Claire Guest - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Psi dar, Książka | Claire Guest

    Claire pamięta tamten dzień doskonale – pojechała z psami za miasto, żeby pospacerować. Ale Daisy nie chciała wysiąść z auta. Labradorka, zazwyczaj spokojna i trzymająca dystans, kilka razy szturchnęła Claire nosem w pierś. Podczas spaceru Claire nie mogła przestać o tym myśleć. Na wszelki wypadek poszła jednak do lekarza: kolejne badania wykazały, że miała głębokiego, trudnego do zdiagnozowania raka piersi. Dobrze wiedziała, że zanim zauważyłaby na tyle niepokojące objawy, ...

Claire Guest - książki, ebooki i audiobooki

Claire Guest od ponad dwudziestu lat szkoli psy do zadań związanych z węchem. Przewodzi fundacji Medical Detection Dogs, która jest organizacją uczącą psy wykrywać ludzkie choroby przez zapach. Bierze aktywny udział w pracach nad pionierskimi projektami badawczymi nad psim węchem – przede wszystkim są to szkolenia psów do wykrywania nowotworów, choroby Addisona i zmiany poziomu cukru we krwi. Claire Guest otrzymała stypendium Królewskiego Towarzystwa Medycznego, a także wyróżniono ją nagrodami British Citizen Award i CBI National First Women Award w dziedzinie nauki i technologii. Dodatkowo, została odznaczona honorowym doktoratem w uznaniu jej niebagatelnego wkładu w rozwój nowatorskich metod wykrywania chorób, które zagrażają życiu ludzi. W 2017 roku wydała książkę „Psi dar”, w którym w interesujący i przystępny sposób pisze o badanych przez siebie zagadnieniach. Przytacza również własną historię, kiedy to jej suczka Daisy pomogła Claire w wykryciu trudnego do zdiagnozowania raka piersi.

Wykształcenie i osiągnięcia naukowe Guest

Autorka „Psiego daru” w 1986 roku uzyskała tytuł licencjata, a następnie magistra w dziedzinie psychologii. W 1992 roku została członkinią Stowarzyszenia Doradców ds. Zachowań Zwierząt. Przez trzy lata pełniła tam funkcję przewodniczącej. Od 1987 roku pracowała w organizacji charytatywnej Hearing Dogs for Deaf People.

Claire Guest od przeszło dwudziestu lat zajmuje się tresurą psów do zadań związanych z węchem. Od 2002 roku zawodowo szkoli psy w wykrywaniu ludzkich chorób poprzez zapach. Była dyrektorem szkoleniowym pierwszego na całym świecie programu szkolenia psów w rozpoznawaniu raka w oparciu o zapach. Wyniki przeprowadzonego przez Guest badania opublikowano w 2004 roku w British Medical Journal. Autorka pracowała jako konsultant dla wielu podobnych programów na całym świecie – między innymi Samsung Assistance Dog Services oraz Hearing Dogs Japan. Była prelegentem w dziedzinie wykrywania chorób u człowieka przez zapach na wielu zjazdach i seminariach naukowych, a także konferencjach policyjnych na całym świecie. W 2011 roku otrzymała tytuł doktora honoris causa w uznaniu za jej wkład w rozwój nowatorskiego podejścia do wykrywania zagrażających życiu chorób. Trzy lata później ukochana suczka Guest o imieniu Daisy została uhonorowana Medalem Niebieskiego Krzyża za pracę przy wykrywaniu raka. Daisy “wywąchała” ponad 550 przypadków raka z przeszło 6500 próbek.

Obecnie autorka „Psiego daru” jest dyrektor naczelną i operacyjną w organizacji charytatywnej Medical Detection Dogs. Owa organizacja ma na celu szkolenie psów w rozpoznawaniu chorób u człowieka w oparciu o zapach. Razem z zespołem pracuje nad przełomowymi projektami dotyczącymi psiego węchu, szczególnie nad szkoleniem psów do wykrywania choroby Addisona, poziomu cukru we krwi oraz raka.

Psi dar - książka autorstwa Clarie Guest

Podczas jednego ze spacerów labradorka Claire, Daisy, zachowywała się dziwnie. Nie chciała wysiąść z auta i kilkukrotnie szturchnęła opiekunkę nosem w pierś. Kobieta na wszelki wypadek postanowiła udać się do lekarza – badania wykazały, że ma trudnego do zdiagnozowania raka piersi. W związku z tą sytuacją Claire Guest postanowiła wykorzystać zdolności ukochanego pupila, a dzięki swojemu wykształceniu zrozumiała, że psy mogą pomóc wielu ludziom. Założyła fundację Medical Detection Dogs i wspólnie z czworonogami udowadnia, że dzięki właściwemu treningowi są one w stanie odkryć zmiany nowotworowe we wczesnym stadium choroby. „Psi dar” to wyjątkowa opowieść o tym, że czworonożni przyjaciele mogą ratować ludzkie życie, w zamian chcąc tylko miłości. Autorka pokazuje, że psi węch jest tysiąc razy bardziej wrażliwy niż ludzki. Psy mają możliwość rozłożenia zapachu na składniki oraz rozpoznania każdego z nich oddzielnie. To właśnie dzięki tej umiejętności znajdują narkotyki czy materiały wybuchowe. Są także w stanie zidentyfikować zapach nowotworu.

Książkę „Psi dar” Claire Guest znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka oraz papierowej.