Bony podarunkowe na Święta

Katarzyna Kasia Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei, Ebook | Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski

    Ta książka powstała z bezsilności, ale zaowocowała nadzieją. Od ośmiu lat świat przynosi nam kolejne powody do trosk, więc żeby zupełnie nie ulec smętnym nastrojom, zadaliśmy sobie proste pytania: Czego nam dzisiaj najbardziej brakuje? Czego chcielibyśmy dla siebie? Czego chcielibyśmy dla Polski?Tak powstała lista siedmiu życzeń:odwagi, przyszłości, niepodległości, śmiechu, spokoju, bogactwa i szacunku.O każdym z nich porozmawialiśmy z kimś wybitnym, kto zna temat od podszewk...

    Promocja
    okładka Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności, Ebook | Katarzyna Kasia

    Jest to pierwsza polska praca, która tak szeroko przedstawia wybitnego włoskiego myśliciela Luigiego Pareysona (1918­-1991) - umieszczanego na rozmaitych mapach XX-wiecznej filozofii obok Hansa-Georga Gadamera i Paula Ricoeura - jako współtwórcę współczesnej postheideggerowskiej hermeneutyki. Jako uczeń Karla Jaspersa Pareyson bliski jest również filozofii egzystencjalnej. Stworzoną przez niego koncepcję formatywności, czyli robienia, będącego równocześnie wymyślani...

Katarzyna Kasia Ebooki

Katarzyna Kasia to polska filozofka, publicystka, wykładowczyni akademicka oraz doktor nauk filozoficznych. Jest także dziennikarką radiowo-telewizyjną - pojawiała się chociażby jako komentatorka w programie "Szkło Kontaktowe" na antenie TVN24, a później dołączyła do grona jego prowadzących. Katarzyna Kasia jest autorką licznych publikacji, nie tylko naukowych - współtworzyła chociażby ebook " Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei", który znajdziecie na Woblinku jako epub, mobi lub pdf. Kasia jest również tłumaczką włoskich filozofów, takich jak Luigi Pareyson czy Gianni Vattimo.

Życie zawodowe

Katarzyna Ida Kasia urodziła się 31 stycznia 1978 roku w Warszawie. Jest córką Andrzeja Kasi, wybitnego specjalisty od filozofii starożytnej i średniowiecznej, oraz Barbary Czerskiej, filolożki i filozofki. Katarzyna Kasia ukończyła studia na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a później uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofii za dysertację zatytułowaną: "Koncepcja formy w ujęciu Luigi Pareysona". Akademiczka była stypendystką wielu programów, między innymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej czy The Kościuszko Foundation. Była także prodziekanką Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na uczelni tej prowadzi zajęcia z historii filozofii, estetyki oraz filozofii kultury - uczy również w Akademii Teatralnej w Warszawie. Katarzyna Kasia nie jest jednak tylko badaczką i wykładowczynią - udziela się także w radiu i telewizji. W 2019 roku dołączyła do zespołu "Szkła Kontaktowego" w TVN24, najpierw jako komentatorka, a później prowadząca. Wraz Grzegorzem Markowskim tworzy także audycję "Nowy świt", emitowaną w internetowym radiu Nowy Świat, a z Karoliną Wigurą videopodcast "Widok z K2". Komentarze i felietony Katarzyny Kasi możecie znaleźć w "Kulturze Liberalnej" czy "Newsweek Polska". Filozofka jest członkinią zespołu redakcyjnego "Przeglądu Filozoficzno-Literackiego", zasiada również w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii.

Dr Katarzyna Kasia - ebooki

Jako tłumaczka tekstów włoskich filozofów Katarzyna Kasia jest także autorką poświęconych im publikacji. Polecamy sięgnięcie po ebook "Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności". Jest on pierwszą polską pracą, która skupia się tak szczegółowo na postaci i osiągnięciach tego wybitnego włoskiego myśliciela XX wieku, w omówieniach pojawiającego się często obok Hansa-Georga Gadamera i Paula Ricoeura. Pareyson stworzył koncepcję formatywności, czyli robienia, które równocześnie jest wymyślaniem sposobu tegoż robienia. Uczniami Luigiego Pareysona byli między innymi Gianni Vattimo czy Umberto Eco. Dzieło Katarzyny Kasi wprowadza czytelników w świat tego włoskiego filozofa, dotykając przy tym najważniejszych zagadnień współczesnej estetyki i filozofii. Jeśli nie jesteście pasjonatami tego typu rozważań, sięgnijcie po ebook "Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei", w którym wraz z Grzegorzem Markowskim rozmawia ona z takimi sławami jak Agnieszka Holland, Dorota Masłowska, Andrzej Leder, Jerzy Owsiak czy Szymon Malinowski. To inspirujące teksty o odwadze, przyszłości, śmiechu czy bogactwie, które podniosą na duchu każdego. Na Woblink dostępne są one w formatach epub, mobi bądź pdf.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.