Ben H. Winters - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Podziemne linie lotnicze, Książka | Ben H. Winters

  Witamy w Stanach Zjednoczonych XXI wieku. Państwie, którego obywatele urządzają zbiórki charytatywne dla mieszkańców plantacji i robią sobie tatuaże w wyrazie solidarności z nimi. Państwie, w którym na produktach spożywczych i w menu restauracji znajdują się oznaczenia, że żaden ze składników nie pochodzi z Twardej Czwórki – czterech stanów, gdzie niewolnictwo nadal jest legalne… i przynosi milionowe zyski wielkim korporacjom. Podziemnie linie lotnicze to alternatywna wizja...

  Promocja
  okładka Ostatni policjant, Książka | Ben H. Winters

  Samobójstwo czy morderstwo? Smutny przypadek czy zaplanowana zbrodnia? Prywatna tragedia, a może zorganizowana działalność przestępcza? Chcesz wiedzieć, kto zabił? A jakie to ma znaczenie, skoro już za chwilę wszyscy zginiemy. Nie ma odwrotu. Nie ma ucieczki. Nie ma nadziei. Zostało 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni. Co zrobisz ze swoim życiem, zanim nastąpi wielkie bum? Ostatni policjant to fascynująca opowieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w przededniu totalnej katastr...

  Promocja
  okładka Ostatni policjant Część 3 Utracony świat, Książka | Ben H. Winters

  Utracony świat to trzeci tom trylogii kryminalnej Ostatni policjant Bena H. Wintersa. Apokaliptyczny obraz świata tydzień przed spodziewaną zagładą przyprawia o dreszcze i sprawia wrażenie bardzo realistycznej wizji. Zagrożenie nieuniknioną katastrofą poprzez zderzenie Ziemi z asteroidą wyzwala w społeczności pokłady egoizmu, agresji i psychozy. Na szczęście na straży sprawiedliwości i bezpieczeństwa znowu staje Henry Palace wraz z towarzyszem — momentami irytującym, lecz z...

  Promocja
  okładka Ostatni policjant Tom 2 Opuszczone miasto, Książka | Ben H. Winters

  Opuszczone miasto to drugi tom trylogii kryminalnej Ostatni policjant opisującej świat tuż przed zagładą. Ziemi pozostało zaledwie 77 dni do zderzenia z asteroidą. Kurczą się zapasy żywności, mnożą włamania i morderstwa. Naciągacze oferują ocalenie. Życie byłego detektywa Henry’ego Palace'a toczy się w pozbawionym sensu tempie, aż do chwili, gdy dawna znajoma prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionego męża. Czy w świecie, w którym ludzie codziennie popełniają samobójstwo, g...

Ben H. Winters - książki, ebooki i audiobooki

Ben H. Winters urodził się w 1976 roku. Jest amerykańskim pisarzem, autorem dziesięciu powieści, kilku zbiorów poezji oraz scenariuszy sztuk teatralnych. Jest twórcą serii z Henrym Palacem w roli głównej. Do tej pory w Polsce swoją premierę miały trzy tomy cyklu – „Ostatni policjant”, „Opuszczone miasto” i „Utracony świat”. Ponadto w polskim tłumaczeniu ukazała się książka „Podziemne Linie Lotnicze”. W liceum Winters grał w zespole punkowym Corm. W 1998 roku ukończył Uniwersytet Waszyngtoński w St. Louis.

Ben H. Winters debiutował w 2009 roku książką „Rozważna, romantyczna i morskie potwory”. To parodia książki Jane Austen, w której Winters wykorzystał postaci i motywy ze słynnej powieści brytyjskiej pisarki. W świecie znanym z książki Austen pojawiają się jednak stworzenia morskie, które zwracają się przeciwko ludzkości. Na dodatek, pod wpływem niewyjaśnionych okoliczności, zaczynają rodzić się liczne potwory – węże morskie, gigantyczne homary i meduzy zjadające ludzi. Henry Dashwood zostaje zabity przez rekina młota, a jego majątek zamiast trafić w ręce żony i jej trzech córek, przechodzi w poczet jego syna z pierwszego małżeństwa – Johna.

Ben H. Winters ma na swoim koncie również parodię „Anny Kareniny” Lwa Tołstoja. „Android Karenina” to książka będąca połączeniem klasycznej powieści z science-fiction i fantastyką. Świat przedstawiony przez Tołstoja został przez Wintersa wzbogacony o elementy steampunkowe. Społeczeństwo, w którym żyją hrabia Wroński, Anna Karenina i Konstanty Lewin, jest zaawansowane technologicznie. Roboty służą ludziom – zajmują się praktycznie wszystkim, od zwalczania szkodników po edukację dzieci. Mąż Anny jest przeciwny powszechnemu posiadaniu robotów. W książce pojawiają się również inne motywy znane z powieści fantastycznych – podróże w czasie, walka z kosmitami oraz potworami.

Trylogia Benego H. Wintersa z Henrym Palacem

Powieść „Ostatni policjant” – pierwszy tom trylogii z detektywem Henrym Palacem w roli głównej ukazała się w 2012 roku. To cykl z pogranicza kryminału i science fiction. Palace jest detektywem policji z New Hampshire. Czytelnicy poznają go, gdy prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, które na pierwszy rzut oka wygląda jak samobójstwo. Jego wysiłki w dążeniu do rozwiązania sprawy komplikują przygotowania ludzkości do uderzenia asteroidy, która ma zderzyć się z Ziemią w przeciągu 6 miesięcy. Winters bardzo rzetelnie przygotował się do pisania tej książki – w trakcie konsultował się z ekspertami w dziedzinach astronomii, ekonomii, psychologii oraz technik policyjnych. Książka okazała się dużym sukcesem i szybko stała się bestsellerem. Za „Ostatniego policjanta” Winters otrzymał prestiżową Nagrodę Edgara Allana Poe.

Druga powieść z trylogii pt. „Opuszczone miasto” ukazała się w 2013 roku. W kontynuacji „Ostatniego policjanta” Winters opisuje świat jeszcze bliższy katastrofy. Do zderzenia z asteroidą pozostało zaledwie 77 dni. W okolicy brakuje żywności, kończą się zapasy, mnożą się włamania, napady i morderstwa. Ponadto wielu naciągaczy oferuje ludziom ocalenie w zamian za pieniądze. Okręty z imigrantami szukającymi ratunku w bezpieczniejszych częściach świata pękają w szwach. Były policjant Henry Palace nie widzi już sensu w życiu. Aż do momentu, gdy znajoma z przeszłości prosi go o pomoc w odnalezieniu zaginionego męża. Za tę powieść Winters otrzymał prestiżową nagrodę im. Philipa Dicka.

Ostatni tom trylogii pt. „Utracony świat” ukazał się w 2014 roku. Do apokalipsy pozostało siedem dni. Zagrożenie wyzwala w ludziach nieograniczone pokłady egoizmu, brutalności, bezwzględności i psychozy. Na straży sprawiedliwości staje nieustraszony Henry Palace. Tym razem mężczyzna wyrusza w drogę, by odnaleźć swoją zaginioną siostrę. Jego głównym celem jest odpokutowanie za błędy przeszłości. Na bohaterów książki czeka wiele niebezpieczeństw i niedogodności – głód, pragnienie, zagrożenie ze strony sfrustrowanych ludzi. Za tę książkę Winters ponownie nominowany był do Nagrody Edgara Allana Poe.

Podziemne Linie Lotnicze

W 2016 roku premierę miała dziewiąta powieść Wintersa pt. „Podziemne Linie Lotnicze”. To alternatywna wersja historii Stanów Zjednoczonych, w której nie doszło do wojny secesyjnej. W czterech stanach nie zniesiono niewolnictwa. Mieszkańcy pozostałej części USA tatuują się w wyrazie solidarności z niewolnikami. W wielu miejscach, restauracjach, sklepach znajdują się oznaczenia, że używane tam produkty nie pochodzą z Twardej Czwórki. Jednym z bohaterów książki jest Victor, były niewolnik, który ściga ludzi chcących zbiec z obszarów niewolniczych. W zamian za wolność świadczy swoje usługi agencji US Marshals Service. Jego zadaniem jest śledzenie tajnej komórki abolicjonistycznego ruchu tzw. Podziemnych Linii Lotniczych. Poszukiwania doprowadzają go do sekretów, których Twarda Czwórka chce bronić za wszelką cenę.

Książki Bena H. Wintersa na Woblinku

Książki Bena H. Wintersa dostępne są w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka i papierowej.