Majówkowy Maraton Czytelniczy

Casa Grande Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Koń na biegunach, Książka | Kaczyński Bogusław

    Książka - bogato i fantazyjnie ilustrowana zdjęciami, przypomina zdarzenia i ludzi, którzy trzydzieści i czterdzieści lat temu byli bohaterami masowej wyobraźni, ulubieńcami tłumów, a ich dokonania zapisały się na trwałe w historii polskiej kultury. Na 482 stronach autor ukazuje sentymentalną podróż w czasie, do krainy młodości wielu z nas. Młodsi metryką niech zazdroszczą nam pięknego czasu, w którym biegło nasze emocjonalne życie. Pasjonująca i wartościowa lektura !...

    Promocja
    okładka Jak samotny szeryf, Książka | Kaczyński Bogusław

    Na 457 stronach ożywają wspomnienia z dzieciństwa i młodości, ukazują się ciekawi ludzie oraz wspomnienia z licznych podróży. Oddzielny temat stanowi odważna i bezkompromisowa walka ze szkodnikami kultury polskiej: ministerialnymi urzędnikami, bezdusznymi samorządowcami, nieudanymi dyrektorami teatrów i nieodpowiedzialnymi reżyserami. Całość ilustruje 165 interesujących zdjęć.

    Promocja
    okładka Łańcut moja miłość, Książka | Kaczyński Bogusław

    Książka w anegdotyczny i barwny sposób opowiada o legendarnym Festiwalu Muzyki w Łańcucie. O niezapomnianych majowych wieczorach i nocach, o pięknej muzyce i o niezwykłych polskich i światowych gwiazdach, prezentujących swą sztukę w przepięknej Sali Balowej łańcuckiego Zamku. Przez dziesięć lat dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego wszystkie koncerty transmitowane były przez Telewizję Polską i do dziś pojawiają się na ekranach telewizorów w kraju i zagranicą.

    Promocja
    okładka Ada Sari + CD Kulisy wielkiej sławy, Książka | Kaczyński Bogusław

    Po koncercie Ady Sari w Filharmonii Berlińskiej w 1924 roku jeden z recenzentów napisał: „ Nie tylko nasze pokolenie będzie oczarowane Adą Sari, ale również potomność będzie o niej mówiła jako o jednej z największych śpiewaczek wszystkich czasów”. Jej pełne największych sukcesów tourneé artystyczne trwało niemal 30 lat i wiodło przez cztery kontynenty. Krytycy porównywali ją do największych gwiazd koloraturowych w całej historii wokalistyki, artystek tej miary, co Adelina Pat...

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.