Majówkowy Maraton Czytelniczy

Agnieszka Siepielska Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Siepielska Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Siepielska jest autorką kilku książek obyczajowych oraz romansów. Jej kariera zaczęła się w 2017 roku, gdy trafiła na Wattpada. To strona internetowa oraz aplikacja mobilna, dzięki której użytkownicy mają szansę na publikację swojej twórczości. Królują tam opowiadania, wiersze i powieści, często utrzymane w gatunku fan-fiction. Siepielska postanowiła spróbować swoich sił. Zaczęła publikować pod pseudonimem A. M. Leigh. Po sukcesie na platformie, udało jej się zadebiutować powieścią w formie drukowanej.

Do tej pory ukazało się pięć książek pisarki. Trzy z nich wchodzą w skład cyklu „Synowie zemsty” („Rhys”, „Antonio”, „Luca”), natomiast dwie w skład serii „Sinners & Reapers” („Dama Paxtona” i „Piekło Hulka”).

Jej teksty weszły również w skład kilku antologii opowiadań. Pierwszą z nich jest „Gorące lato”, w której znajdziemy opowiadania takich autorek jak J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst. Drugą zaś jest „W objęciach namiętności”. Swoje teksty opublikowały tam następujące autorki – Nana Bekher, Justyna Dziura, Camilla En, Patty Goodman, Grupa Literacka Force, Anett Lievre, Marzena Miłek, Paulina Nowaczyk, Jolanta Sad, Darcy Trigovise. Opowiadanie Siepielskiej znalazło się również w zbiorze „Grzeszne święta” (Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst).

Prywatnie Agnieszka Siepielska jest szczęśliwą żoną, matka trzech synów. Mieszka wraz z mężem, dziećmi i labradorem Molly w niewielkim miasteczku w województwie wielkopolskim. Jak sama o mówi o sobie, jest miłośniczką kawy, domatorką, jednocześnie kochającą rodzinne podróże.

Synowie zemsty - cykl książek Agnieszki Siepielskiej

Agnieszka Siepielska zadebiutowała w 2019 roku powieścią „Rhys”, która otwiera cykl „Synowie zemsty”. To opowieść o niebezpiecznych mężczyznach, mafii i przemocy, gdzie zło czyha za każdym rogiem. Viviana Thomson jest pracownicą ekskluzywnego sklepu z męską odzieżą. Pewnego dnia otrzymują informację, że jeden z jej klientów otrzymał inne garnitury, niż te, które pierwotnie zamawiał. Mężczyzna domaga się by dostarczono mu właściwe marynarki. Kobieta, mimo że nie jest odpowiedzialna za nieporozumienie, decyduje się pojechać do domu klienta. Na miejscu spotyka milionera, Rhysa Millera, który nie dość, że ma mnóstwo pieniędzy, to na dodatek jest wyjątkowo przystojny. Rhys stara się wykorzystać każdą możliwą okazję, by dostać to czego pragnie. Na widok Viviany utwierdza się w przekonaniu, że podjął dobrą decyzję. Kobieta nie ma pojęcia, że trafiła w pułapkę.

„Rhys” otwiera cykl o rodzinie Valenti. To przepełniona tajemnicą opowieść o mafii i ludziach, którzy muszą konfrontować się z piętnem przeszłości. W drugim tomie pt. „Antonio”, poznajemy Alyssę, która nie może poradzić sobie z poniżeniem, jakiego doświadczyła przed ołtarzem. Jej niedoszły mąż prowadzi hulaszcze życie, gdy ona przeżywa horror. W akcie desperacji i rozpaczy zaczyna śledzić swojego byłego. Podążając za nim, trafia do podejrzanej dzielnicy, ale postanawia kontynuować akcję. Kobieta dewastuje domniemany samochód Camerona. Okazuje się jednak, że wóz należy do Antoniego Valenti. Kobieta zaciąga dług u mafiozy.

W trzecim tomie serii „Synowie zemsty” pt. „Luca”, na pierwszy plan wychodzi Luca Valenti – kuzyn Rhysa i Antonia. Wiele lat temu jego ojciec przyczynił się do upadku rodziny. Luca bierze udział w poszukiwaniach córek Cesara Dellvale. Okazuje się, że ma obsesję na punkcie jednej z nich. W trakcie akcji ratunkowej zabija jednego z szefów mafii z Kolumbii. Mia była zmuszana do prostytucji, natomiast Maxine, w której zadurzony jest Luca, prowadziła normalne życie. Szybko wychodzi na jaw układ, jaki Maxine zawarła z porywaczem. Kilka tygodni po uwolnieniu o Maxine upomina się mężczyzna, któremu została obiecana. To moment, w którym Luca będzie potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

Sinners & Reapers - druga seria książek Siepielskiej

Drugą serią Agnieszki Siepielskiej jest „Sinners & Reapers”. Cykl zainaugurowała powieść „Dama Paxtona”, która swoją premierę miała w lutym 2020 roku. Bohaterka książki – Nikki Preston – postanawia skończyć z otaczającą ją obłudą. W tym celu decyduje się na wyjazd do Prescott, małego miasteczka, gdzie kiedyś spędzała wakacje. Planuje zamieszkać w domu należącym kiedyś do jej dziadków. Niestety tereny wokół posiadłości zostały wykupione, obecnie znajduje się tam klub motocyklowy Sinners&Reapers. Wiceprezesem klubu jest Paxton Hays, którego Nikki pamięta z dzieciństwa. Mężczyzna potrzebuje terenów należących do dziewczyny. Przy okazji rozdrapuje stare rany – w latach młodości Nikki zalazła mu za skórę.

Bohaterami drugiego tomu serii są Hulk i Chloe. Ponownie pojawia się tutaj temat relacji z dzieciństwa. Hulk Jay po latach spotyka Chloe – nie spodziewał się, że dziewczyna zmieni się w taką piękność. Chłopak szybko się zakochuje i wszystko układa się po jego myśli. Chloe zachodzi w ciążę, w związku z tym Jay postanawia się oświadczyć. Nie spodziewa się jednak tego, co stanie się później. Chloe zrani go na długie lata, ale Hulk postanawia zgotować jej jeszcze większe piekło.

Książki Agnieszki Siepielskiej – „Rhys”, „Antonio”, „Luca”, „Dama Paxtona” i „Piekło Hulka” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka. Ponadto „Damę Paxtona” oraz „Rhys” znajdziecie w formie papierowej. Warto również zwrócić uwagę na zbiory opowiadań „Gorące lato” oraz „Grzeszne święta”, które dostępne są w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!