Meg Mason - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Smutek i rozkosz, Ebook | Meg Mason

  POWIEŚĆ DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CZUJĄ, ŻE COŚ JEST Z NIMI NIE TAK LITERACKIE WYDARZENIE DLA FANÓW NORMALNYCH LUDZI I FLEABAG Spisując listę osób, którym chciałam wysłać tę powieść, uzmysłowiłam sobie, że mam ochotę podarować ją wszystkim znajomym.ANN PATCHETT, autorka Domu Holendrów i Stanu zdumienia Słodko-gorzka, czuła i przenikliwa historia o miłości i chorobie psychicznej. Zabawna i jednocześnie przejmująca do kości. Tak brzmiałby Szklany klosz, gdyby Sylvia...

  Promocja
  okładka Smutek i rozkosz
, Książka | Meg Mason

  POWIEŚĆ DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CZUJĄ, ŻE COŚ JEST Z NIMI NIE TAK LITERACKIE WYDARZENIE DLA FANÓW NORMALNYCH LUDZI I FLEABAG Spisując listę osób, którym chciałam wysłać tę powieść, uzmysłowiłam sobie, że mam ochotę podarować ją wszystkim znajomym. ANN PATCHETT, autorka Domu Holendrów i Stanu zdumienia Słodko-gorzka, czuła i przenikliwa historia o miłości i chorobie psychicznej. Zabawna i jednocześnie przejmująca do kości. Tak brzmiałby Szklany klosz, gdyby Sylvia Plath napi...

Meg Mason - książki, ebooki i audiobooki

Meg Mason to nowozelandzka pisarka i dziennikarka, która podbiła serca czytelników na całym świecie powieścią „Sorrow and Bliss”, która w Polsce ukazała się w kwietniu 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak pt. „Smutek i rozkosz”. Choć o autorce trudno znaleźć szczegółowe informacje, to wiadomo, że współpracowała m.in. z „The Telegraph”, magazynami „InsideOut”, „GQ”, „Vogue” i „ELLE”, gazetą „Sydney Morning Herald” oraz „The New Yorkerem”. Meg Mason jest autorką trzech książek – „Say It Again in a Nice Voice”, „You Be Mother” oraz „Sorrow and Bliss”.

Twórczość Meg Mason

Powieść „Say It Again in a Nice Voice” ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins w 2012 roku. To opowieść o dwudziestokilkuletniej dziewczynie, której wszystko zaczyna się układać. W wieku 24 lat wychodzi za mąż za mężczyznę niezwykle podobnego do młodego Matta Damona, otrzymuje wymarzoną pracę w Londynie, na dodatek w zawodzie, który ją zawsze interesował. Co mogłoby pójść nie tak w tej sielankowej historii? Wystarczyły wakacje w Grecji i chwila zapomnienia o braku środków antykoncepcyjnych. Osiem miesięcy później dziewczyna staje się nie do poznania – szlocha z powodu całkowitej zmiany swojego życia, której się w ogóle nie spodziewała. „Say It Again in a Nice Voice” to zabawna, ironiczna, ale również wzruszająca opowieść o wczesnym macierzyństwie i współczesnych sposobach radzenia sobie z małymi dziećmi przedstawiona przez pisarkę, która szturmem zdobywa serca czytelników na całym świecie.

W 2017 roku ukazała się kolejna książka Meg Mason – „You Be Mother”. Tym razem nowozelandzka pisarka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, czym tak naprawdę jest rodzina i czy w trakcie życia możemy sobie wybrać nową, nie biologiczną. Fabuła została osnuta wokół postaci Abi, która marzy o tym, by kiedyś mieć porządną rodzinę. Wszystko się zmienia, gdy Abi zachodzi w ciążę w trakcie wymiany studenckiej. Dziewczyna jest świadoma tego, że musi założyć nową rodzinę. W tym celu udaje się do Sydney. Na miejscu jednak okazuje się, że biologiczny ojciec jej dziecka, Stu, nie jest gotowy, by zostać ojcem. Abi zostaje całkowicie sama, bowiem Stu był jedyną osobą, którą dziewczyna znała w tym gorącym i olśniewającym mieście. Na szczęście Abi poznaje Phyllidy, swoją bogatą i niezwykle uroczą sąsiadkę – kobiety szybko stają się dla siebie bliskie, niemal jak matka i córka.

Międzynarodowy bestseller - „Smutek i rozkosz”

Najnowsza książka autorki, „Sorrow and Bliss”, ukazała się w Australii w 2020 roku. Wydanie powieści przyniosło Meg Mason tak duży rozgłos, że niedługo później książka ukazała się na rynku brytyjskim i amerykańskim. W Polsce książka pojawiła się w kwietniu 2022 roku pt. „Smutek i rozkosz”. Za wydanie książki odpowiedzialne jest krakowskie Wydawnictwo Znak.

„Smutek i rozkosz” to opowieść o Marcie, ale w zasadzie mogłaby być o każdym z nas. Dziewczyna od dawna czuje, że coś jest z nią nie tak. Wiele osób zwróciło jej uwagę, że powinna się ogarnąć i stanąć na nogi. Choć próbowała, nie udało się. Martha wiele by dała, żeby żyć jak inni. Większość czasu chciało jej się jednak wyć, płakać i schować w odosobnieniu. Pewnego dnia otrzymuje lekarską diagnozę, co powoduje, że jeszcze bardziej się załamuje. Dziewczyna czuje, że na wszystko w jej życiu jest już za późno.

Fabuła powieści rozgrywa się w Londynie i Oksfordzie, mieście uniwersyteckim. To książka, która spodoba się miłośnikom prozy Sally Rooney, szczególnie „Normalnych ludzi”. Lektura niewątpliwie spodoba się również fanom serialu „Fleabag”. Co ciekawe, Meg Mason pisząc swoją książkę, uświadomiła sobie, jak wiele osób chciałoby coś takiego przeczytać. W związku z tym zadedykowała „Smutek i rozkosz” wszystkim swoim znajomym.

Póki co nie wiadomo, kiedy powieści „Say It Again in a Nice Voice” i „You Be Mother” ukażą się w Polsce. Wiele wskazuje na to, że po sukcesie „Smutki i rozkoszy” polscy wydawcy będą zainteresowani, by sięgnąć po starsze tytuły nowozelandzkiej autorki.

Meg Mason na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie powieść Meg Mason pt. „Smutek i rozkosz” w formie ebooka i książki papierowej.