Natalia Hatalska - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?, Audiobook | Natalia Hatalska

  Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie? Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka? Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność? Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inż...

  okładka Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?, Ebook | Natalia Hatalska

  Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka? Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność? Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczn...

  Promocja
  okładka Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
, Książka | Natalia Hatalska

  Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie? Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka? Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność? Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna...

  Promocja
  okładka Cząstki przyciągania. Jak budować niestandardowe kampanie reklamowe, Książka | Natalia Hatalska

  Czy zastanawialiście się kiedyś nad przyczynami sukcesu takich produktów czy marek jak iPhone, Crocs, kostka Rubika albo Volkswagen Beetle? Były lepsze od innych? Bardziej innowacyjne? W większym stopniu odpowiadały na potrzeby konsumenta? A może po prostu reklamowano je w lepszy, bardziej niestandardowy sposób? Innymi słowy – ktoś skutecznie uświadomił konsumentom, że pragną właśnie takiego smartfona, butów, gry czy samochodu. Idea przekazana przez reklamę tych produktów oka...

Natalia Hatalska - książki, ebooki i audiobooki

Natalia Hatalska jest blogerką, analityczną trendów, panelistką, specjalistą w zakresie biznesu. Ukończyła trzy kierunki studiów – filologię polską, logopedię i marketing. Doktoryzowała się z zakresu ekonomii. W 2008 roku analityczka założyła bloga https://hatalska.com. Hatalska była stypendystką elitarnego programu Joseph Conrad Scholarship. Jest CEO i założycielką infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. Jest również autorką kilku książek i profesjonalnych analiz dotyczących współczesności i przyszłości. Jej najnowsza książka – „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?” – ukazała się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak.

W trakcie swojej kariery wielokrotnie zajmowała się różnego rodzaju projektami marketingowymi. W 2007 roku podczas prowadzenia kampanii marki WPmobi wpadła na pomysł podświetlenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na różowo. W historii istnienia budynku była to pierwsza tego typu akcja. Od tamtej pory, w trakcie różnego rodzaju uroczystości, kampanii czy okazji, PKiN świeci na różne kolory.

Natalia Hatalska jest autorką różnego rodzaju ekspertyz i raportów, w których opisuje najważniejsze trendy. Od 2011 roku jest odpowiedzialna za wydawanie TrendBooka. W 2015 roku Hatalska wydała zbiór 12 scenariuszy dotyczących kluczowych aspektów naszego życia codziennego. Publikacja Future Makers dotyczyła perspektywy najbliższych 25-50 lat.

Hatalska była wielokrotnie wyróżniana i doceniana za swoje publikacje. W 2010 roku jej blog został uhonorowany tytułem Bloga Roku w kategorii Profesjonalne oraz otrzymał Wyróżnienie Główne za Blog Roku. Wysokie Obcasy uznały ją za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Blogerka otrzymała wyróżnienie w prestiżowym rankingu „Kogo słucha polski biznes?”. Ponadto otrzymała Nagrodę Publiczności Kongresu Badaczy Polskiego Towarzystwa Badaczy Opinii i Rynku. Hatalska została doceniona również przez Geek Girls Carrots za bycie wzorem kobiety zajmującej się współczesnymi technologiami. W 2017 roku magazyn Glamour nadał Hatalskiej tytuł Kobiety Roku. Financial Times umieścił analityczkę na liście New Europe 100.

Dorobek literacki Natalii Hatalskiej

W 2014 roku ukazała się książka „Cząstki przyciągania” wydana przez Wydawnictwo Helion. To opowieść o przyczynach sukcesu takich marek jak iPhone, Crocs czy Volkswagen Beetle. Na kilku przykładach Natalia Hatalska stara się wytłumaczyć, jak różnego rodzaju marki wychodziły naprzeciw potrzebom konsumentów. W swoim albumie Hatalska przedstawia przykłady zaraźliwego przekazu reklamowego. W książce znalazło się przeszło 150 najciekawszych i najważniejszych polskich kampanii reklamowych. Autorka przytacza nietypowe i niestandardowe działania.

W 2018 roku Hatalska wydała książkę „Far future: historia jutra”. To raport przedstawiający perspektywy naszego życia w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat. W książce autorka konfrontuje wizje z filmów i powieści science-fiction z prognozami ekonomicznymi i technologicznymi. Jej raport został wzbogacony ilustracjami Pawła Sambora i opowiadaniami Michała R. Wiśniewskiego.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się jej książka „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”. W swojej najnowszej publikacji autorka pozwala z innej perspektywy spojrzeć na otaczający nas świat. Znana blogerka stara się odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią oraz polityką. Hatalska porusza bardzo poważne kwestie, które bezpośrednio dotyczą każdego z nas. Autorka pisze m.in. o współczesnym świecie zdominowanym przez samotność, manipulację, dezinformację i strach przed technologiami, które mogą przejąć kontrolę nad ludzkim życiem. Choć Hatalska nie daje gotowych odpowiedzi, to lektura książki „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?” na pewno pozwoli czytelnikom na poszerzenie perspektywy. Natalia Hatalska swoją najnowszą publikacją potwierdza, że jest jedną z najlepszych obserwatorek współczesnej codzienności.

Książki Natalii Hatalskiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Natalii Hatalskiej w formie ebooka i papierowej.