Zbiór najlepszych opowiadań Stefana Grabińskiego. Największą fascynacją autora była kolej i postęp techniczny, to też stanowi główny motyw wszystkich tekstów. Duchy i groza czają się tu w bardzo nietypowych miejscach: w parowozach, na bocznicach kolejowych, w kominach, a nawet w…wagonach sypialnych. Natomiast o ludzkim losie bardzo często decydują siły nadprzyrodzone oraz intuicja. To audiobook dla tych, którzy lubią się bać!
Klasyczne dzieła fantasy polecamy każdemu, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę w świecie fantasy - uwielbia poznawać nowe uniwersa i wielkich bohaterów walczących ze Złem.
W kategorii klasycznych książek fantasy, fani tego gatunku znajdą zarówno sagi high fantasy takie jak “Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin, “Władcę Pierścieni” J. R. R. Tolkiena czy “Pieśń Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina, często porównywaną z dziełami Tolkiena, jak i “Mroczną wieżę” Stephena Kinga zawierającą wiele elementów literatury grozy, a także science fiction czy powieści obyczajowej. "Pieśń Lodu i Ognia" stała się podstawą równie kultowego serialu “Gra o tron”, który w ostatnich sezonach wykracza poza wątki znane z obecnie wydanych tomów sagi Martina. Fani wciąż czekają na ostatnie tomy cyklu - oczekiwanie to jednak osładzają inne dzieła związane z twórczością George’a R. R. Martina, takie jak powieści “Rycerz Siedmiu Królestw” czy dwa tomy “Ogień i krew”, związane z prequelem “Gry o tron”, serialem “Ród smoka”.
Ranking książek fantasy należy rozpocząć jedną z najbardziej klasycznych pozycji, jaką są dzieła Roberta E. Howarda, opowiadające o losach Conana Barbarzyńcy. Pisarza tego uważa się także za prekursora heroic fantasy - w Woblinku znajdziecie na przykład zbiór jego opowiadań “Zaginiona rasa” w formacie ebooka. Na liście klasycznych książek fantasy, wielbicielki i wielbiciele tego gatunku znajdą także “Władcę Pierścieni” J.R.R Tolkiena, “Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin, cykl "Pieśń Lodu i Ognia” G.R.R Martina czy “Mroczną Wieżę” Stephena Kinga. Wielu dopisuje do niego także serię “Kroniki Amberu” autorstwa Rogera Zelazny’ego, cykl dziesięciu powieści rozgrywających się w wieloświecie, gdzie Amber oraz Dworce Chaosu stanowią najpotężniejsze krainy. Podążamy tam śladami potomków twórcy Amberu i pierwszego z rodu Amberytów, Dworkina. A jeśli wolicie coś z gatunku dark fantasy, polecamy “Kroniki Czarnej Kompanii” autorstwa Glena Cooka, uznawane za dzieło, które zrewolucjonizowało ten typ opowieści. Pogrążone w nieustannej walce krainy czekają na narodziny Białej Róży, istoty, która zgodnie z pradawnym proroctwem ma zmienić losy ich świata. Kluczowi dla realizacji tej zapowiedzi okazują się najemnicy z tytułowej Czarnej Kompanii, bezwzględnie i bez żadnych pytań dokładnie wykonujący zlecone im zadania. Te i wiele innych wyjątkowych serii fantasy znajdziecie na Woblink w formatach książek papierowych, audiobooków lub ebooków.
Klasyka literatury fantasy to nie tylko epickie cykle powieści zagranicznych, ale także polskich twórców. Wśród nich z pewnością należy wspomnieć Andrzeja Sapkowskiego i jego sagę o wiedźminie Geralcie, jedną z najpopularniejszych polskich serii fantasy na świecie. Rozpoczyna ją tom “Wiedźmin. Ostatnie życzenie”, zbiór opowiadań wprowadzających w niesamowity świat czarów, potworów i namiętności. Dla wielu kultową jest także seria “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, fantasy polskiego autora z elementami science fiction. Vuko Drakkainen włada nadludzkimi zdolnościami dzięki najnowszej technice, a jego zadaniem jest znalezienie kilkorga naukowców, którzy bez śladu zaginęli wiele lat temu na planecie Midgaard. Nie sposób zapomnieć także o serii “Zastępy Anielskie” autorstwa Mai Lidii Kossakowskiej, zwanej pierwszą damą polskiej fantastyki. Siedem książek tworzy cykl zaliczany do angel fantasy - główny bohater, Daimon Frey, zwany jest także Abaddonem lub Aniołem Zagłady. W tym stworzonym przez Kossakowską świecie hierarchia wśród aniołów jest ściśle określona, mają oni jednak wspólny problem - zniknął ich Pan. Jak długo uda im się ukrywać ten fakt? Najlepsze polskie książki fantasy czekają na Was na Woblink także jako ebooki!