Galeotti Mark

Mark Galeotti urodził się w 1965 roku. To brytyjski pisarz, dziennikarz, publicysta i wykładowca akademicki. Jest autorem przeszło 20 książek historycznych, naukowych i popularnonaukowych. Galeotti pisze głównie o Rosji w kontekście bezpieczeństwa kraju, przestępczości międzynarodowej, nadużyć władzy oraz polityki międzynarodowej.

Do jego najgłośniejszych książek należą „We Need to Talk About Putin: Why the West gets him wrong, and how to get him right”, „A short history of Russia” i reportaż poświęcony elicie rosyjskiej mafii. Do tej pory w Polsce ukazały się dwie książki Marka Galeottiego. W 2017 roku nakładem Wydawnictwa Napoleon V ukazała się publikacja pt. „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016”. W 2020 roku swoją premierę miało tłumaczenie wspomnianej już książki – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Mark Galeotti to również wykładowca akademicki

Oprócz pisania książek Galeotti zajmuje się wykładaniem na uczelniach na całym świecie. Do tej pory nauczał w UCL School of Slavonic and East European Studies, New York University, Keele University oraz na Uniwersytecie Rutgers-Newark. Ponadto był profesorem wizytującym w Moskwie i na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wykładał także w European University Institute.

Galeotti ukończył Robinson College w Cambridge, gdzie studiował historię. Następnie przeniósł się do School of Economics w Londynie. Tam obronił doktorat na temat wpływu i skutków wojny w Afganistanie na politykę i przyszłość ZSRR. W latach 1991-2006 regularnie pisał felietony w miesięczniku „Jane's Intelligence Review” na temat rosyjskich i poradzieckich kwestii bezpieczeństwa.

Dla „Oxford Analytica” pisze o rosyjskim bezpieczeństwie, przestępczości międzynarodowej i terroryzmie. Galeotti pisał również dla „Siloviks & Scoundrels” oraz „The Moscow News”. Na co dzień prowadzi bloga „In Moscow’s Shadows”. Stale wypowiada się w mediach anglojęzycznych na całym świecie jako ekspert od historii XX wieku i Europy Wschodniej.

”Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”

W 2020 roku w Polsce ukazało się tłumaczenie książki Marka Galeottiego pt. „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. To książka poświęcona rosyjskiej przestępczości zorganizowanej, którą ukształtowały łagry, obozy karne czy sowiecka bezpieka. To opowieść o ludziach, którzy przeżyli stalinizm, zimną wojnę, wojnę w Afganistanie i doświadczyli upadku Związku Radzieckiego. Burzliwe czasy transformacji stały się dla nich okazją do zakorzenienia się w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Odznaczają się oni od społeczeństwa nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy i załatwianie interesów. Gangsterzy przestrzegają surowego kodeksu, noszą charakterystyczne tatuaże i mają specjalnie zarezerwowane pseudonimy. Galeotti pisze o elicie rosyjskiej mafii, która wyróżnia się znacznie większą bezwzględnością i brutalnością niż japońska yakuza czy kartele narkotykowe Escobara. Z wiedzy Galeottiego czerpali policjanci na całym świecie. Książka jest efektem blisko dwudziestu lat pracy autora, który jest jednym z najbardziej cenionych badaczy współczesnej Rosji, terroryzmu i przestępczości międzynarodowej.

Książki Marka Galeotti w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie dwie książki Marka Galeottiego – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii” dostępne są w formie ebooka i książki papierowej. Książka „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016” dostępna jest w formie papierowej.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
Wybrane filtry:
  Promocja
  okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Ebook | Galeotti Mark
  Promocja
  okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Ebook | Galeotti Mark

  Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan i upadek ZSRR. Świetnie się odnaleźli w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która może i brzmi egzotycznie, ale w państwie Putina wzbudza strach i szacunek.Poznaj...

  okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Książka | Galeotti Mark
  okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Książka | Galeotti Mark

  Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która w państwie Putina wzbudza strach. Poznaj elitę rosyjskiej mafii, która brutalnością przewyższa japońską yakuzę czy narkotykowe kartele Pabla Escobara. Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan ...

  okładka Vory Russia's Super Mafia, Książka | Galeotti Mark
  okładka Vory Russia's Super Mafia, Książka | Galeotti Mark

  Mark Galeotti is the go-to expert on organized crime in Russia, consulted by governments and police around the world. Now, Western readers can explore the fascinating history of the vory v zakone, a group that has survived and thrived amid the changes brought on by Stalinism, the Cold War, the Afghan War, and the end of the Soviet experiment. The vory – as the Russian mafia is also known – was born early in the twentieth century, largely in the Gulags and criminal camps, wher...

  okładka Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016, Książka | Galeotti Mark
  okładka Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016, Książka | Galeotti Mark

  Od upadku ZSRR rosyjskie siły zbrojne przechodzą gwałtowną metamorfozę – od rozbitych resztek wojska radzieckiego przez okres szokującego rozkładu i demoralizacji aż po zdyscyplinowane siły i złożoną doktrynę „wojny hybrydowej”, która w 2014 roku pozwoliła Władimirowi Putinowi w okamgnieniu zająć Krym. Publikacja ta zawiera rzadkie fotografie i całostronicowe kolorowe ilustracje ukazujące armię w akcji, sylwetki dowódców i ministrów obrony, a także ordre de bataille oraz szcz...