Ralf Butschkow

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciela trenera piłki nożnej, Książka | Ralf Butschkow

  Trener piłki nożnej jest świetnym fachowcem, zwłaszcza że kiedyś sam grał na boisku. Na czym polega trening, po co jest rozgrzewka, co to jest drybling, kiedy trzeba włożyć buty z korkami? Wkrótce drużynę czeka mecz pucharowy. Trener omawia z zawodnikami założenia taktyczne, a potem, w przerwie meczu – udziela ostatnich wskazówek. Wygrany mecz to wielka radość dla zawodników i trenera. Wszyscy z radością przekazują sobie zdobyty puchar.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciela pilota, Książka | Ralf Butschkow

  W jaki sposób tyle bagaży w odpowiednim czasie trafia na pokład samolotu? Jak zapewnić by z jednego pasa nie startowały jednocześnie dwa samoloty? Jak wygląda kuchnia w samolocie? To wszystko wie Stefan. Lata wielkimi odrzutowcami jako pilot. Dokładnie zna wszystkie przełączniki i gałki, a poza tym potrafi o wszystkim, co dzieje się na lotnisku, opowiedzieć dzieciom.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciela kucharza, Książka | Ralf Butschkow

  Mój przyjaciel Stefan jest kucharzem i robi najlepsze spaghetti świata. Zanim jego dania trafią na talerze, trzeba najpierw kupić składniki, przygotować je, ugotować, przyprawić… A wszystko, co gotuje Stefan, jest bardzo zdrowe. Nawet desery!

  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciela kierowcę ciężarówki, Książka | Ralf Butschkow

  Jak przewieźć ciężarówką kontenery? Jak działa betoniarka? Co to jest oś nadążna? I ile miejsca ma kierowca ciężarówki, żeby się przespać? Dobrze, że Antoś ma przyjaciela Mirka, który pracuje w firmie transportowej.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz. Mam przyjaciela pszczelarza, Książka | Ralf Butschkow

  Jak się robi miód? Jak wygląda wnetrze ula? Jak pracowite pszczoły przenoszą nektar kwiatowy? Na te i wiele innych pytań odpowie pszczelarz Karol. Warto poznać tajniki tego nizewykle ciekawego zawodu.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz. Mam przyjaciela kosmonautę, Książka | Ralf Butschkow

  Jurek ma bardzo ciekawy zawód - jest kosmonautą. Właśnie przygotowuje się w ośrodku szkoleniowym do swojego pierwszego lotu w kosmos. Wszystkim zainteresowanym dzieciom opowiada, co musi umieć kosmonauta i jak wygląda życie oraz praca na orbicie.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciółkę dentystkę, Książka | Ralf Butschkow

  Darek dwa razy w roku chodzi do dentysty. Dzisiaj dowie się też wielu ciekawych rzeczy. Do czego służą i jak się nazywają te wszystkie narzędzia? A czy uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera?

  Promocja
  okładka Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę ratownika medycznego, Książka | Ralf Butschkow

  Zawód Ani polega na pomaganiu ludziom - jest ratownikiem medycznym. Kiedy Marysia złamała nogę, natychmiast udzieliła jej fachowej pomocy. Czas w szpitalu upływa dziewczynce szybko, bo Ania wszystko wyjaśnia i tłumaczy.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz. Mam przyjaciela rolnika, Książka | Ralf Butschkow

  Kolejny tytuł w serii dla dzieci przybliżającej różne zawody – tym razem zawód rolnika. W gospodarstwie od samego świtu pracy jest co niemiara. Trzeba wydoić krowy, nawozić pola, zbierać plony, prowadzić traktor… A co to właściwie jest biogazowania?

  Promocja
  okładka Mam przyjaciółkę nauczycielkę, Książka | Ralf Butschkow

  To 101 książeczka z serii Mądra Mysz. Czytelnicy poznali już wiele ciekawych zawodów. Tym razem mają okazję poznać „od podszewki” zawód, który dzieciom jest bardzo bliski. Jak nauczyciele przygotowują się do prowadzenia lekcji, kto dekoruje salę lekcyjną, jakie są rytuały w klasie? Które lekcje są najciekawsze? Co nauczyciele robią na przerwach? Na czym polega wspólne przygotowywanie święta szkoły? Jak zwykle, dużo ciekawostek i piękne ilustracje.

  Promocja
  okładka Mądra Mysz Mam przyjaciela kolejarza, Książka | Ralf Butschkow

  „Mam przyjaciela kolejarza” to jedna z książeczek opisujących najróżniejsze zawody w serii książek dla dzieci Mądra Mysz. Franek ma ciekawy zawód – jest maszynistą. Potrafi prowadzić zarówno nowoczesną lokomotywę pociągu InterCity, jak i lokomotywę manewrową z wagonami towarowymi. Dlatego Franek tak chętnie opowiada o swojej pracy wszystkim dzieciom, które chciałyby w przyszłości zostać kolejarzami. Mądra Mysz to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą o...

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela piekarza. Mądra mysz, Książka | Ralf Butschkow

  Tomek usi bardzo wcześnie wstawać do pracy, ponieważ jest piekarzem. Wie, jakie rodzaje zbóż służą do wypieku poszczególnych gatunków chleba. Potrafi tak ciekawie opowiadać o swojej pracy A poza tym zdradza przepis an znakomite bułki z rodzynkami!

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela budowniczego. Mądra mysz, Książka | Ralf Butschkow, Susanne Schurmann

  Trwa budowa nowego domu. Rysiek potrafi opowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy wszystkim dzieciom, które wpatrując się w koparkę marzą, by w przyszłości zostać budowniczymi.
  Seria Mądra mysz to ciekawe opowieści dla dzieci od lat 3.

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela marynarza. Mądra mysz, Książka | Ralf Butschkow, Susanne Schurmann

  Karol to prawdziwy wilk morski. Jest kapitanem holownika w wielkim porcie, więc zna się na statkach, urządzeniach portowych i na marynarskim życiu.
  Dlatego może opowiedzieć wiele ciekawych rzeczy - samą prawdę, bez żadnych "morskich opowieści".
  Seria Mądra mysz to ciekawe opowieści dla dzieci od lat 3.

  Promocja
  okładka Mądra mysz. Mam przyjaciółkę weterynarza, Książka | Susanne Schurmann, Ralf Butschkow

  Paula jest weterynarzem. Pracuje w terenie. Dzisiaj moja przyjaciółka jedzie do gospodarstwa pana Wąsika, gdzie zbada krowę Mećkę, która nie chce jeść...

  Promocja
  okładka Mam przyjaciela śmieciarza, Książka | Susanne Schurmann, Ralf Butschkow

  Mikołaj jest śmieciarzem. Zawsze ma mnóstwo pracy. Opowiada dużo ciekawych rzeczy: o segregacji odpadów, ich powtórnym wykorzystaniu, a także rozmaitych pojazdach, które służą do utrzymania czystości w mieście. Mikołaj wie nawet, jak powstaje kompost!

  Seria "Mądra Mysz" to ciekawe opowieści dla dzieci od lat trzech. W serii "Mądra Mysz" ukazują się następujące tytuły: