Wirtualne Targi

Kim Ho-Yeon - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  PromocjaTop
  okładka Nietuzinkowy sklep całodobowy, Książka | Kim Ho-Yeon

  KOREAŃSKI BESTSELLER PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY Na jednej z mało uczęszczanych uliczek Seulu można natknąć się na niepozorny sklep całodobowy. Taki, do którego wpada się tylko na chwilę, by wziąć na wynos kimbap i buteleczkę soju. Pewnego dnia właścicielka, pani Yeom, odzyskuje cenną zgubę dzięki pomocy pewnego bezdomnego mężczyzny. Poruszona jego losem postanawia zatrudnić go w sklepie. Wielki jak niedźwiedź Dokko z początku nie wzbudza zaufania. Nie wiadomo ...

  Promocja
  okładka Nietuzinkowy sklep całodobowy, Ebook | Kim Ho-Yeon

  KOREAŃSKI BESTSELLERPONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY Na jednej z mało uczęszczanych uliczek Seulu można natknąć się na niepozorny sklep całodobowy. Taki, do którego wpada się tylko na chwilę, by wziąć na wynos kimbap i buteleczkę soju.Pewnego dnia właścicielka, pani Yeom, odzyskuje cenną zgubę dzięki pomocy pewnego bezdomnego mężczyzny. Poruszona jego losem postanawia zatrudnić go w sklepie.Wielki jak niedźwiedź Dokko z początku nie wzbudza zaufania. Nie wiadomo skąd...

  Promocja
  okładka Nietuzinkowy sklep całodobowy, Audiobook | Kim Ho-Yeon

  KOREAŃSKI BESTSELLER PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY Na jednej z mało uczęszczanych uliczek Seulu można natknąć się na niepozorny sklep całodobowy. Taki, do którego wpada się tylko na chwilę, by wziąć na wynos kimbap i buteleczkę soju. Pewnego dnia właścicielka, pani Yeom, odzyskuje cenną zgubę dzięki pomocy pewnego bezdomnego mężczyzny. Poruszona jego losem postanawia zatrudnić go w sklepie. Wielki jak niedźwiedź Dokko z początku nie wzbudza zaufania. Nie wiadomo skąd ...

Kim Ho-Yeon - książki, ebooki i audiobooki

Kim jest Kim Ho-Yeon?

Kim Ho-Yeon jest koreańskim twórcą komiksów, wszechstronnym pisarzem oraz scenarzystą z ponad dwudziestoletnim stażem. Był wielokrotnie nagradzany - to zdobywca głównej nagrody w Bucheon Cartoon Story Contest (2005), zwycięzca 9. World Literature Award for Excellence (2013), nagrody za Książkę Roku Yes 24 oraz nagrody Audiobook Roku, wyłonionej przez Millie Library (2021).

Polskim czytelnikom Kim Ho-Yeon znany jest z wydanej przez Wydawnictwo Znak powieści "Nietuzinkowy sklep całodobowy", która rozeszła się w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy w samej Korei Południowej, a prawa do jej tłumaczenia zakupiono dotychczas w 23 krajach.

Kim Ho-Yeon książki

Magia opowieści Kim Ho-Yeon tkwi w tym, że każdy może z łatwością odnaleźć w nich siebie. Autor studiuje ludzką naturę i tworzy wielowymiarowe postacie, dla których fabuła powieści staje się sceną. Wierzy, że to bohaterowie są kluczowym czynnikiem angażującym odbiorców. Książki są dla niego z kolei tym, co najlepiej pozwala rozwijać wyobraźnię.

Autor zadebiutował w 2013 roku powieścią "Mangwon-dong Brothers"(Segye Literary Prize). Jest także autorem "Rival Lover" (2015), książki która w swojej konstrukcji przypomina film drogi i opowiada o dwóch mężczyznach i kobiecie, udających się w poruszającą podróż. Prawa do jej wydania zostały sprzedane do Tajlandii.

W 2017 roku wydał "Ghost writers", a dwa lata później "Faustera", thriller inspirowany "Faustem" Johanna Wolfganga von Goethe. Ten ostatni zajmuje specjalne miejsce w sercu Kim Ho-Yeona. Jak sam przyznaje, trzyletni proces tworzenia książki, podczas którego musiał również walczyć z problemem z kręgosłupem szyjnym, doprowadził go na skraj wytrzymałości. To jednak również jego najdłuższa (ponad 500 stron) oraz pierwsza wydana za granicą powieść, która została bardzo pozytywnie odebrana przez czytelników.

Kim Ho-Yeon jest ponadto twórcą scenariuszy do "Double Agent" (2003) i "Heartbreak Hotel" (2015). W 2017 roku brał udział w planowaniu filmu "Namhansanseong Fortress".

Obecnie pracuje nad swoją kolejną powieścią, mając nadzieję, że będzie mógł szerzej dzielić się swoimi historiami z czytelnikami zza granicy.

Nietuzinkowy sklep całodobowy

Kim Ho-Yeon to wszechstronny gawędziarz, który ze zwyczajnych historii z życia codziennego tworzy coś niezwykłego. "Nietuzinkowy sklep całodobowy" jest reprezentacyjnym tego przykładem. To dziwaczna, ale także ciepła, podnosząca na duchu historia bezdomnego mężczyzny pracującego na nocną zmianę w całodobowym sklepie spożywczym, w alei Cheongpa-dong w Seulu. Mężczyzny, dzięki któremu w życiu pracowników i klientów sklepu zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy.

Odbyłem rozmowę z panią Yeom. W milczeniu wysłuchała mojego bardzo osobistego powodu odejścia z pracy, zrozumiała mnie i odpowiedziała na pytania. Wiedziała doskonale, że sklep całodobowy to miejsce, do którego ludzie przychodzą i z którego odchodzą – że jest to dla nich taka stacja paliw. Ja na tej stacji nie tylko zatankowałem, ale i naprawiłem samochód. A skoro wszystko było już sprawne, nadeszła pora, by ruszać dalej.

Nietuzinkowy sklep całodobowy, s.186

Książka jest dziś bestsellerem w wielu krajach, zostanie wkrótce zaadaptowana na przedstawienie teatralne. ENA pracuje także nad przeniesieniem historii na mały ekran. Książkę w postaci ebooka oraz audiobooka znajdziecie oczywiście w księgarni internetowej Woblink.