Wirtualne Targi

Paul Auster - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Dziennik zimowy, Książka | Paul Auster

  Genialny nowojorczyk powraca w szczerej książce o ulotności życia. Auster tworzy „Dziennik zimowy” z własnych blizn, nałogów, romansów, rozczarowań i uniesień. Daje się poznać jako buntownik, tułacz i niepokorny intelektualista, którego od katastrofy ocala prawdziwa miłość. Bez cienia kreacji i wstydu opowiada o sobie i snuje refleksję o przypadku rządzącym światem. Uwodzi, fascynuje i odkrywa przed nami najważniejsze chwile swojego życia. „Dziennik zimowy” to swoista antybi...

  Promocja
  okładka Tu i teraz. Listy 2008–2011, Książka | Paul Auster, J. M. Coetzee

  Od lat czytali swoje książki, ale poznali się dopiero w 2008 roku. Mieszkają na dwóch różnych kontynentach, ale łączą ich listy i nieliczne spotkania. Coetzee ostrożnie dobiera słowa i po raz pierwszy odsłania prywatne życie. Auster uwielbia anegdoty i snuje barwne historie. Otwarcie pisze o słabościach i nie kryje swoich odczuć. Choć tak bardzo różnią się od siebie, w listach rozmawiają o wszystkim, co dla nich ważne – począwszy od sportu poprzez kryzys finansowy, filozofię...

  Promocja
  okładka Sunset Park, Książka | Paul Auster

  Miles musiał zniknąć bez słowa i zerwać wszelkie kontakty z rodziną. Pilar, młoda i zmysłowa Kubanka, marzy o tym, by opuścić dom rodzinny i żyć w zgodzie z własnymi uczuciami. Przypadkowe spotkanie w parku łączy ich dwa zupełnie odrębne światy. Rodzi się namiętność, pożądanie i miłość, którą muszą utrzymywać w tajemnicy, aż Pilar stanie się pełnoletnia. Szantaż jej siostry zmusza Milesa do ponownej ucieczki. Jego domem staje się squat niedaleko brooklyńskiego Sunset Park i j...

  Promocja
  okładka Trylogia nowojorska, Książka | Paul Auster

  Nowy Jork - mroczne i tajemnicze miasto, którego ulicami przemykają postaci uwikłane w ciąg nierzeczywistych zdarzeń i przedziwne śledztwa. Zagadkowe piękne kobiety i mężczyźni, którzy nie potrafią ich kochać. Pisarz Quinn, którego życie całkowicie odmienia odebrany przypadkiem telefon. Detektyw Blue, który nawet nie wie, że sam jest nieustannie śledzony. Oraz bezimienny biograf, który niepostrzeżenie wciela się w rolę swego zaginionego przyjaciela. Trzy historie, w których p...

Paul Auster - książki, ebooki i audiobooki

Paul Auster to wybitny amerykański pisarz, eseista, tłumacz, scenarzysta i reżyser filmowy. Uważany jest za jednego z najważniejszych żyjących amerykańskich autorów. Tłumaczył wiersze francuskich poetów, a oprócz prozy pisał także poezję i eseje. Jego najpopularniejszymi i zarazem najistotniejszymi dziełami są powieści „Szklane miasto”, „Duchy” i „Zamknięty pokój” wydane w latach 1985‒86 i opatrzone wspólnym tytułem „Trylogia nowojorska”.

Paul Auster przyszedł na świat w 1947 roku w Newark w rodzinie żydowskiej ‒ przodkowie pisarza przyjechali do Stanów Zjednoczonych z Polski. Jest absolwentem Columbia University, gdzie studiował komparatystykę oraz literaturę angielską. Przez jakiś czas pracował jako marynarz.

Debiut literacki Austera

Paul Auster swoją literacką karierę zaczął od pisania wierszy i esejów. Pierwszą powieścią jego autorstwa był kryminał „Nieczyste zagranie” opublikowany pod pseudonimem Paul Benjamin. Główny bohater, detektyw Max Klein z Nowego Jorku, próbuje za wszelką cenę rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa mistrza baseballu.

Książki Paula Austera

Paul Auster jest autorem wielu wybitnych, bestsellerowych i wielokrotnie nagradzanych powieści. Pisarz jest związany z Nowym Jorkiem i to miasto stanowi miejsce akcji większości jego dzieł. Często sięga po schemat powieści kryminalnej, ale wykorzystuje go w sposób pastiszowy. Jego najpopularniejsze powieści to „Trylogia nowojorska”, „W kraju rzeczy ostatnich”, „Lewiatan”, „Księga złudzeń”, „Sunset Park” i „4321”.

„Trylogia nowojorska” najpopularniejsze dzieło

„Trylogia nowojorska” to najpopularniejsze dzieło w dorobku literackim Paula Austera, uważane często za esencję twórczości tego pisarza. Na „Trylogię nowojorską” składają się powieści „Szklane miasto” (1985), „Duchy” (1986) i „Zamknięty pokój” (1986). Akcja rozgrywa w zaułkach Nowego Jorku, a bohaterami są samotni ludzie, którzy stają przed detektywistycznym zadaniem. Życie pisarza imieniem Quinn odmienia się po przypadkowo odebranym telefonie. Detektyw Blue jest nieustannie śledzony. Bezimienny biograf wciela się w rolę przyjaciela, który zaginął. Kryminalna zagadka prowadzi do rozważań autora na tematy ogólnoludzkie, a atmosfera każdej z powieści przypomina tę znaną z utworów Kafki.

Paul Auster jako reżyser i scenarzysta

Autor „Trylogii nowojorskiej” jest znany nie tylko w świecie literatury, ale także filmu. W 1995 roku ukazał się film „Dym” w reżyserii Paula Austera i Wayne’a Wanga. To pełna ciepła i optymizmu historia rozgrywająca się w kameralnej brooklyńskiej trafice. Auster wyreżyserował też „Brooklyn Boogie”, „Lulu na moście” oraz „The Inner Life of Martin Frost”. Był członkiem jury Festiwalu Filmowego w Cannes, a także Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Książki Paula Austera w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.