Wydawnictwo Bez Fikcji Biografie sławnych ludzi - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Dzieci Sendlerowej, Ebook | Tilar J. Mazzeo

    Irena Sendlerowa ukryła ich nazwiska w butelce i schowała ją pod starą jabłonią na działce swojego przyjaciela. Miała nadzieję, że po wojnie dzieci zostaną odnalezione przez swoich bliskich. Nie mogła jednak przewidzieć, że 90% krewnych uratowanych przez nią dzieci zginie.Nazywana Aniołem z warszawskiego getta. Do dzisiaj jest symbolem walki o godność człowieka, szukania nadziei, tam, gdzie już jej nie ma, a także słuchania głosu, który mówi, że trzeba pomagać tym, którym dzi...

    okładka Ted Bundy. Rozmowy z mordercą, Ebook | Hugh Aynesworth, Stephen G. Michaud

    Ted Bundy. Rozmowy z mordercą zawiera w sobie treść wywiadu przeprowadzonego z samym Tedem Bundym. Nagrania z celi śmierci trwają sto pięćdziesiąt godzin. Wywiad został przeprowadzony przed egzekucją Bundy’ego, który został stracony na krześle elektrycznym na Florydzie.Szokujące wyznania Bundy'ego, którymi podzielił się z dziennikarzami Stephenem G. Michaudem i Hugh Aynesworthem, odkrywają przerażający i wynaturzony umysł najbardziej znanego seryjnego mordercy.Największy sery...

Co znajdziesz w kategorii: Biografie sławnych ludzi

Sławne postaci intrygują od zawsze - jak wygląda ich codzienne życie? Jak udało się im wspiąć na szczyt? Z jakimi wyzwaniami musiały i wciąż muszą się mierzyć? Czy rzeczywiście są tak szczęśliwe i głodne sukcesu, jak może się wydawać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przynoszą ebooki z biografiami sławnych ludzi.

Biografie sławnych ludzi - postaci historyczne i wynalazcy

Wśród książek znajdziemy pozycje skupiające się na dawnych wiekach - jak chociażby życiorys Juliusza Cezara, wciąż mimo upływu czasu fascynującego świat przywódcy Imperium Rzymskiego. Na jego osobie skupia się Adrian Goldsworthy w książce “Cezar. Życie giganta”. Inną wielką postać historyczną opisuje Jerzy S. Łątka w dziele “Sulejman II Wspaniały i jego czasy”. Walter Isaacson, autor głośnej biografii “Steve Jobs”, opisuje także inne sławne postaci, w tym sekretarza stanu USA Henry’ego Kissingera (“Kissinger”) czy jednego z ojców założycieli nowoczesnych Stanów Zjednoczonych Benjamina Franklina (“Benjamin Franklin”). Isaacson mierzy się także z próbą opisania niedoścignionego geniuszu w swojej bestsellerowej biografii “Leonardo da Vinci”. Wszystkie czekają na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Opowieści o zmieniających bieg historii wynalazkach zajmują niejednego - jeśli należycie do tych osób, polecamy sięgnąć po zajmującą się bardziej współczesną kwestią biografię ojca bomby atomowej, Roberta Oppenheimera. Wybitna książka Martina J. Sherwina i Kai Bird, “ Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” została nagrodzona Nagrodą Pulitzera. Choć po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę Oppenheimer został okrzyknięty najsłynniejszym naukowcem swoich czasów, całe życie musiał mierzyć się z konsekwencjami postępu naukowego, do którego znacząco się przyczynił. Jego historię opowiada także filmowa biografia w reżyserii Christophera Nolana - główną rolę w “Oppenheimerze” gra Cilian Murphy. Sięgnijcie po książkową biografię nim obejrzycie film - ta i wiele innych fascynujących historii życia sławnych ludzi czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki!

Biografie sławnych ludzi - twórcy i artyści

Wiele biografii sławnych ludzi opowiada historie twórców i artystów. Tak dzieje się chociażby w wypadku Marlene Dietrich, ikony złotej ery Hollywood. W dziele “Marlene” Angelika Kuźniak skupia się przede wszystkim na ostatnich latach życia aktorki - wielkiej artystki, ale także kobiety osamotnionej i kapryśnej. Z kolei Robert Gottileb skupia się na Grecie Garbo, której historia życia i kariera związana była także z Marlene Dietrich. Nieśmiała, zdystansowana Szwedka, kobieta-sfinks, ikona kina, która zniknęła z ekranów w wieku zaledwie 36 lat, aż do śmierci uwodziła i elektryzowała tłumy. “Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood” stara się przybliżyć tę wyjątkową postać. Historię innej kobiety, założycielki jednej z do dziś najbardziej znanych i cenionych marek kosmetycznych na świecie, znajdziecie na kartach biografii autorstwa Laury Baldini, zatytułowanej: “Marzenie o pięknie. Jak Estée Lauder zbudowała imperium i stała się legendą”. Znacie Gustawa Klimta i jeden z najsłynniejszych portretów jego autorstwa, “Złotą damę”? Ukazuje on postać Adeli Bloch-Bauer, Żydówki, ukochanej i muzy artysty, który stał się jednym z najcenniejszych skarbów Austrii nawet w czasie, gdy na jej terenie rządzili naziści. Jakie tajemnice kryje w sobie ten obraz? Jakimi drogami znalazł się w Nowym Jorku? Kim była “Złota dama”? Sięgnijcie po książkę Anne-Marie O’Connor “Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy”! 

Biografie sławnych Polaków

Chętnie podejmowanym tematem są także biografie sławnych Polaków. “Samotne oceany” Pauliny Reiter to historia Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat w roku 1976. Głośna książka “A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej to autobiograficzna historia o polskim show-biznesie, celebrytach, współczesnych modach, wpływie mediów społecznościowych, partnerstwie, miłości i o tym, że czarny nie wyszczupla. Z kolei “Wodecki. Tak mi wyszło” to reporterska opowieść Wacława Krupińskiego o Zbigniewie Wodeckim, rozmowa przeprowadzona jeszcze przed wybuchem Zbyszkomanii, opowiadająca nie tylko o wielkim powrocie Wodeckiego do jego pierwszej płyty po niemal czterech dekadach od jej wydania. “Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej to książka o znanym polskim malarzu i jego synu, ale nie tylko. To także opowieść o obsesjach, fobiach, niejasnych związkach uczuciowych, fascynacji muzyką i filmem, a nade wszystko o miłości - jej poszukiwaniu i niemożności wyrażenia, a także o samotności i murach, jakie buduje. Z kolei postać z polskiej polityki, byłego prezydenta naszego kraju, poznać możemy bliżej dzięki książce “Prezydent”, w której Aleksander Kwaśniewski opowiada Aleksandrowi Kaczorowskiemu o ostatnich 40 latach w polityce, prezydenturze, swojej rodzinie i samym sobie. Warto sięgnąć po te i inne liczne biografie sławnych ludzi, by poznać ich “od kuchni” i dowiedzieć się wielu nieznanych dotąd, a niezwykle ciekawych i często inspirujących faktów na ich temat. Zapraszamy na Woblink, gdzie znajdziecie wiele takich pozycji - dostępne są jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!

Wiele fascynujących biografii opowiada o współczesnych twórcach - aktorach, aktorkach, muzykach czy piosenkarkach. Magda Patryas oddaje głos jednej z najlepiej opłacanych amerykańskich aktorek, słynnej Pretty Woman, która od dekad pozostaje na szczycie hollywoodzkiego biznesu. “Julia Roberts. Na własnych zasadach” to portret wyjątkowej kobiety, jednej z największych współczesnych gwiazd filmu. Inną ważną obecnie postać, niezapomnianego Neo z “Matrixa” i tytułowego Johna Wicka, poznać można bliżej dzięki dwóm ebookom biograficznym. “Keanu Reeves. W roli głównej” Kitty Curran i Larissy Zageris oraz “Keanu Reeves. Absolutny fenomen” Alexa Pappademasa ukazują prawdziwe oblicze tego popularnego, a przy tym powszechnie lubianego aktora. Lawrence Grobel na podstawie rozmowy z Meryl Streep stworzył bogato ilustrowaną biografię tej wybitnej aktorki w ebooku “Meryl Streep o sobie”. Grobel napisał także takie książki biograficzne jak “Marlon Brando. Rozmawia Lawrence Grobel” czy “Al Pacino. Rozmowy”. Liczne “Twarze Marilyn Monroe” możecie poznać dzięki książce Sarah Churchwell, która po raz pierwszy dokładnie opisuje kulisy powstania tej legendy kina, a także cenę, jaką przyszło zapłacić aktorce za swoją popularność. Kim była naprawdę - boginią seksu, niewinnym dzieckiem, manipulantką, głupiutką blondynką, osobą tragicznie samotną czy wyzwoloną kobietą, a może wszystkim naraz? Nad postacią innej niejednoznacznej gwiazdy Hollywood, Audrey Hepburn, pochylają się jej liczni biografowie i biografki. Jedną z nich stworzył syn aktorki, Ferrer Sean Hepburn, pisząc “Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji”. Inną napisała Juliana Weinberg - jest to “Audrey Hepburn w blasku sławy”. Trzecim życiorysem literackim jest “Audrey Hepburn. Wojowniczka” Roberta Matzena. Wszystkie one starają się jak najwierniej oddać wielowymiarowość i trudy, a także sukcesy życia tej gwiazdy.

Warto sięgnąć po te i inne liczne biografie sławnych ludzi, by poznać ich “od kuchni” i dowiedzieć się wielu nieznanych dotąd, a niezwykle ciekawych i często inspirujących faktów na ich temat. Zapraszamy na Woblink, gdzie znajdziecie wiele takich pozycji - dostępne są jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!