Karakter Książki o ekonomii - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mniej znaczy lepiej, Ebook | Hickel Jason

    To nie jest książka o nieuniknionej zagładzie. To książka o nadziei. Łącząc wiedzę z różnych dziedzin – historii, ekonomii, antropologii, filozofii i nauk ścisłych – Jason Hickel kreśli błyskotliwą analizę kapitalizmu (z odświeżającym spojrzeniem na jego historię) i proponuje wizję alternatywnego rozwoju, zrywającego z obłędem ciągłego wzrostu. Pisze o tym, jak przejść od gospodarki zorganizowanej na zasadzie dominacji i eksploatacji do takiej, która opiera się na globaln...

    Promocja
    okładka 24/7, Ebook | Jonathan Crary

    Dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Od kilku lat Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przeznacza ogromne środki na badania nad pewnym gatunkiem ptaków. Pasówka białobrewa jest w stanie latać przez kilka dni i nocy bez przerwy na sen. Badania mają doprowadzić do odkrycia metody pozwalającej utrzymać długotrwałą, niewymagającą snu aktywność także u ludzi. Stawką jest stworzenie żołnierza, a w dalszej perspektywie również pracownika i konsumenta,...

    Promocja
    okładka Gra w rasy, Ebook | Przemysław Wielgosz

    Przywykliśmy do interpretacji rasizmu jako zestawu stereotypów i uprzedzeń. Przemysław Wielgosz proponuje znacznie głębszą analizę tego zjawiska, poszukując jego korzeni w długiej historii narodzin i ekspansji kapitalizmu. W fascynującej książce łączy dwie, rzadko rozpatrywane razem perspektywy: lokalną, odnosząca się do pańszczyzny i późniejszego „urasowienia” klasy ludowej w naszej części Europy, oraz globalną, związaną z rozwojem niewolnictwa i „wynalazkiem rasy” w basen...

Karakter Książki o ekonomii - książki, ebooki i audiobooki

Karakter jest polskim wydawnictwem literackim z siedzibą w Krakowie, obecnie jednym z najważniejszych polskich wydawnictw. Powstało ono w 2008 roku z inicjatywy trójki redaktorów - Małgorzaty Szczurek, Magdaleny Hajduk-Dębowskiej i Przemka Dębowskiego. Hasłem oficyny jest "wydajemy, co nam się podoba" - publikuje ona pozycje, które jego redaktorzy uznają za ważne i ciekawe, a także wnoszące do polskiej kultury nowe tematy. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się zarówno książki polskich autorów, jak i dzieła z różnych części świata. Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się dzieła takich autorów jak: Susan Sontag, Marcin Wicha, Olga Drenda, Filip Springer, Alex Kerr, Alain Mabanckou, Rebecca Solnit czy Didier Eribon. Znajdziecie tutaj literaturę piękną, literaturę faktu, książki poświęcone projektowaniu, a także ambitne eseje poruszające aktualne tematy. Wśród twórców, których książki ukazały się w tej oficynie znajdują się także autorzy rzadko wydawani w Polsce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Karakter współtworzy serię wydawniczą "Mówi muzeum". W 2012 roku oficyna otrzymała nagrodę "Literatury na świecie" w kategorii inicjatywa wydawnicza, a wydane przez nią książki zostały nagrodzone licznymi wyróżnieniami oraz nagrodami literackimi.

Książki wydawnictwa Karakter

Nakładem wydawnictwa Karakter ukazują się książki zarówno autorów i autorek znanych na całym świecie, takich jak Susan Sontag czy Rebecca Solnit, jak i twórców mniej rozpoznawalnych oraz debiutantów. Wśród tych ostatnich znajduje się między innymi Patryk Pufelski, którego "Pawilon małych ssaków" znalazł się na wąskiej liście kandydatów do Nagrody Nike 2023. Ważnym polskim współczesnym pisarzem, którego książki wydaje Karakter jest także Marcin Wicha. Jego "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", zbiór esejów poświęconych niełatwej relacji z matką, dla których punktem wyjścia jest konieczność posprzątania mieszkania po jej śmierci, otrzymał w 2018 roku Paszport "Polityki" w kategorii literatura, Nagrodę Nike oraz Nike Czytelników, a także Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. Wszystkie wydane przez Karakter książki Marcina Wichy, a więc "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", "Jak przestałem kochać design", "Nic drobniej nie będzie" oraz "Kierunek zwiedzania" na Woblink dostępne są także jako ebooki - w formatach epub, mobi lub pdf. Wydawnictwo Karakter ma w swoich zbiorach także dzieła Olgi Drendy, której "Wyroby" i "Duchologia polska" spotkały się z dużym uznaniem, a najnowsza książka, "Słowo humoru", także zbiera świetne recenzje. W ich portfolio znajdziecie również "Grę w rasy" Przemysława Wielgosza, "Języcznych" Jagody Ratajczak czy dzieła Filipa Springera - "13 pięter", "Miedzianka", "Mein Gott, jak pięknie" oraz "Miasto Archipelag". Wszystkie czekają na Was na Woblink również jako ebooki!

Różne części świata w książkach

Wśród dzieł wydanych przez Karakter znajduje się także wielka liczba światowych bestsellerów, uznanej beletrystyki i pozycji poruszających ważne, aktualne tematy. To dzięki nim możecie zapoznać się z kolejnymi tytułami Susan Sontag - jej "Przeciw interpretacji", "Pod znakiem Saturna", "O fotografii" lub "Myśl to forma odczuwania" czekają na Was na Woblink jako ebooki (epub, mob, pdf). Karakter wydało także eseje Rebecci Solnit ("Mężczyźni objaśniają mi świat", "Matka wszystkich pytań", "Róże Orwella"), "Niewidzialne kobiety" Caroline Criado Perez czy "Mniej znaczy lepiej" Jasona Hickela. Głośnym echem odbiła się na świecie i w Polsce książka "Powrót do Reims" Didiera Eribona - ona także ukazała się w naszym kraju dzięki Karakterowi. A może bardziej interesują Was zagadnienia związane z Azją? Sięgnijcie po "Palestyńskie wędrówki" Raji Shehadeh, "Japonię utraconą" Alexa Kerra, "Tysiąc lat radości i trosk. Wspomnienia" Ai Weiwei czy "Zapiski dla zabicia czasu" Yoshidy Kenko. W Karakterze ukazały się także ważne książki związane z historią i dyskusją wokół rasizmu - "Czarna skóra, białe maski" Franza Fanona, "Zapiski syna tego kraju" Jamesa Baldwina czy "Kobiety, rasa, klasa" Angeli Y. Davies. Może wolicie fantastyczną beletrystykę? Kryminały noir Raymonda Chandlera (m. in. "Żegnaj laleczko" i "Wysokie okno"), "Lord Nevermore" Agnety Pleijel, "Nadepnęłam na węża" Kawakami Hiromi czy "Zwierzenia jeżozwierza" Alaina Mabanckou to tylko kilka z wielu propozycji, dostępnych także na Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o ekonomii

Chcielibyście lepiej zrozumieć zależności między poszczególnymi elementami gospodarki, zarówno narodowej, jak i światowej? Interesujecie się finansami i pragniecie poznać mechanizmy, które nimi rządzą? Na Woblink czeka na Was wybór najlepszych książek ekonomicznych, które dostępne są w formacie książek papierowych, audiobooków lub ebooków.

Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi specjalistami w dziedzinie ekonomii, czy dopiero zaczynacie zgłębiać jej zasady, u nas każdy znajdzie coś dla siebie! Na Woblink czekają na Was publikacje wybitnych ekonomistów, którzy w przystępny sposób tłumaczą złożoność procesów ekonomicznych. Najlepsze książki ekonomiczne w naszej ofercie obejmują zarówno klasyczne dzieła ekonomiczne, jak i nowoczesne analizy dotyczące globalizacji, zarządzania finansami, czy roli technologii w gospodarce. Zachęcamy do sięgnięcia po takie książki, jak "Ekonomia w jednej lekcji" autorstwa Henry'ego Hazlitta czy "Ekonomia dla każdego" Thomasa Sowella, które dostępne są również w formie audiobooków. Pozwolą one zgłębić różnorodne, współczesne myśli ekonomiczne.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje "Ekonomia na talerzu. Głodny ekonomista objaśnia świat" autorstwa Ha-Joon Changa. To niezwykłe opracowanie kluczowych zasad ekonomii, przedstawionych z perspektywy jedzenia, sprawia, że tematy takie jak globalizacja, zmiany klimatyczne, migracja, głód, automatyzacja i inne istotne kwestie stają się bardziej przystępne. Chang jest często rekomendowanym autorem w literaturze ekonomicznej – polecamy również jego książki "23 rzeczy, których nie mówią Ci o kapitalizmie" oraz "Ekonomia. Instrukcja obsługi".

Ekonomia dla początkujących

Jeśli pragniecie zrozumieć ekonomię, ale wcześniej nie mieliście z nią wiele do czynienia, nie ma powodu do obaw! Mamy dla Was doskonałe rozwiązanie. Ebook i audiobook Roberta H. Franka, zatytułowany "Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic", to lektura, która w przystępny i zabawny sposób przybliży Wam tajniki tego fascynującego tematu. Jej autor, amerykański profesor ekonomii, wraz ze swoimi studentami, pomoże Wam zrozumieć, jak działają zjawiska otaczające nas na co dzień.

Współczesna ekonomia zajmuje się również wieloma specyficznymi zjawiskami, często krytykując dawne osiągnięcia w tej dziedzinie. Na przykład książka Jasona Hickela "Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat" przedstawia wizję alternatywnego świata, w którym nie ma obsesji na punkcie rozwoju i wzrostu. W tym kontekście polecamy także głośną "Ekonomię obwarzanka. Siedem sposobów myślenia o ekonomii XXI wieku" Kate Raworth, ukazującą drogi do zerwania z mitem ciągłego wzrostu PKB. Dani Rodrik bierze na warsztat "Paradoks globalizacji", a Linda Scott wskazuje na znaczenie równouprawnienia w książce "Kapitał kobiet. Dlaczego równouprawnienie wszystkim się opłaca".

Thomas Piketty, autor znanej "Kapitalizmu XXI wieku", przedstawia w "Krótkiej historii równości" istotne zagadnienia związane z tym tematem. Jego inne prace, takie jak "Kapitał i ideologia" oraz "Niech żyje socjalizm", również zasługują na uwagę. Zachęcamy do ich lektury!

Jakie książki ekonomiczne warto przeczytać? Propozycje dla zaawansowanych.

Jeśli jesteście osobami, które już przyswoiły podstawowe zasady ekonomii i teraz poszukują specjalistycznych publikacji w tej dziedzinie, Woblink ma wiele interesujących tytułów do zaoferowania. Wśród nich znajdziecie książkę "Finanse, rachunkowość i zarządzanie. Polska, Europa, Świat 2020" autorstwa Dariusza Adrianowskiego, Karoliny Patory i Jacka Sikorskiego. Warto także zwrócić uwagę na tytuł "Wartość rynkowa, struktura kapitału i efektywność przedsiębiorstwa" Nataszy Duraj oraz "Kapitał ludzki a wzrost gospodarczy w Polsce" Sylwii Roszkowskiej. Nie można także zapomnieć o "Paradygmatach i instrumentach kreowania wartości przedsiębiorstw" Nataszy Duraj i Marzeny Papiernik-Wojdery. To jedynie kilka z wielu polecanych książek ekonomicznych, które z pewnością zainteresują miłośników ekonomii.

Wiele z nich to także książki o ekonomii kryzysu, szczególnie tego związanego z pandemią. "POST CORONA - od kryzysu do szans. Biznes w czasach pandemii" Scotta Galloway'a, "Przedsiębiorczość społeczna i kapitał społeczny w XXI wieku. Czwarta rewolucja przemysłowa – postcovid – wojna" Jolanty Staniendy lub "Pandenomia. Czy koronawirus zakończył erę neoliberalizmu?" Piotra Araka to tylko niektóre z nich.

Książki ekonomiczne dla dzieci

Nie tylko dorośli mogą sięgać po książki finansowe - na Woblink znajdziecie także wybór książek ekonomicznych dla najmłodszych! "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)" Grzegorza Kasdepke to fantastyczne wprowadzenie do świata finansów dla Waszych pociech. "Co robić, aby mieć dużo pieniędzy. O przedsiębiorczości, zarządzaniu pieniędzmi i czasem" Laury Mascaro przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, przyszłych biznesowych ninja. Z kolei "Ekonomia dla ciekawych, czyli co zeznał porwany profesor" Witolda M. Orłowskiego odpowiada na wiele trudnych ekonomicznych pytań - wiele z odpowiedzi zaskoczy także dla dorosłych!

Dobre książki ekonomiczne i biznesowe w księgarni Woblink

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, przedsiębiorcą, czy pasjonatem, nasze książki pomogą Ci zdobyć wiedzę niezbędną do analizy i podejmowania świadomych decyzji finansowych. Sprawdź najnowsze bestsellery, podręczniki akademickie oraz poradniki, które rozwieją wątpliwości i zainspirują do działania! Może zainteresuje Was, jak prowadzić "Biznes po chińsku"? Marek Kądzielski, Kamil Biernat, Liwei Cai, Sofya Chashchina, Karol Czekałowski, Beata Frenkiel, Luan Jingxian, Maria Kądzielska i Stanisław Szufrajda w przystępny sposób opisują specyfikę tego ważnego rynku. Z kolei "Wiedza i władza. Informacyjna teoria kapitalizmu i wywołana przez nią rewolucja" George'a Gildera to głośna swego czasu książka, opisująca nową teorię kapitalizmu. Najlepsze książki biznesowe znajdziecie właśnie na Woblink!