Wirtualne Targi

Sigma Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Boks na Igrzyskach Olimpijskich 4 Pierwszy złoty medal (Helsinki 1952), Książka | Jerzy A. Kulesza

    Od autora: "(...) Tym zmaganiom herosów polskiego i nie tylko polskiego boksu poświęcam niniejszą, kolejną już książkę z intencją, aby ocalić od zapomnienia oraz należycie, obiektywnie i godnie utrwalić dzieje polskiego boksu w aspekcie rywalizacji międzynarodowej, olimpijskiej, a więc podczas imprezy najwyższej próby, tym, razem, w czasie IO w 1952 r."

    Promocja
    okładka Wielkie walki Zbigniewa Pietrzykowskiego, Książka | Jerzy A. Kulesza

    W historii polskiego boksu spotykamy wiele znakomitości, a ich lista jest długa (...). Sportowcem, którego bokserskie dzieje nie zostały dostatecznie opisane, jest Zbigniew Pietrzykowski, moim zdaniem, najwspanialszy pięściarz w historii polskiego boksu (...). Niniejsze opracowanie nie pretenduje do miana biografii, jego profil jest inny, odnosi się głównie do sfery sportowej i przedstawia najważniejsze, zdaniem autora, godne upamiętnienia, pojedynki znakomitego pięściarza. L...

    Promocja
    okładka Boks na Igrzyskach Olimpilskich 2 Piękno sukcesu, Książka | Kulesza Jerzy

    Po niepowodzeniach polskich bokserów na IO w 1956 roku, które odbyły się w Melbourne, w środowiskach ludzi profesjonalnie związanych z boksem oraz sympatyków tego sportu nastąpiła dezorientacja. Najczęściej stawiano pytania, jaka jest rzeczywista siła polskiego boksu...?

    Promocja
    okładka Boks na Igrzyskach Olimpijskich 1 Wielkie rozczarowanie Melbourne 1956, Książka | Jerzy A. Kulesza

    Autor jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych z zakresu prawa, m.in. jest współautorem fundamentalnego dzieła "System prawa karnego".
    Sportem w aspekcie historycznym, szczególnie boksem, interesuje się od 1953 r.

    Promocja
    okładka Boks na igrzyskach olimpijskich 3 Trzy złote medale, Książka | Jerzy A. Kulesza

    Od autora: "Intencją niniejszego opracowania jest przedstawienie Czytelnikowi możliwie dokładnych informacji o sytuacji w świecie boksu amatorskiego w okresie poprzedzającym IO w Tokio, o przebiegu bokserskiego turnieju na tej Olimpiadzie oraz o jego uczestnikach, ze szczególnym uwzględnieniem pięściarzy polskich."

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.