Barbara Stuhr

Barbara Stuhr to polska skrzypaczka, była artystka Capelli Cracoviensis, a także założycielka zespołu Amar Corde. Jest żoną aktora Jerzego Stuhra, z którym ma dwoje dzieci: syna Macieja (także aktora) oraz córkę Mariannę (malarkę i graficzkę). Jest autorką wyjątkowej historii rodziny Stuhrów zatytułowanej „Basia. Szczęśliwą się bywa”.

Życie Barbary Stuhr

Barbara Stuhr poznała swojego przyszłego męża Jerzego jeszcze na studiach w Krakowie. Ona była studentką tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (obecnie Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego), on nieznanym jeszcze nikomu studentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Skrzypaczka grała później w Capelli Cracoviensis, Muzyce Centrum, Filharmonii Krakowskiej oraz z własnym kwartetem Amar Corde. Od 1999 roku działa w założonym przez siebie Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN. Zajmuje się ono przede wszystkim pomocą psychologiczną dla osób z chorobą nowotworową oraz ich bliskich. W 2004 roku Barbara Stuhr ostatecznie zakończyła swoją działalność artystyczną i poświęciła się całkowicie pracy w Stowarzyszeniu.

„Basia. Szczęśliwą się bywa”

Książka Barbary Stuhr zatytułowana „Basia. Szczęśliwą się bywa” opowiada o historii życia skrzypaczki. Wraz z Barbarą Nowicką plecie ona opowieść o rodzinie Stuhrów z perspektywy żony Jerzego i matki Macieja oraz Marianny, a przy tym wybitnej skrzypaczki i bardzo twardej kobiety. Barbara Stuhr niechętnie udziela wywiadów i nie dzieli się szczegółami swojego prywatnego życia. „Basia. Szczęśliwą się bywa” stanowi więc wyjątkową okazję do spojrzenia na świat jej oczami. Dzięki tej wydanej na nakładem Wydawnictwa W.A.B. książce można dowiedzieć się więcej o skrzypaczce, która w młodości koncertowała wręcz na całym świecie – i o przyczynach, dla których zakończyła swoją karierę artystyczną. Choroby córki i męża sprawiły, że z czasem Barbara Stuhr całkowicie poświęciła się rodzinie, a także działalności społecznej – przede wszystkim w ramach Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN. „Basia. Szczęśliwą się bywa” pełna jest chwil szczęśliwych i wypełnionych miłością, ale także momentów rozpaczy i niezgody. To historia walki o to, co najważniejsze – nawet jeśli bywa to niekiedy bardzo trudne.

W tej opowieści o rodzinie Stuhrów wypowiadają się nie tylko sama Barbara, ale także jej dzieci oraz liczni przyjaciele rodziny. Wszyscy razem opowiadają o fenomenie małżeństwa Barbary i Jerzego, które niedawno świętowało swoją 50. rocznicę i przetrwało pomimo momentów bardzo trudnych.

Książki Barbary Stuhr w księgarni internetowej Woblink

Tom „Basia. Szczęśliwą się bywa” autorstwa Barbary Stuhr oraz Barbary Nowickiej znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka. Dopełnia ona historii opowiedzianej przez Jerzego Stuhra w książce pt. „Stuhrowie. Historie rodzinne” (Wydawnictwo Literackie). W księgarni internetowej Woblink znajdziecie także inne biografie znanych polskich artystów – zarówno w formie papierowej, jak i ebooka lub audiobooka.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
Wybrane filtry:
  Promocja
  okładka Basia. Szczęśliwą się bywa, Ebook | Beata Nowicka, Barbara Stuhr
  Promocja
  okładka Basia. Szczęśliwą się bywa, Ebook | Beata Nowicka, Barbara Stuhr

  Brakujące ogniwo w opowieści o rodzinie Stuhrów. Jest to osobista opowieść kobiety – żony i matki, która stała za błyskotliwymi karierami Jerzego i Macieja Stuhrów. Kobiety niezwykłej – wybitnie uzdolnionej skrzypaczki, w młodości koncertującej na całym świecie, która po chorobie męża i córki całkowicie poświęciła się rodzinie oraz działalności społecznej.   Książka opowiada o jej życiu – trudnych relacjach w domu rodzinnym, wielkiej miłości, wielkich dramatach, rozpaczy, ...

  okładka Basia Szczęśliwą się bywa, Książka | Beata Nowicka, Barbara Stuhr
  okładka Basia Szczęśliwą się bywa, Książka | Beata Nowicka, Barbara Stuhr

  Brakujące ogniwo w opowieści o rodzinie Stuhrów Jest to osobista opowieść kobiety – żony i matki, która stała za błyskotliwymi karierami Jerzego i Macieja Stuhrów. Kobiety niezwykłej – wybitnie uzdolnionej skrzypaczki, w młodości koncertującej na całym świecie, która po chorobie męża i córki całkowicie poświęciła się rodzinie oraz działalności społecznej. Książka opowiada o jej życiu – trudnych relacjach w domu rodzinnym, wielkiej miłości, wielkich dramatach, rozpaczy, depres...