Wirtualne Targi

Malcolm XD - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Emigracja, Ebook | Malcolm XD

  Filmowe wydanie najgłośniejszej powieści autorstwa Malcolma XD, uznawanego za najbardziej nieznanego polskiego pisarza, którego kolejne książki stają się bestsellerami. Emigracja sprzedała się w nakładzie 65 000 egzemplarzy i jest pierwszą jego powieścią, na podstawie której powstanie serialowa produkcja. To historia młodego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie j...

  Promocja
  okładka Pastrami, Ebook | Malcolm XD

  Choć Malcolm XD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Pastrami to twór przeznaczony dla wszystkich „analogowych” odbiorców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z internetową twórczością Malcolma XD. To zbiór jego najlepszych past publikowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Począwszy od kultowej historii starego – fanatyka wędkarstwa, pasty o Wojskach Obrony Terytorialnej w Borach Tucholskich ...

  Promocja
  okładka Edukacja, Ebook | Malcolm XD

  Kontynuacja bestsellerowej "Emigracji"!Malcolmowi i Stomilowi udało się wyrwać ze szponów śmierci czającej się na polach kapusty i powrócić do ojczyzny. Tylko co dalej? Studia? Praca? Bezrobocie? Uniwersytet życia? Największy fenomen polskiego rynku literackiego powraca z nową powieścią. Tym razem osadzonej w mieście stołecznym Warszawa i przyległościach. O edukacji, rekinach biznesu, incelach, wariacikach, dzikim wschodzie, pionierach polskiej klasy średniej i arabskich szej...

  Promocja
  okładka Emigracja Wydanie filmowe, Książka | Malcolm XD

  Filmowe wydanie najgłośniejszej powieści autorstwa Malcolma XD, uznawanego za najbardziej nieznanego polskiego pisarza, którego kolejne książki stają się bestsellerami. Emigracja sprzedała się w nakładzie 65 000 egzemplarzy i jest pierwszą jego powieścią, na podstawie której powstanie serialowa produkcja. To historia młodego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie jest tylko chęć „dorobienia się”, ale przed...

  Promocja
  okładka Pastrami, Książka | Malcolm XD

  Najbardziej nieznany człowiek w Polsce powraca z kolejnym tytułem! Jego debiutacka powieść - Emigracja to ptawdziwy bestseller na rynku literackim. Udało mu się zachwycić zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. "Analogowi" odbiorcy, nie martwcie się, jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z internetową twórczością Malcolma XD! Przygotowaliśmy dla was zbiór jego najlepszych past-od fanatyka węskarstwa, przez Wojska Obrony Terytorialnej, aż po Patologa...i wiele i...

  Promocja
  okładka Edukacja, Książka | Malcolm XD

  KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ EMIGRACJI! Malcolmowi i Stomilowi udało się wyrwać ze szponów śmierci czającej się na polach kapusty i powrócić do ojczyzny. Tylko co dalej? Studia? Praca? Bezrobocie? Uniwersytet życia? Największy fenomen polskiego rynku literackiego powraca z nową powieścią. Tym razem osadzonej w mieście stołecznym Warszawa i przyległościach. O edukacji, rekinach biznesu, incelach, wariacikach, dzikim wschodzie, pionierach polskiej klasy średniej i arabskich szej...

  Promocja
  okładka Emigracja, Książka | Malcolm XD

  Debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w Polsce. Malcolm XD w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o Ojcu wędkarzu, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do Fanatyka napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan...

Malcolm XD - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm XD to anonimowy twórca, autor cieszących się dużą popularnością humorystycznych i ironicznych past internetowych, w których odsłania absurdy otaczającej go rzeczywistości. Pierwsze teksty zaczął pisać w okolicach 2011 roku. Od tego czasu opublikował ich już kilkadziesiąt. Jest autorem bijącej rekordy popularności copypasty o ojcu wędkarzu, która doczekała się ekranizacji. W 2019 roku wydał swoją pierwszą powieść pt. „Emigracja”. Kolejne książki autorstwa Malcolma XD to „Pastrami” oraz „Edukacja”. Jego facebookowy profil obserwuje prawie 60 tysięcy osób.

Pasty Malcolma XD

Copypasty, zwane pastami, to pełne humoru surrealistyczne historie pisane potocznym, często pełnym wulgaryzmów językiem. Publikowane są na różnych forach internetowych i portalach społecznościowych. Ich nazwa pochodzi od angielskich słów „copy” (kopiuj) oraz „paste” (wklej), gdyż internauci bardzo często dzielą się interesującymi historyjkami kopiując je i przeklejając dalej. Jedną z najpopularniejszych past w polskim internecie jest „Mój stary to fanatyk wędkarstwa” Malcolma XD.

Pseudonim

Malcolm XD zaczynał na internetowych forach zwanych chanami (przykładowo 4chan), gdzie wszyscy są anonimowi. Nikt nie posługiwał się tam imionami, nazwiskami – możliwe było używanie wyłącznie kilku emotek, w tym XD. Był to ulubiony emotikon przyszłego autora i często wykorzystywał go w copypastach. Przedrostek Malcolm pojawił się dopiero po tym, jak w 2016 roku reżyser Michał Tylka zgłosił się do niego z propozycją ekranizacji. Kiedy prace nad produkcją wystartowały, Tylka napisał do autora tekstu o ojcu wędkarzu, że przydałoby się, aby ten miał jakąś tożsamość, a XD nie wystarczy. Twórca pasty postawił na Malcolma – chciał wpasować w pseudonim ulubioną emotkę, dlatego kierował się postaciami, w których imionach, nazwiskach itp. występowało X. Pierwowzorem pierwszego członu pseudonimu jest postać Malcolma X, jednego z przywódców ruchu afroamerykańskiego w USA, który walczył o równouprawnienie Afroamerykanów.

Malcolm XD nie planuje ujawnienia swojej tożsamości. Posługuje się pseudonimem, gdyż chce oddzielić swoje życie i pracę od pisania. Nie potrzebuje bycia rozpoznawanym, jak sam mówi, woli trzymać się w cieniu.

Emigracja debiutancka powieść Malcolma XD

„Emigracja” to debiutancka powieść Malcolma XD. Została wydana w 2019 roku nakładem wydawnictwa W.A.B i błyskawicznie podbiła rynek literacki. Została sprzedana w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. Od samem premiery cieszyła się przychylnością zarówno czytelników, jak i krytyków literackich.

W „Emigracji” Malcolm XD opowiada historię młodego człowieka, który po ukończeniu liceum wyjeżdża z małego miasteczka na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny dla siebie sposób pisze o jednym z ważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatniego czasu. To książka m.in. o dorastaniu, życiu na emigracji, tirowcach, rosyjskich oligarchach, recydywistach, zubożałej arystokracji angielskiej, klubach go-go.

Pastrami

Kolejną publikacją Malcolma XD jest zbiór jego najlepszych past „Pastrami”. W książce znalazła się kultowa pasta autora „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”. Oprócz niej czytelnicy znajdą pasty o Patologu, Paulinie i psie, Wojskach Obrony Terytorialnej i inne.

Zbiór tekstów został wzbogacony o rysunki m.in. Małgorzaty Halber, Joanny Bernat, Tomka Majewskiego i Melona.

Mój stary to fanatyk wędkarstwa

„Mój stary to fanatyk wędkarstwa” to najpopularniejsza pasta Malcolma XD – obecnie jest nawet określania mianem kultowej. Powstała w 2012 roku jako odpowiedź na zadanie na chanie, które brzmiało: „opisz zjebanie swoje starego”. Po publikacji historia zaczęła żyć własnym życiem i zdobywać coraz większą popularność. Pasta pojawiła się na stronach typu Joe Monster czy Sadistic, a następnie wydrukowano ją w magazynie „CD-Action”.

Na jej podstawie Showmax wyprodukował krótkometrażowy film z Piotrem Cyrwusem oraz Marianem Dziędzielem w rolach głównych. Za scenariusz do produkcji odpowiadają autor copypasty, jego przyjaciel i powiernik Jan Stola oraz Michał Tylka.

Edukacja

W 2020 roku ukazała się kontynuacja „Emigracji” – „Edukacja”. Bohaterowie wracają do Polski bez plecaków wypchanych funtami i starają się odnaleźć w realiach zawodowych ojczyzny. Podejmują różne prace, zaczynając od dostarczania leków po sprzedaż sprzętu biurowego z unijnych dotacji.

Książki Malcolma XD na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Malcolma XD pt. „Emigracja”, „Edukacja” i „Pastrami” w formie papierowej.