Juan Luis Arsuaga - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Życie i śmierć. Wielka księga pytań, Ebook | Juan José Millás, Juan Luis Arsuaga

    Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniuKsiążka, w której pulsuje życieCzy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy?Pisarzowi Juanowi José Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi.Autorzy z detektywistycznym zacięciem badają i odkrywają, dla...

    okładka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat, Ebook | Juan Luis Arsuaga

    Bestseller w Hiszpanii!Wielka historia życiaJuan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd...

Juan Luis Arsuaga - książki, ebooki i audiobooki

Juan Luis Arsuaga Ferras to paleontolog, biolog i autor poczytnych książek popularnonaukowych, które ukazały się w aż 11 krajach. Przeszło czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji oraz historii życia na Ziemi. Gościł na wielu prestiżowych uniwersytetach na całym świecie – w Tel Awiwie, Londynie, Nowym Jorku, Zurychu, Cambridge, Arizonie, Berkley. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie. Jego publikacje naukowe zostały opublikowane w takich czasopismach naukowych jak „Science”, „Nature”, „Journal of Archaeological Science”, „Journal of Human Evolution” czy „American Journal of Physical Anthropology”. Jest członkiem paryskiego Musée de l'Homme i wiceprzewodniczącym Komisji Paleontologii Człowieka i Paleoekologii Międzynarodowej Unii Badań Czwartorzędu (Commission of Human Paleontology and Paleoecology of the International Union for Quaternary Research). Najnowsza książka jego autorstwa, „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat”, przez kilka miesięcy znajdowała się na szczytach list bestsellerów w Hiszpanii.

Doktor nauk biologicznych i archeolog

Arsuaga przyszedł na świat w 1954 roku w Madrycie. Tytuł doktora nauk biologicznych uzyskał na tamtejszym Uniwersytecie, gdzie obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Paleontologii należącym do Wydziału Nauk Geologicznych. Już w dzieciństwie interesował się prehistorią. Po lekturze książki „The Quest for Fire” i wycieczce na wykopaliska w niedalekim Bilbao, jego zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą pasję.

Autor „Życia” od 1982 roku jest członkiem zespołu badawczego pracującego nad badaniami osadów plejstocenu w górach Atapuerca. Od 1991 roku współtworzy zespół Atapuerca, który został uhonorowany nagrodą Księcia Asturii w kategorii „Badania naukowe i techniczne”. Znaleziska w hiszpańskiej prowincji Burgos rzuciły zupełnie nowe światło na pierwszych ludzi w Europie.

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

„Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat” to bestsellerowa książka popularnonaukowa Juana Luisa Arsuagi, w której autor zabiera czytelników w porywającą podróż śladami ewolucji. Szuka odpowiedzi na pytania o to, dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi, a także czy altruizm jest naturalnym instynktem czy może jednak walką o przetrwanie. Arsuaga w trakcie 15-dniowej podróży pokazuje nieznany dotąd świat. Opowiada, dlaczego jedne organizmy znikają z powierzchni Ziemi, a inne się na niej pojawiają. Wyjaśnia, w jaki sposób mechanizmy te funkcjonują w świecie zwierząt i roślin, a także zdradza, co było niezbędne do wykształcenia się inteligencji oraz kreatywności. Na koniec rozważa, czy historia ewolucji zakończyła się już, czy to dopiero początek jej najnowszego rozdziału. „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat” jest jedyną publikacją Arsuagi dostępną na polskim rynku wydawniczym. Została wydana w 2020 roku, w tłumaczeniu Ewy Ratajczyk, nakładem Wydawnictwa Znak.

Książkę „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat” Juana Luisa Arsuagi znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka oraz papierowej.