Agencja Artystyczna MTJ-SMPB Sp. z o.o.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Sposób na Alcybiadesa, Audiobook | Edmund Niziurski

  „Sposób na Alcybiadesa” to najpopularniejsza powieść Edmunda Niziurskiego, zaliczona do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży. Jej akcja rozgrywa się w szkole, a bohaterami są koledzy ze szkolnej ławki: Zasępa, Ciamciara, Słabiszewski i Pędzelkiewicz. Tytułowy „Alcybiades” to potulny nauczyciel historii. Czym jest „sposób na Alcybiadesa”? To musicie już sprawdzić sami.

  okładka Dalsze opowieści z życia Avonlea, Audiobook | Lucy Maud Montgomery

  Avonlea to miejsce, w którym dorastała Ania z Zielonego Wzgórza. W „Dalszych opowieściach z życia Avonlea” Lucy Maud Montgomery wyjaśnia, jak potoczyły się losy drugoplanowych bohaterów serii powieści o Ani. Poznajemy dzieje niektórych postaci: ślubów, chrzcin, zawiłych zakrętów losu, sporów, miłostek i wielkich miłości… Wszystko to zostało opowiedziane z ciepłym humorem, tak charakterystycznym dla Lucy M. Montgomery.

  okładka Kwiatki z Kwiateczkowa, Audiobook | Odrowąż-Wiśniewski Janusz

  To przepiękna bajka o kwiatkach zamieszkujących miasteczko, którego istnienie zostało zagrożone pojawieniem się tajemniczego potwora o imieniu Perz. Głównymi postaciami są Bratek, mieszkający na grządce, Gerbera, Chryzantema, jej wysokość Róża oraz przybywający z dalekich krajów Kaktus. Wśród wykonawców znajdują się: Andrzej Chudy, Aleksandra Koncewicz, Jędrzej Kozak, Krzysztof Leszczyński, Sylwia Noran, Alina Świdowska, Andrzej Tomecki, Bogdan Zieliński i Jerzy Złotnicki....

  okładka Noce i dnie Tom I i II, Audiobook | Maria Dąbrowska

  Saga rodzinna o losach Niechciców, toczących się na tle przeobrażeń społecznych i politycznych Audiobook z nagraniem napisanej z rozmachem powieści, której akcja toczy się od czasów powstania styczniowego do wybuchu I wojny. Maria Dąbrowska opowiada losy kilku pokoleń polskiej rodziny szlacheckiej Niechciców. Autorka na tle przemian, jakim na przełomie XIX i XX wieku ulegało zubożałe ziemiaństwo polskie, ukazuje losy małżeństwa Barbary i Bogumiła, ich problemy rodzinne i e...

  okładka Drzewko Aby Baby, Audiobook | Łebkowski Mirosław

  „Zdumienie budzi to najszczersze, że śpiewam i w dodatku wierszem. A kłopot jest największy z tym, że mi co chwilę wychodzi rym.” W pewnym lesie rośnie magiczne drzewo… BAABUS MUSICALIS. Kto zje jego owoce… śpiewa! W dodatku wierszem! Właścicielką drzewa (i – przy okazji – miotłolotu) jest leśna czarodziejka Aba Baba, która pilnuje, by w lesie nie działa się krzywda. Pewnego razu spotyka trzech nicponi, Gruszkę, Pietruszkę i Prezesa. Co wyniknie z tego spotkania? ...

  okładka Słowo i ciało, Audiobook | Julian Tuwim

  Julian Tuwim, przedstawiciel Skamandrytów, był czołowym poetą dwudziestolecia międzywojennego. Prezentujemy wybór jego wierszy w doskonałej interpretacji aktorskiej Krzysztofa Kolbergera i Krzysztofa Gosztyły.

  okładka Ania z Avonlea, Audiobook | Lucy Maud Montgomery

  O tym, jak bardzo ważne w życiu Ani są emocje wiadomo od samego początku jej przygód. Dziewczyna zawsze szuka złotego środka, pomiędzy sercem a rozumem, pragmatyzmem i intuicją. Dzięki temu, że jest z natury dobra i pozytywnie nastawiona do życia, jej wybory najczęściej okazują się właściwe. Tym razem Ania rezygnuje z wyjazdu na Uniwersytet, aby móc opiekować się tracącą wzrok Marylą Cuthbert. Nie znaczy to jednak, że rezygnuje z dalszego kształcenia się i zdobywania wiedzy. ...

  okładka Lato leśnych ludzi, Audiobook | Maria Rodziewiczówna

  Jedna z najbardziej znanych i lubianych , szczególnie przez młodzież, powieści Rodziewiczówny. Bohaterowie "Lata..": Rosomak, Żuraw i Pantera, to typowi "ludzie natury", gardzący lękiem i kłamstwem, otwarci i bezpośredni. Miłosnicy i badacze przyrody, wierzący w jej edukacyjny wpływ na ludzi. Dzięki tej powieści autorka zyskała miano "polskiego Kiplinga". Książka ta spełnia jeszcze jedną istotną rolę: opiewa piękno i bogactwo polskiej ziemi: lasów, pól, zwierząt, ptaków i wsz...

  okładka Przypadki Robinsona Crusoe, Audiobook | Daniel Defoe

  Powieść podróżniczo-przygodowa Daniela Defoe, napisana w 1719 roku; wielokrotnie filmowana. Opowiada o losach osiemnastoletniego Robinsona Cruzoe, który trafia na bezludną wyspę.

  okładka Bajki dla Laury i Wawrzynka cz. 2, Audiobook | Włodzimierz Scisłowski

  „Kolorowe książeczki, kolorowe bajeczki. W kolorowych bajeczkach – kolorowy jest świat!”. Druga część „Bajek dla Laury i Wawrzynka” to bajki-wierszyki dla wszystkich dzieci: o książkach, kotach i misiach, świętach i… Posłuchajcie sami!

  okładka Baśń o złotym ptaku, Audiobook | Bracia Grimm

  Dzielny królewicz był najmłodszym z trojga braci. Jednak tylko jemu udało się przyłapać pyszałka, który kradł srebrne jabłka z królewskiej jabłoni. Był to złoty ptak z sąsiedniego królestwa. Trzej królewicze Jan, Roch i Piotr ruszyli w pościg. Posłuchaj dokąd zaprowadził ich złoty ptak.

  okładka Baśniowy las, Audiobook | Ośnica Jan

  Czy królik Loczek przyjmie propozycję zostania nauczycielem w baśniowym lesie? Poznajcie mieszkańców tego niezwykłego lasu.

  okładka Alicja w krainie czarów, Audiobook | Ewa Opolska

  Czy lubisz śnić? Wejdź w krainę Alicji, posłuchaj o jej przygodach, poznaj jej zaczarowany świat i jego tajemnice, w jaki sposób bohaterka znalazła się w miejscach nam niedostępnych?

  okładka Artysta ogrodów, Audiobook | Hans Christian Andersen

  Artysta Ogrodów - czy praca ogrodnika Larsena jest doceniana przez ludzi, którym służy? Czego ich nauczył znany ogrodnik, czy słusznie nazwano go artystą ogrodów? Gdzie należy szukać piękna - dowiecie się od Larsena.

  okładka Bajki dla Laury i Wawrzynka cz. 1, Audiobook | Włodzimierz Scisłowski

  „Dzieci, czy wy wiecie, ile na świecie jest takich jak wy, dzieci? Myślę, że tyle jest dzieci, ile gwiazdek na niebie świeci”… Pierwsza część „Bajek dla Laury i Wawrzynka” to bajki-wierszyki dla wszystkich dzieci: o dzieciach, krasnoludkach, porach roku, wietrze… Posłuchajcie sami.

  okładka Krzesiwo, Audiobook | Hans Christian Andersen

  Dzielny żołnierz powraca cały i zdrowy z wojny. Do pełni szczęścia przydałoby mu się trochę pieniędzy. Spotkana po drodze wiedźma składa wojakowi propozycję - za wejście do tajemniczego drzewa może otrzymać dużo pieniędzy.

  okładka Baśń o zaklętym kaczorze, Audiobook | Kann Maria

  Kto został zamieniony w kaczora? Czy Weronka jest w stanie go odmienić? Do czego Weronce potrzebne są żelazne buciki i żelazny kosturek?

  okładka Legenda o Liczyrzepie, Audiobook | Andrzej Sobczak

  XIV w., Świdnica, rządzi Bolko II, jego córka Ofka słucha opowiadanej przez Zycha legendy o Liczyrzepie. Chcąc zaspokoić ciekawość o duchu gór Ofka wybiera się z Mieszkiem w Sudety, tam w dziwnych okolicznościach spotyka Liczyrzepę…

  okładka Herkules, Audiobook | Bogdan Loebl

  Przenieś się w świat mitycznych postaci, poznaj ich imiona, wady i zalety, a dowiesz się o silnym i zręcznym Herkulesie oraz o jego nadprzyrodzonych zdolnościach i mocach!

  okładka Konik Garbusek, Audiobook | Andrzej Lajborek

  Czy wiecie, że Konik Garbusek to zaczarowany koń. Tylko ten, kto ma dobre serce, zdoła go osiodłać i dosiąść. Takim kimś jest chłopiec imieniem Wania. Wkrótce chłopiec poznaje samego cara...

  okładka Sokół morski, Audiobook | Sabatini Rafael

  Fabuła tej powieści rozgrywa się w drugiej połowie XVI wieku. Główny bohater, Oliver Tressilian, korsarz w służbie królowej Anglii, zakochanym jest w pięknej Rosamundzie. Jest to zakazana miłość, ponieważ rodziny wybranków są od zawsze skłócone…

  okładka Sąsiedzi, Audiobook | Kraszewski Józef

  Polska szlachecka. Bohaterowie, Hojski z Sierhina i sędzia Czemeryński z Łopatycz, to dwaj skłóceni ze sobą sąsiedzi. Wątek sporu i zemsty zajmuje główne miejsce w powieści Kraszewskiego i łączy się z charakterystyką polskiego sarmatyzmu.

  okładka Twarzą ku ziemi, Audiobook | Maciej Parowski

  Neut, mieszkaniec totalitarnego kraju, jest świadkiem dziwnego wydarzenia – tajemniczego wypadku ulicznego. Coś każe mu przypuszczać, że nie był to przypadek… Jego śledztwo prowadzi do niespodziewanych wydarzeń i zwrotów akcji.

  okładka Szkarłatny Kwiat, Audiobook | Orczy Baronowa

  Trwa Wielka Rewolucja Francuska. Szkarłatny Kwiat to przydomek, pod którym kryje się sir Percy Blakeney, sprytny i inteligentny mężczyzna, który ratuje skazanych na śmierć arystokratów. Wkrótce bohater zakochuje się w tajemniczej aktorce…