Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marek Kamiński Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marek Kamiński Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Marek Kamiński jest polskim podróżnikiem ekstremalnym, innowatorem, a także filozofem. To pierwszy na świecie zdobywca obydwu biegunów Ziemi bez pomocy z zewnątrz. Biegun północny zdobył 23 maja 1995 roku, natomiast biegun południowy 27 grudnia 1995 roku, czym zdobył sobie miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Marek Kamiński był także liderem pierwszej w historii wyprawy na biegun północny i południowy z osobą niepełnosprawną – Jaśkiem Melą. Jest założycielem Fundacji Marka Kamińskiego wspierającej przede wszystkim dzieci oraz młodzież w stawianiu sobie wyzwań i ciągłym rozwoju, a dzięki temu pomagającej urzeczywistnić marzenie o lepszym człowieku żyjącym w zrównoważonym świecie. Kamiński jest również twórcą Instytutu Marka Kamińskiego oraz właścicielem firmy Invena SA. Książki jego autorstwa dotyczą przede wszystkim – z jednej strony – jego wypraw, a z drugiej – poszukiwania własnych dróg i motywacji do ciągłego rozwoju.

Życiorys Marka Kamińskiego

Marek Kamiński urodził się 24 marca 1964 roku w Gdańsku. Jak sam mówi, jego pierwszą samotną wyprawą było wybranie się w wieku 8 lat z rodzinnego miasta do Łodzi. Samotnie popłynął statkiem towarowym do Afryki już w wieku lat 15. Później studiował na Uniwersytecie Warszawskim – filozofię oraz fizykę. Kamiński jest także absolwentem Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie, studiował także filozofię w Hamburgu. Posługuje się, poza polskim, ośmioma językami: angielskim, włoskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, norweskim oraz japońskim. Marek Kamiński ma żonę oraz dwójkę dzieci – Polę i Kaya. Jak sam pisze, zaczyna dzień od zielonej herbaty wypitej w pobliżu plaży i spaceru wzdłuż morza.

Podróże

Marek Kamiński jest zdobywcą obydwu biegunów Ziemi, a także Spitsbergenu, najwyższej góry Antarktydy – masywu Vinsona – oraz najwyższego szczytu Grenlandii – Mount Gunbjorn. Na jego imponującej liście osiągnięć znajdują się także dwukrotne przejście Grenlandii na nartach, pierwsze w historii przepłynięcie Wisły kajakiem zimą czy przejście Pustyni Gibsona w Australii (800 km w 46 dni). W ramach wyprawy „Trzeci biegun” Kamiński przeszedł 4000 km w 140 dni szlakiem świętego Jakuba – od grobu Immanuela Kanta w Kaliningradzie do grobu świętego Jakuba w Santiago de Compostela. Podróżnik przejechał także 30 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym, przebywając trasę od Japonii przez Syberię po Pustynię Gobi. Jest także pierwszą osobą, która bezemisyjnie przebyła trasę Transsyberyjską.

Nie tylko podróże Marka Kamińskiego – Power4Change

Marek Kamiński jest twórcą Fundacji oraz Instytutu swojego imienia, a także założycielem firmy Invena. Fundacja powstała w roku 1996 i jej misją jest wsparcie młodych osób w ich ciągłym rozwoju oraz podejmowaniu coraz to nowych wyzwań. Dzięki temu ma szansę ziścić się wizja lepszego człowieka żyjącego w zrównoważonym świecie. Fundacja tworzy i koordynuje różnego rodzaju programy edukacyjne, organizuje zbiórki środków na protezy dla osób potrzebujących czy obozy integracyjne dla osób niepełnosprawnych. Wspiera także promocję polarystyki oraz ekologii, a także pogłębione odkrywanie wciąż nieznanych człowiekowi tak dobrze terenów na kuli ziemskiej, zwłaszcza rejonów polarnych.

Na podstawie własnego doświadczenia w zakresie osiągania celów, które wydają się niemożliwe, Marek Kamiński stworzył autorską metodę Power4Change. Składa się ona z 10 kroków, wśród których znajdują się takie kwestie jak wizualizacja, poznanie samego siebie czy droga ważniejsza niż cel. Power4Change rozwijana jest podczas warsztatów, szkoleń oraz konferencji. Marek Kamiński przybliża ją także w książce „Power4Change. Sztuka osiągania celów”, którą znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. Metoda ta jest podstawą działania zarówno dla Fundacji Marka Kamińskiego, jak i Instytutu jego imienia. Fundacja realizuje dwie sztandarowe działalności: LifePlan, który jest rocznym programem oraz stypendium dla ambitnej młodzieży, pozbawionej wsparcia z najbliższego otoczenia, oraz Walk4Life, aplikacja przybliżająca metodę Power4Change osobom dotkniętym przez choroby cywilizacyjne, wśród których na czele znajdują się depresja czy wypalenie.

Z kolei Instytut Marka Kamińskiego skupia się na szerokiej perspektywie kształtowania globalnej świadomości związanej z wyzwaniami, przed którymi stoi obecnie ludzkość, zwłaszcza w obszarze sztucznej inteligencji i zrównoważonego rozwoju. Zadanie to realizowane jest przede wszystkim poprzez globalny projekt wypraw Power4Change podejmowanych z robotem humanoidalnym NOA. Instytut szuka także sposobów na wykorzystanie tego typu robotów oraz sztucznej inteligencji w pracy z ludźmi dotkniętymi przez choroby cywilizacyjne.

Książki Marka Kamińskiego w księgarni internetowej Woblink

Oprócz „Power4Change. Sztuka osiągania celów” autorstwa Marka Kamińskiego na Woblink znajdziecie także inne jego poradniki, takie jak „Idź własną drogą” czy „Bądź zmianą”. Niejedna pozycja dotyczy także samych wypraw podróżnika. Są wśród nich książki „Trzeci biegun”, „Moje życie polarnika” lub „Wyprawa”. Wszystkie dostępne w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków. Dla miłośników tego ostatniego formatu na Woblink znajdziecie także inne cenne pozycje od Marka Kamińskiego. Wśród nich „Moje bieguny – dzienniki z wypraw 1990-1998”, czytane przez Mirosława Bakę czy „Razem na bieguny”, wspomnienia Kamińskiego i Meli z ich wspólnej wyprawy, czytane przez Marka Kondrata. Znajdzie się i coś dla nieco młodszych czytelników – wraz z Katarzyną Stachowicz-Gacek podróżnik napisał książkę „Marek i czaszka jaguara”. Wszystkie te tytuły znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!