Opis treści
Audiobook Pan Tadeusz czytany przez Jerzego Bralczyka należy do kategorii literatura piękna i lektury szkolne.
Dzięki ciekawej interpretacji nie tylko łatwiej zapoznać się z treścią lektury szkolnej. Słuchając audiobooka Pan Tadeusz, łatwiej zapamiętasz wszystkie wątki patriotyczne, historyczne i miłosne, a także najważniejszych bohaterów książki.
„Naturalne jest pragnienie, żeby móc usłyszeć język autora, ale nie mamy nagrań Mickiewicza. Czasem myślę sobie, że może po kilkuset latach naukowcy wymyślą coś takiego, co pozwoli nam odzyskać wszystkie brzmienia, które kiedyś zostały słyszane przez naszych przodków i wypowiadane. Chciałbym usłyszeć kiedyś «Pana Tadeusza» mówionego przez Mickiewicza, ale być może byłby to trochę inny tekst. Na razie on jest też mój i dla mnie jest najbardziej mój. I dlatego właśnie go czytam, i dlatego czytam go jeszcze raz i jeszcze raz głośno – i teraz już może nie tylko dla siebie” – prof. Jerzy Bralczyk
„Poezję powinno się czytać głośno. Sam czytałem «Pana Tadeusza» głośno, byłem wtedy małym dzieckiem, kiedy czytałem go po raz pierwszy. Właściwie chyba tak do dzisiaj czytam «Pana Tadeusza»: po cichu, dla siebie, próbując go usłyszeć. Wydaje mi się, że jest to lektura właściwsza, że poezję powinniśmy smakować, poniekąd słysząc. W przypadku «Pana Tadeusza» – dzieła w moim przypadku absolutnego – jest to prawda wyjątkowa. «Pan Tadeusz» brzmi. Jeśli – a mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością – kocham ten tekst, to kocham go właśnie za język, za to, co w nim brzmi” – prof. Jerzy Bralczyk
Opis pochodzi z wydawnictwa Agora
Jerzy Bralczyk czyta audiobook Pan Tadeusz
Profesor Jerzy Bralczyk należy do najbardziej rozpoznawalnych polskich językoznawców, m.in. dzięki licznym programom telewizyjnym i radiowym, w których popularyzuje wiedzę o poprawności językowej. Szczególnie dokładnie przygląda się językowi reklamy, mediów i polityki.
Wszyscy zresztą wiemy, jak zajmująco profesor Jerzy Bralczyk opowiada o polszczyźnie i wiążących się z nią ciekawostkach. Nie sposób przestać go słuchać... lub czytać jego książki. Po publikacjach takich jak: Wszystko zależy od przyimka, 500 zdań polskich, 1000 słów, Pokochawszy, Zwierzyniec czy A bodaj ci nóżka spuchła..., których jest autorem lub współautorem, tym razem jednak daje się poznać w zupełnie nowej roli. Lektora! W audiobooku Pan Tadeusz Jerzy Bralczyk niejako dzieli się z nami swoim zachwytem nad epopeją Adama Mickiewicza. Czytając ją specjalnie dla nas.
W dodatku, słuchając audiobooka Pan Tadeusz w interpretacji profesora Jerzego Bralczyka, w łatwy sposób zapoznasz się z treścią lektury, jej bohaterami takimi jak Tadeusz, ks. Robak, Zosia czy Telimena, realiami dworu szlacheckiego i sytuacją Rzeczpospolitej na początku XIX wieku. Dowiesz się też, jakie są najważniejsze wątki patriotyczne i miłosne książki Adama Mickiewicza, co z pewnością ułatwi przygotowanie do sprawdzianu.
„Pan Tadeusz”, Adam Mickiewicz – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Pan Tadeusz”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).