Joanna Chmielewska Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    okładka Kocie worki, Ebook | Joanna Chmielewska

    Jest to kontynuacja bestsellera Wszystko czerwone - po latach. „Straszny ryk wyrwał mnie ze snu późną nocą. Na moment zastygłam w obawie, że dom się wali, ale zaraz przypomniałam sobie o rezerwuarze. Uspokojona, doczekałam chwili zamilknięcia urządzenia i zasnęłam na nowo. - Proponuję, żeby w nocy powstrzymywać się od spuszczania wody – rzekłam o poranku. – Co wy na to? Wśród nocnej ciszy grzmi dubeltowo.” (fragment powieści)

    okładka Rzeź bezkręgowców, Ebook | Joanna Chmielewska

    Nowa powieść niekwestionowanej pierwszej damy polskiego kryminału. Kolejna zagadka do rozwikłania. Tym razem to Joanna jest podejrzewana (bo czyż nie Wszyscy jesteśmy podejrzani?) o dokonanie mordu na swoim "ulubionym znajomym". Dialogi skrzące się humorem, wartka akcja, znane i lubiane postacie. Czegóż chcieć więcej. Fragment: - Ostrowski z tej strony, pani Joanno, z zamordowaniem Wejchenmanna nie ma pani chyba nic wspólnego...? Może zbyt szczerze się pani wypowiadała, bo ja...

    okładka Złota mucha, Ebook | Joanna Chmielewska

    Akcja powieści toczy się, pomijając ważne retrospekcje, współcześnie, w środowisku znawców, producentów i kolekcjonerów bursztynu. Joanna wpada na trop afery kryminalnej związanej z pięknym okazem jantaru, w którym tkwi tytułowa złota mucha. Z klejnotem łączy się mroczna sprawa zabójstwa sprzed lat. Bohaterka postanawha wyjaśnić, co się kiedyś stało na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, tuż obok rosyjskiej granicy. W rezultacie wędruje przez rybackie wioski, Gdańsk i Warszawę tropią...

    okładka Wielki Diament 1, Ebook | Joanna Chmielewska

    Intryga rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki diament. Cenny kamień wędruje przez rozmaite ręce i epoki, aby odnaleźć się współcześnie w pewnej polskiej rodzinie. "Świątynia była rzeczywiście bardzo stara i zaniedbana, a dżungla, choćby tylko w postaci zagajnika, robiła swoje. Korzenie i pnie drzew rozepchnęły kamienie, powiększyły pęknięcie, rozkruszyły mur, tworząc dziurę, przez którą człowiek mógł ...

Joanna Chmielewska Ebooki

Joanna Chmielewska, a właściwie Irena Barbara Kuhn z domu Becker, była polską architektką, a także autorką licznych, popularnych powieści sensacyjnych, kryminalnych, powieści obyczajowych, jak również książek dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość została przetłumaczona na wiele języków, a jej “Zapalniczka”, “Wszyscy jesteśmy podejrzani” czy “Romans wszech czasów” do dziś mają ogromne grono miłośników. W Polsce łączny nakład jej powieści przekroczył sześć milionów egzemplarzy, a w Rosji - gdzie w pewnym momencie była uważana za najbardziej poczytną pisarkę zagraniczną - osiem milionów.

Joanna Chmielewska - architektka i literatka

Joanna Chmielewska urodziła się 2 kwietnia 1932 roku w Warszawie, gdzie spędziła większość dzieciństwa. Odkąd nauczyła się czytać, pochłaniała książki i marzyła, by zostać pisarką. Członkowie rodziny autorki, jak również jej przyjaciele, a nawet nauczyciele, stali się pierwowzorami postaci, które pojawiały się w późniejszych powieściach Chmielewskiej. Rodzina pragnęła, żeby przyszła pisarka została lekarką, jednak Chmielewska zaczęła w liceum interesować się architekturą i to właśnie na tym kierunku rozpoczęła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracowała później w różnych pracowniach oraz biurach projektów - kwestie architektury oraz zagadnień związanych z jej zawodem nierzadko pojawiały się także na kartach jej książek. Literacko Joanna Chmielewska zadebiutowała w 1958 roku na łamach czasopisma “Kultura i życie”. Przez jakiś czas pisała teksty związane z architekturą wnętrz dla “Kultury i Sztuki”. Debiut książkowy Chmielewskiej miał miejsce w 1964 roku, kiedy wydała sensacyjną powieść “Klin”. Od roku 1970 poświęciła się już wyłącznie twórczości literackiej. Joanna Chmielewska zmarła 7 października 2013 roku w Warszawie i została pochowana na tamtejszym cmentarzu na Powązkach.

Ekranizacje filmowe powieści Joanny Chmielewskiej

Popularność prozy Joanny Chmielewskiej sprawiła, że powstało kilka ekranizacji jej powieści. Na podstawie “Klina” stworzono film “Lekarstwo na miłość”, a “Upiornego legatu” - “Skradzioną kolekcję”. Wyprodukowano także spektakle telewizyjne - z “Romansu wszech czasów” powstał “Kim jesteś kochanie”, a “Wszyscy jesteśmy podejrzani” - “Randka z diabłem”. Ekranizacje pojawiały się nie tylko w Polsce, ale także w Rosji - to tam znaleźć można serial “Całe zdanie nieboszczyka” oraz film “Pan ili propał” na podstawie powieści “Wszystko czerwone”.

Słuchowiska na podstawie dzieł Joanny Chmielewskiej

Liczne książki autorstwa Joanny Chmielewskiej doczekały się także realizacji w postaci słuchowisk, które powstały dzięki Wydawnictwu Elipsa we współpracy z Teatrem Polskiego Radia. I tak “Wszyscy jesteśmy podejrzani” czytają Agata Kulesza, Agnieszka Warchulska i Krzysztof Kowalewski. W “(Nie)boszczyku mężu” usłyszymy głosy Wojciecha Malajkata, Ewy Wiśniewskiej, Krystyny Tkacz i Mariana Opani. “Depozyt” ożywa dzięki Zbigniewowi Zamachowskiemu, Krzysztofowi Kowalewskiemu oraz Ewie Tkacz, a “Wielki diament” - Annie Seniuk, Kazimierzowi Kaczorowi i Januszowi Zakrzewskiemu.

Książki Joanny Chmielewskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wszystkie słuchowska, jakie powstały na podstawie książek autorstwa Joanny Chmielewskiej. W audiobookach czekają tutaj “Kocie worki”, “Boczne drogi”, “Lesio”, “Złota mucha”, “Krokodyl z Kraju Karoliny” czy “Krowa niebiańska”. Twórczość Joanny Chmielewskiej dostępna jest także jako książki papierowe.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.