Noworoczne

Znak Etyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Alfabet duszy i ciała, Ebook | Józef Tischner

    Ciało, dialog, miłość, nadzieja, solidarność, życie i śmierć to tylko niektóre z pojęć, które znalazły się w "Alfabecie" ks. Józefa Tischnera, a które dotyczą nas wszystkich. Uniwersalne myśli i mądrości człowieka gór, pokazują jak żyć autentycznie i w pełni. Ksiądz Tischner staje się naszym przewodnikiem. Wyrywa nas z letargu. Pokazuje, co jest źródłem wolności.Człowiek jest artystą swego życia i rzeźbi je według własnych wyobrażeń o swym szczęściu.ks. Józef TischnerNowe wyd...

Znak Etyka - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Etyka

Etyka to dziedzina filozofii, która próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania o dobro, zło, sprawiedliwość i uczciwość, a także opisuje sposoby, w jakie te wartości mogą i powinny być stosowane w codziennym życiu. Wybór odpowiednich książek o etyce pozwala poznać kluczowe teorie filozoficzne, różne podejścia do nakazów moralnych oraz praktyczne zastosowanie tych ostatnich. Warto zwrócić uwagę na tytuły, które przedstawiają klasyczne teorie etyczne, takie jak etyka deontologiczna Immanuela Kanta, etyka cnót Arystotelesa czy utylitaryzm, którego przedstawicielem jest John Stuart Mill. Dzięki tym książkom można zgłębić zagadnienia związane z odpowiedzialnością moralną, autonomią jednostki, a także rozwiązywaniem trudnych dylematów etycznych w różnych dziedzinach życia, w tym w medycynie, biznesie czy naukach społecznych.

Różne systemy etyczne - przewodniki po moralnych wyborach

Etyka to nie tylko filozofia – to praktyczna sztuka życia w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Na kartach najlepszych książek poruszających kwestie dylematów i norm moralnych znajdziesz odpowiedzi na trudne pytania, praktyczne wskazówki dotyczące podejmowania etycznych decyzji oraz inspiracje do rozwijania świadomości etycznej w codziennym życiu. Dowiedz się, jak etyka wpływa na relacje, pracę i społeczeństwo! Na Woblink znajdziesz wiele ciekawych tytułów dotyczących etyki, które dostępne są jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki. To idealna propozycja dla tych, którzy szukają głębszego zrozumienia zasad, którymi warto kierować się w życiu. "Etyka normatywna. Między konsekwencjalizmem a deontologią" Krzysztofa Sai, "Szukanie puenty życia" Agnieszki Metelskiej czy "Moralna AI. Czy bać się sztucznej inteligencji" Vincentego Conitzera, Waltera Sinnotta-Armstronga i Jany Schaich Borg to tylko niektóre tytuły podejmujące aktualne zagadnienia związane z etyką. Nie tylko dostarczają one narzędzi do lepszego zrozumienia dylematów moralnych, ale także pomagają rozwijać tak ważną we współczesnym świecie zdolność krytycznego myślenia.

Książki o etyce – Twoje codzienne źródło refleksji nad moralnością

Zagadnienia związane z etyką to nie tylko hipotetyczne rozważania oderwane od codziennych spraw. Ostatecznie etyka społeczna, etyka zawodowa, etyka biznesu czy etyka polityki dotyczy nas wszystkich. W kulturze judeochrześcijańskiej, w której funkcjonujemy, jednym z podstawowych drogowskazów jest Dekalog. Etyka życia chrześcijańskiego to ważny temat w dziełach takich twórców jak św. Tomasz z Akwinu czy św. Augustyn. "Wyznania" tego drugiego to klasyka literatury światowej, pełna analiz nakazów moralnych. Etyka chrześcijańska to jednak przecież nie jedyna podstawa funkcjonowania człowieka. Dlatego warto sięgnąć po dzieła różnych twórców. Polecamy książki klasycznych myślicieli, takie jak "Etyka Nikomachejska" Artystotelesa, "Etyka" Barucha Spinozy czy zawierającą wykładnię dotyczącą imperatywów "Krytykę czystego rozumu" Immanuela Kanta. Warto przeczytać także nowoczesne analizy współczesnych dylematów etycznych. Tematem tych książek są takie kwestie jak etyka zawodowa, bioetyka, etyka biznesu, a także połączenie etyki z ekologią czy zagadnieniami sztucznej inteligencji. To doskonały wyborów dla studentów, naukowców oraz każdego, kto pragnie świadomie kształtować swoje życie w zgodzie z określonymi wartościami.

Odkryjcie bogaty świat refleksji nad dobrem i złem, odpowiedzialnością i wolnością. Poznajcie książki, które inspirują do głębokich przemyśleń i pomagają podejmować decyzje zgodne z moralnymi zasadami. Bestsellerowe tytuły o etyce – idealne zarówno dla początkujących myślicieli, jak i dla osób ceniących intelektualne wyzwania. Na Woblink znajdziecie książki papierowe, audiobooki oraz ebooki o etyce, które są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych czytelników.