czy uda mu się uratować ze śmiertelnej opresji?
Na świat przychodzi syn Tarzana i Jane, jednak szczęście rodziców nie trwa długo. Dziecko zostaje porwane przez rosyjskich szpiegów. Tarzan dzięki pomocy okrutnej pantery Szity oraz plemienia wielkich małp pod wodzą Akuta i rdzennego wojownika Mugambiego, rusza w długi pościg za złoczyńcami. Czy zdoła uratować Jacka i swoją ukochaną żonę – Jane?
Przygody Tarzana to niezwykła opowieść o chłopcu wychowanym przez małpy w sercu afrykańskiej dżungli. W wieku niemowlęcym John Calyton zostaje sierotą. Dziecko adoptuje Małpa – Gorylica Kala, nazywa je Tarzan, co w języku małp oznacza „Biała skóra”. Dziecko dorasta wśród Małp i staje się doskonałym Łowcą i wojownikiem. Odkrywa dom nieżyjących rodziców i ich historię. Poznaje dziewiętnastoletnią Jane Porter, swoja przyszłą żonę i zostaje królem małp.
Baśnie Marii Kruger powstały z inspiracji opowieściami ojca autorki, który w dwudziestoleciu międzywojennym był znanym podróżnikiem i etnologiem. Z dalekich podróży przywoził ciekawe historie, baśnie, podania i legendy. Na podstawie opowieści ojca Maria Kruger opracowała najciekawsze z nich. Bohaterką „Daru rzeki Fly” jest staruszka Dandai, kiedyś piękna dziewczyna, która musiała wybierać pomiędzy darem rzeki Fly – młodością a miłością ukochanego dziecka. „Leniwy Tusi i jego ...
Lord i Pampers to dwóch głównych bohaterów powieści Edmunda Niziurskiego „Pięć melonów na rękę”. O czym marzą chłopcy? O wielkim bogactwie, oczywiście. Aby zdobyć wielkie pieniądze (pięć melonów na rękę!), handlują, czym się da. A potem… wyruszają w podróż. Czeka na nich wiele niebezpieczeństw…
Dowcipne dialogi, częste zwroty akcji, zabawni i barwni bohaterowie – to najlepsze cechy tej ciekawej powieści dla młodzieży.
Klejnoty śmierci czyli tajemnica Awamarisów” Edmunda Niziurskiego to druga część tzw. „Trylogii Odrzywolskiej”. Bohaterami tej powieści są czterej chłopcy: Tomek, Zygmunt, Olek i Maciej, którzy stają w obliczu kolejnej zagadki. Kiedy w szkole zaczynają się dziać dziwaczne rzeczy, chłopcy podejrzewają, że ich sprawcą jest Bambosz, szkolny woźny z tajemniczą przeszłością. Zaczyna się kolejna przygoda, w której swoją rolę odegrają także awamarisy, bliskowschodnie klejnoty. Dużo...
Ja jestem żuczek, zwą mnie Ignacy,
Noszę surducik ciemnozielony
Po leśnych dróżkach i leśnych trasach
Przewodnik ze mnie nieoceniony!
„Cukierenka pod liściem” to bajka słowno-muzyczna, w którym świat zwierząt spotyka się ze światem dzieci. Gdzie? W cukierence! Spotykamy tam kelnera kosa, żyrafę, hipopotama, który uwielbia słodycze, i innych bohaterów.
„Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. Nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył”.
Ale czy zawsze śmiech to zdrowie? W opowieści o złośliwym skrzacie Cudaczku-Wyśmiewaczku znajdziemy perypetie panny Obrażalskiej, chłopca Złośnickiego, Beksy, pana Byle-jak, a także Kasi, która nie lubiła grzebienia. Jak bohaterowie poradzą sobie z Cudaczkiem? Sprawdźcie sami.
Jedna z bardziej znanych książek dla dzieci Mieczysławy Buczkówny, poetki, pisarki, tłumaczki literatury francuskiej, szwedzkiej i – przede wszystkim – rosyjskiej, wielokrotnie nagradzanej, również za twórczość adresowaną do najmłodszych czytelników. Opublikowana w 1967 r. powieść należy do cyklu, który łączy sylwetka Piotrusia, radosnego, wrażliwego chłopca. Razem z nim i jego przyjaciółmi poznajemy świat dziecięcych marzeń, czasem także obaw i trosk. Z właściwym sobie humor...
Wyjątkowa seria audiobooków prezentująca przygody i perypetie Ani z Zielonego Wzgórza, postaci dzięki której Lucy Maud Montgomery stała się pisarką znaną na całym świecie. Kolejne wydania, wznowienia i filmy wciąż powstają i są nieustannie czytane przez nowe pokolenia fanów rudowłosej Ani. "Dolina Tęczy" – to siódmy tom przygód Ani z Zielonego Wzgórza, która od dzieciństwa marzyła o założeniu dużej rodziny. Nasza bohaterka ma teraz 41 lat, a od 15 lat jest żoną Gilberta Blyth...
Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.
Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.
Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.