Louise L. Hay

Louise L. Hay urodziła się w 1926 roku. To amerykańska pisarka, autorka bestsellerowych książek o samorozwoju i poradników motywacyjnych. Jest autorką takich książek jak „Lecz swoje ciało”, „Pokochaj swoje życie”, „Możesz uzdrowić swoje życie” czy „Potęga myśli”.

Życiorys Louise L. Hay

Louise Hay urodziła się w Los Angeles jako Helen Vera Lunney. Jej matka ponownie wyszła za mąż po jej urodzinach za ojczyma Louise, który znęcał się nad kobietami psychicznie i fizycznie. W wieku pięciu lat Louise Hay została zgwałcona przez sąsiada. O swojej przeszłości Hay opowiedziała Markowi Oppenheimerowi na łamach „The New York Timesa”. W wieku 15 lat porzuciła liceum, zaszła w ciążę. Po urodzeniu oddała niemowlę rodzinie zastępczej. Przez kilka lat Luise Hay podejmowała się kiepsko płatnych dorywczych prac. W tym czasie wielokrotnie się przeprowadzała. W tamtym czasie zmieniła nazwisko i podjęła się pracy modelki. Szybko osiągnęła sukces, pracowała m.in. dla Billa Blassa, Olega Cassiniego i Pauline Trigere.

W 1954 roku Louise wzięła ślub z brytyjskim przedsiębiorcą Andrew Hay’em. Po kilkunastu latach małżeństwa okazało się, że Andrew ją zdradzał, a następnie zostawił dla innej kobiety. W wywiadzie Hay przyznała, że mniej więcej w tamtym okresie natknęłą się na First Church of Religious Science, dzięki któremu poznała techniki samorozwoju i myśli. Dzięki Kościołowi zetknęła się z książkami takich autorów jak Florence Scovel Shinn i Ernest Holmes. Według ich teorii pozytywne myślenie jest w stanie uzdrowić ciało i zmienić materialne życie ludzi.

Dzięki pogłębianiu nauk związanych z myśleniem i motywacją Hay zaczęła prowadzić zajęcia, w których uczyła ludzi technik afirmacyjnych, które według niej prowadziły do samoleczenia. Wkrótce Hay rozpoczęła prowadzenie serii warsztatów. Louise studiowała również Medytację Transcendentalną u Mahraishi Mahesha na Maharishi International University w stanie Iowa.

W 1977 roku zdiagnozowano u Hay raka szyjki macicy. Lekarze twierdzili, że rozwój raka jest nie do zatrzymania. Louise utrzymywała jednak, że zachorowała w związku z utrzymującą się traumą związaną z molestowaniem, przemocą i gwałtem, których doświadczyła we wczesnym dzieciństwie. Autorka książki „Możesz uzdrowić swoje życie” zrezygnowała z leczenia i podjęła się autoterapii. W pierwszej kolejności postanowiła wybaczyć napastnikom. Następnie podjęła specjalną dietę oraz cykl pozytywnego myślenia i afirmacji szczęścia i zdrowia. Ostatecznie udało jej się pokonać raka.

Dorobek literacki Lousie L. Hay

W 1984 roku ukazała się pierwsza książka Lousie L. Hay pt. „Możesz uzdrowić swoje życie”. Początkowo była to jedynie broszura, którą Hay rozdawała ludziom, by przekonać ich do metod samoleczenia. Trenerka samorozwoju postanowiła jednak poszerzyć opisane zjawiska i wydać je w pełnowymiarowej książce. Głównym przesłaniem autorki jest zdanie: „Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”. W książce „Możesz uzdrowić swoje życie” znajdują się metody i sposoby rozwiązywania problemów, walki z lękami, trudnościami i napięciami. Ponadto autorka zamieściła w książce tabelę chorób i dysfunkcji działania organów i kończyn, tłumacząc, czym spowodowane są poszczególne schorzenia.

Po publikacji książki Hay zaczęła prowadzić terapie zajęciowe dla ludzi żyjących z HIV i AIDS. Początkowo były to niewielkie grupy, jednak z czasem Hay zaczęła przyciągać wielkie sale chętnych na terapię. Na fali popularności autorka książki „Możesz uzdrowić swoje ciało” wystąpiła w programie „The Oprah Winfrey Show”. Po wizycie w programie jej książka zanotowała rekordowy wzrost popularności i do tej pory sprzedano ją na całym świecie w nakładzie przeszło 50 milionów egzemplarzy. „Możesz uzdrowić swoje ciało” została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Na fali popularności Hay napisała jeszcze kilka książek, w których pogłębiała swoją wiedzę i praktykę na temat technik samoleczenia i afirmacji.

W 1990 roku ukazała się książka z praktycznymi ćwiczeniami pt. „Pokochaj siebie, ulecz swoje życie”. To jednocześnie kontynuacja i niezbędne uzupełnienie książki „Możesz uzdrowić swoje życie”. Hay zebrała w jednym miejscu bogaty zestaw bardzo prostych ćwiczeń, które pomogą żyć zdrowo i w dobrym samopoczuciu. To ćwiczenia, które mają pozwolić na otwarcie się na miłość, szacunek, przyjaźń. Dzięki książce „Pokochaj siebie, ulecz swoje życie” można w łatwy sposób nauczyć się pozbywać i unikać negatywnych emocji.

Podobną książkę, pełną praktycznych ćwiczeń, można znaleźć pod tytułem „Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią twoje życie”. Duchowe wskazówki Hay umieściła również w książce „Życie cię kocha”. Znajduje się w niej siedem wskazówek, które pozwolą odmienić codzienność.

W 1991 roku swoją premierę miała książka „Poznaj moc, która jest w tobie”. To kolejna książka w pewien sposób uzupełniająca „Możesz uzdrowić swoje życie”. Hay uzasadnia w niej tezę, że do osiągnięcia pełni szczęścia, zdrowia i spełnienia koniecznym warunkiem jest miłość do samego siebie, a dopiero potem do otoczenia, ludzi i sytuacji, w jakich się znaleźliśmy.

W 1996 roku ukazała się książka „Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej”. To kolejna niezwykle ważna pozycja w dorobku Hay. Autorka porusza w niej temat, który dotyczy każdego z nas. Zatem jest tu sporo o dzieciństwie, dorastaniu, problemach związanych z wyborem pracy zawodowej, kontaktach międzyludzkich i starości. W książce „Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej” Hay przedstawia również praktyczne ćwiczenia i afirmacje pozwalające zmienić samopoczucie i wprowadzić na ścieżkę do samoleczenia.

Książki Louise L. Hay na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Louise L. Hay w formie ebooka i książki papierowej. Oprócz książek „Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej”, „Poznaj moc, która jest w tobie”, „Pokochaj siebie, ulecz swoje życie”, „Możesz uzdrowić swoje życie” znajdziecie również inne książki autorki – „Medytacje leczące duszę i ciało”, „Cuda zdarzają się co dzień”, „Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay”, „Sekrety zdrowia Louise Hay” i wiele innych.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Możesz uzdrowić swoje ciało, Ebook | Louise L. Hay, Mona Lisa Schulz

  Książka prezentuje intuicyjną naukę Louise L. Hay oraz naukowe dowody na jej poparcie, zebrane przez współautorkę, Mona Lisę Schulz. Ten przewodnik udowadnia, że sam możesz uzdrowić swoje ciało. Odkryjesz centra emocjonalne, które pozwolą z łatwością zidentyfikować chorobę, ból i przyczynę ich powstania. Autorki przedstawiają terapie, które pomogą wrócić do zdrowia. Nakreślają związek pomiędzy emocjami a ciałem i dokładne wytyczają drogę do zdrowia, szczęś...

  okładka Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay. 365 życiowych mądrości - PDF, Ebook | Louise L. Hay

  Publikacja stanowi kompilację najbardziej inspirujących nauk Louise Hay. Znajdziesz w niej 365 wpisów, po jednym na każdy dzień, a dodatkowo jeden na każdy rok przestępny. Korzystając z ponadczasowych nauk Autorki przekonasz się, że wszystko, co dajesz, wraca do Ciebie. Kiedy kreujesz pozytywne myśli, przyciągasz pozytywne doświadczenia i ludzi. Zadbasz o ciało, umysł i ducha oraz spełnisz ich potrzeby. Wykorzystasz dziesięć podstawowych lekcji płynących z nauk Louise Hay i p...

  okładka Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay. 365 życiowych mądrości, Ebook | Louise L. Hay

  Publikacja stanowi kompilację najbardziej inspirujących nauk Louise Hay. Znajdziesz w niej 365 wpisów, po jednym na każdy dzień, a dodatkowo jeden na każdy rok przestępny. Korzystając z ponadczasowych nauk Autorki przekonasz się, że wszystko, co dajesz, wraca do Ciebie. Kiedy kreujesz pozytywne myśli, przyciągasz pozytywne doświadczenia i ludzi. Zadbasz o ciało, umysł i ducha oraz spełnisz ich potrzeby. Wykorzystasz dziesięć podstawowych lekcji płynących z nauk Louise Hay i p...

  okładka Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią Twoje życie, Ebook | Louise L. Hay

  Zasada lustra zakłada, że to, co widzimy w innych jest odbiciem nas samych. Praca z lustrem polega na powtarzaniu pozytywnych afirmacji podczas patrzenia na swoje odbicie. W książce tej znajdziesz trzytygodniowy program odzyskiwania miłości do siebie. Nauczysz się wybaczać sobie i innym oraz kultywować wyłącznie relacje oparte na miłości. Dostrzeżesz w sobie prawdziwego przyjaciela i wyciągniesz wnioski z rozmów z samym sobą. Autorka podpowie Ci, jak pozwolić przeszłości odej...

  okładka Możesz uzdrowić swój umysł. Recepta na eliminację stresu i lęku oraz poprawę sprawności umysłu, Ebook | Mona Lisa Schulz, Louise L. Hay

  Wielu z nas dopada stres, zmęczenie, poczucie zagubienia i depresja. Często słyszymy, że „samo przejdzie” albo, że powinniśmy po prostu wypocząć. Zwykle to nie wystarczy. Dr Mona Lisa Schulz oraz Louise Hay w swojej książce przedstawiają sposoby, jak możesz poradzić sobie z napadami lęku, uzależnieniami, stresem i depresją przy okazji poprawiając również sprawność umysłu i koncentrację. Ich metody są połączeniem medycyny, afirmacji i rozwoju własnej intuicji, dzięki czemu sam...

  Promocja
  okładka Cuda zdarzają się co dzień, Książka | Louise L. Hay

  Tę książkę napisali wraz z L. Hay ludzie, którzy dokonali w swoim życiu cudownej przemiany poprzez zmianę sposobu myślenia o sobie, o innych, o świecie, o stwórczej sile życia. Nie potrzebowali do zmiany swego losu ani pieniędzy, ani specjalnych środków czy warunków. Wystarczyła inspiracja, a potem wola, zaufanie i konsekwencja w wykonywaniu kilku ćwiczeń. Pomoc, inspirację i wiedzę o całym procesie przemiany znaleźli w książkach i nagraniach audio L. Hay. Relacje, opowiedzi...

  Promocja
  okładka Pokochaj siebie, ulecz swoje życie Ćwiczenia, Książka | Louise L. Hay

  Kontynuacja, a zarazem niezbędne uzupełnienie książki Możesz uzdrowić swoje życie. Bogaty zestaw prostych ćwiczeń, które pomogą osiągnąć zdrowie i dobre samopoczucie, zdobyć przyjaźń, szacunek i miłość, dojść do dobrobytu. Dzięki nim można się pozbyć niepożądanych zachowań i emocji, zmienić samego siebie na lepsze.

  Promocja
  okładka Medytacje leczące duszę i ciało, Książka | Louise L. Hay

  Myśli zawarte w tej książce mają pobudzić proces naszego twórczego myślenia. Przedstawia ona różne sposoby radzenia sobie z naszymi doświadczeniami. Przychodzimy na świat z czystym, nieskalanym umysłem, stanowiącym jedność z naszą wewnętrzną mądrością. Wzrastając, nabywamy jednak mnóstwo lęków i ograniczeń, które pochodzą ze świata dorosłych. Do czasu osiągnięcia dojrzałości mamy już dużo negatywnych przeświadczeń, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. I bazując na nich, ...

  Promocja
  okładka Poznaj moc, która jest w tobie, Książka | Louise L. Hay

  Kontynuacja książki Możesz uzdrowić swoje życie. Rozwinięcie i uzasadnienie tezy, że warunkiem koniecznym do osiągnięcia i zachowania pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego jest miłość do samego siebie, a potem - do innych ludzi i do świata. Jej potwierdzenie Autorka znajduje w praktyce terapeutycznej, którą prowadzi w Kalifornii.

  Promocja
  okładka Twoja wewnętrzna moc Poradnik udanego życia dla kobiet, Książka | Louise L. Hay

  W swej kolejnej książce, ukazującej się na polskim rynku, Louise L. Hay zwraca się głównie do kobiet: żon, matek, kobiet samotnych, młodych i starszych. Dodaje im otuchy, uświadamiając, że każda kobieta - niezależnie od sytuacji i wieku - może wybrać swoją drogę życiową, czuć się osobą wartościową i odgrywać znaczącą rolę w społeczeństwie. Ukazując rolę kobiety dawniej i dziś, Louise L. Hay, jak zwykle, proponuje szereg ćwiczeń, które pomogą wszystkim kobietom zyskać miłość w...

  Promocja
  okładka Możesz uzdrowić swoje życie, Książka | Louise L. Hay

  Louise L. Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: "Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić sił...

  Promocja
  okładka Sekrety zdrowia Louise Hay Sprawdzone sposoby wprowadzania harmonii w ciele i duszy, Książka | Louise L. Hay, Ahlea Khadro, Heather Dane

  Sekrety holistycznego zdrowia W zdrowym ciele zdrowy duch i żeby go zachować, nie wystarczy tylko i wyłącznie się zrezygnować ze spożywania szkodliwych produktów. Ważna jest zbilansowana dieta bogata we wszystkie niezbędne składniki, która doda Ci energii i rozjaśni umysł. Wiedzą o tym doskonale Autorki, a swoim ogromnym doświadczeniem podzieliły się w unikalnej książce, holistycznie podchodzącej do tematyki zdrowia. Dzięki im poradom będziesz mógł Autorki o niepodważalnym au...

  Promocja
  okładka Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay 365 życiowych mądrości, Książka | Louise L. Hay

  Publikacja stanowi kompilację najbardziej inspirujących nauk Louise Hay. Znajdziesz w niej 365 wpisów, po jednym na każdy dzień, a dodatkowo jeden na każdy rok przestępny. Korzystając z ponadczasowych nauk Autorki przekonasz się, że wszystko, co dajesz, wraca do Ciebie. Kiedy kreujesz pozytywne myśli, przyciągasz pozytywne doświadczenia i ludzi. Zadbasz o ciało, umysł i ducha oraz spełnisz ich potrzeby. Wykorzystasz dziesięć podstawowych lekcji płynących z nauk Louise Hay i p...

  Promocja
  okładka Możesz uzdrowić swój umysł Recepta na eliminację stresu i lęku oraz poprawę sprawności umysłu, Książka | Mona Lisa Schulz, Louise L. Hay

  Nasze ciało i umysł są ze sobą ściśle połączone. Zdarza się, że ból głowy czy brzucha nie ma nic wspólnego z problemami z naszymi narządami, ale z nagromadzeniem się emocji, z którymi nie dajemy sobie rady. Dr Mona Lisa Schulz oraz Louise Hay odkryły te zależności i w swojej książce niosą pomoc dla wszystkich, którzy cierpią na napady lęków, depresję, są zestresowani czy uzależnieni. Dzięki połączeniu doświadczenia lekarskiego oraz terapeutycznego Autorki przedstawiają spraw...

  Promocja
  okładka Praca z lustrem 21 dni, które odmienią Twoje życie, Książka | Louise L. Hay

  Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, najskuteczniejszy przyrząd do samodoskonalenia znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu. Lustro, bo o nim mowa, jest niezwykle skuteczne, o czym świadczy chociażby osoba Louise Hay. Dzięki pracy z lustrem, podniosła się ona z życiowego upadku i została jednym z największych przewodników duchowych współczesnego świata. Teraz dzieli się z czytelnikami sekretem swojego osobistego i finansowego sukcesu. Znana z psychologii zasad...

  Promocja
  okładka Sekrety zdrowia Louise Hay Sprawdzone sposoby wprowadzania harmonii w ciele i duszy, Książka | Louise L. Hay, Ahlea Khadro, Heather Dane

  W zdrowym ciele zdrowy duch. Wiedzą o tym doskonale Autorki, a swoim ogromnym doświadczeniem podzieliły się w unikalnej książce, holistycznie podchodzącej do tematyki zdrowia. Louise L. Hay to znawczyni i propagatorka sztuki samorozwoju i samoleczenia, nauczycielka i bestsellerowa autorka, której książki sprzedały się już w ponad 50 milionach egzemplarzy. Ahlea Khadro jest założycielką ośrodka optymalizacji zdrowia i rehabilitacji, który w swoich terapiach wykorzystuje jogę,...

  Promocja
  okładka Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej, Książka | Louise L. Hay

  W swojej kolejnej książce, autorka mówi o sprawach, które dotyczą nas wszystkich w ciągu całego naszego życia: o dzieciństwie i dorastaniu, o problemach pojawiających się na naszej drodze zawodowej, o kontaktach z innymi ludźmi, w rodzinie czy w związkach uczuciowych, a także o problemach starości i śmierci. Jak zawsze podaje ćwiczenia i afirmacje, które pomogą nam inaczej spojrzeć na wiele spraw i zdarzeń, na innych ludzi i na samych siebie.

  Promocja
  okładka Życie Cię kocha 7 duchowych wskazówek, które uzdrowią Twoją codzienność, Książka | Louise L. Hay, Robert Holden

  Życie jawi się nam często jako coś trudnego, wypełnionego kłopotami i nie gwarantującego niczego pewnego. Toczymy codzienną walkę o przetrwanie i dochodzimy do wniosku, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam. Ta książka uświadomi każdemu z nas, że życie nie tylko nie jest źle do nas nastawione, ale darzy nas bezwarunkową miłością. Dowodów na to dostarcza Louise Hay, która w dzieciństwie doświadczyła przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Czuła się niekochana i w mło...

  Promocja
  okładka Pokochaj swoje życie + CD Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay, Książka | Louise L. Hay

  Cokolwiek powiesz lub pomyślisz, stanie się rzeczywistością. Trudno w to uwierzyć? A jednak to prawda. Każda myśl lub wypowiedziane z przekonaniem zdanie jest bowiem afirmacją. Negatywne sformułowania wprowadzą w naszą codzienność to, co złe. Pozytywne dadzą nam z kolei coś dobrego. Louise Hay afirmacjami wprowadziła wiele dobra do swojego życia. Dziś ma ponad osiemdziesiąt lat i jest szczęśliwa w absolutnie każdym aspekcie jej życia. Z każdym dniem życie przynosi jej też now...