Piotr Zychowicz Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Zychowicz Powieści i lektury - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Zychowicz jest polskim publicystą historycznym, autorem książek o alternatywnych scenariuszach historii Polski, znanym z kontrowersyjnych poglądów. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” (2000-2013), a potem zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (od 2013 roku). Piotr Zychowicz był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy dotarli na miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem w 2010 roku. Jest także autorem takich książek jak „Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku Trzeciej Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” czy „Nadchodzi III wojna światowa” (wraz z Jackiem Bartosiakiem).

Piotr Zychowicz – kariera

Piotr Zychowicz urodził się 27 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentem tamtejszego Uniwersytetu, gdzie otrzymał tytuł magistra w Instytucie Historycznym. Od 2000 roku Zychowicz był dziennikarzem gazety „Rzeczpospolita” (później także zastępcą szefa działu zagranicznego). W 2012 roku oprócz w tym dzienniku zaczął publikować także w tygodniku „Uważam Rze”. W 2013 roku zakończył współpracę z „Rzeczpospolitą” i został zastępcą redaktora naczelnego „Do Rzeczy” oraz „Historia Do Rzeczy”. W kwietniu 2013 roku został prowadzącym magazyn historyczny „Kontra” nadawany przez Telewizję Republika.

Piotr Zychowicz – twórczość i poglądy

W swoich książkach Piotr Zychowicz prezentuje alternatywną wizję historii Polski. „Pakt Ribbentrop-Beck” zawiera między innymi tezę, że w tamtym czasie lepiej było dla Polski zawrzeć sojusz z III Rzeszą i wspólnie zaatakować ZSRR niż z Francją i Wielką Brytanią. Zychowicz był często krytykowany za swoje analizy, w tym także na przykład za krytykę osób odpowiedzialnych za wybuch powstania warszawskiego zawartą w „Obłędzie ’44”. Książka „Niemcy”, reprezentująca pogląd, że Adolf Hitler nie powinien być przyporządkowywany do skrajnej prawicy, lecz „lewactwa”, przez wielu historyków został uznany za nadużycie intelektualne. Dzieło Piotra Zychowicza „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” zostało uznane za niezgodne z polską racją stanu i na tej podstawie wycofane z 12. edycji konkursu na Książkę Historyczną Roku przez jego organizatorów (Telewizję Polską, Polskie Radio oraz Narodowe Centrum Kultury). Później cała edycja z roku 2019 została unieważniona w związku z wątpliwościami prawnymi dla podjęcia takiej decyzji.

Książki Piotra Zychowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie takie dzieła Piotra Zychowicza jak „Alianci”, „Gemanofil”, „Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych”, „Pakt Piłsudski-Lenin. Czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium” lub „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?”. Te i inne analizy alternatywnych scenariuszy historycznych czekają na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieści i lektury

Niektórym hasło “lektura szkolna” może nie kojarzyć się najlepiej - ze zmuszaniem się do czytania książek i wierszy, po które normalnie by się nie sięgnęło. Wśród obowiązkowych lektur szkolnych dla młodzieży jest jednak wiele niezwykle ciekawych i wciągających pozycji! Lista lektur obowiązkowych na różnych etapach edukacji jest skonstruowana tak, by zapoznać młodych czytelników z ważnymi dziełami polskiej i światowej literatury, a z ich pomocą także z licznymi historycznymi faktami czy niełatwymi tematami. Dzięki temu książki te skłaniają do refleksji i krytycznego myślenia, a co za tym idzie, wspierają wykształcenie się umiejętności budowania i wyrażania własnej opinii. Równocześnie tytuły te zostały dobrane tak, by pobudzać wyobraźnię oraz rozwijać kreatywność.

Na Woblink znajdziecie różne wydania lektur szkolnych, niektóre uzupełnione o dodatkowe opracowanie zawierające kontekst powstania utworu, motywy przewodnie czy opisy głównych bohaterów. W tej formie dostępne są takie klasyki literatury jak “Antygona” i “Król Edyp” Sofoklesa, “Romeo i Julia”, “Hamlet” i “Makbet” Williama Shakespeare’a, “Skąpiec” Moliera. Te ważne dzieła literatury światowej znajdują się na listach lektur szkolnych na różnych etapach edukacji. Dzięki dodatkowym opracowaniom młody czytelnik jest w stanie jeszcze lepiej zrozumieć okoliczności, w jakich powstały, ich znaczenie (także współczesne) oraz pogłębić wiedzę na temat najważniejszych występujących w nich postaci oraz wydarzeń. Na Woblink czekają na Was także jako ebooki w formatach epub, mobi oraz pdf.

Kanon lektur szkolnych dla młodzieży

Dlaczego warto czytać lektury szkolne? Relacja młodego człowieka z literaturą jest kształtowana od najwcześniejszych lat edukacji. Warto, by już wtedy zapoznał się on z ważnymi, a przy tym ciekawymi dziełami polskimi i zagranicznymi, dzięki czemu w przyszłości nadal chętnie będzie do nich sięgał.

Lektury szkolne dla młodzieży to nie tylko klasyczne pozycje polskiej literatury, takie jak “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, “Balladyna” Juliusza Słowackiego, “Pan Tadeusz” i “Dziady” Adama Mickiewicza” czy “Lalka” Bolesława Prusa. Wiele pozycji na listach lektur należy do klasyki literatury światowej - są to nie tylko dzieła Williama Shakespeare’a czy Moliera, ale także “Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya, “Mały książe” Antoine de Saint-Exupéry’ego bądź “Proces” Franza Kafki. Wiele radości, zwłaszcza młodszym czytelnikom, przynieść może bardziej współczesna “Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, której nowa ekranizacja już niebawem ukaże się na platformie Netflix. W roli głównej pojawi się Tomasz Kot - w znanym filmie z 1983 roku zagrał ją Piotr Fronczewski.

Lektury szkolne dla młodzieży to także liczne dzieła fantastyczne - jak chociażby “Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena czy “Opowieści z narni. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. Te powieści także można obejrzeć w wersjach filmowych - obraz oparty na książce Lewisa pojawił się na ekranach kin w 2005 roku. Z kolei “Hobbit” w reżyserii Petera Jacksona to trzy filmy, w których główne role zagrali Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Christopher Lee czy Richard Armitage. Poznajcie przygody granych przez nich bohaterów, sięgając do literackich pierwowzorów dostępnych na Woblink!

Lektury obowiązkowe dla młodzieży

Nauka w szkole często rozpoczyna się od poznania mitologii starożytnej, zwłaszcza Greków i Rzymian. Wielce pomocną jest w tym zakresie “Mitologia” Jana Parandowskiego - jego omówienia najważniejszych mitów i bohaterów znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki. Wśród lektur szkolnych dla młodzieży znajdują się także tak chętnie czytana “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza czy “Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego. Lektury szkolne to jednak nie tylko od wielu lat znane i cenione tytuły. To także liczne pozycje współczesne często pisane z myślą o młodzieży. Należy do nich z pewnością chociażby powieść “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika czy wybór opowiadań z “Mikołajka” René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé. Książki te wciągają od pierwszych stron - te lektury szkolne nie tylko trzeba, ale po prostu chce się czytać! Na Woblink znajdziecie je z łatwością - dostępne są w formatach książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf).