Timothy Snyder Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Timothy Snyder Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Timothy Snyder to amerykański historyk, pisarz, profesor Uniwersytetu Yale. Jego specjalizacją jest historia Europy Środkowej i Wschodniej. Szczególnie interesuje go historia nowożytnego nacjonalizmu i totalitaryzmu. Współpracował z uniwersytetami na całym świecie, m.in. z uczelniami w Paryżu, Wiedniu, Pradze i Warszawie. Biegle posługuje się językiem polskim. Jest autorem takich książek jak „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”, „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku” czy „Droga do niewolności”.

O tyranii - książka Timothy Snyder

Publikacją Snydera wartą wyjątkowej uwagi jest niewielkich rozmiarów książeczka „O tyranii”. To krótka, pouczająca i bardzo rzeczowa lekcja wybitnego historyka, który na przykładzie XX-wiecznej historii Europy i jej doświadczeń z demokracją pragnie przestrzec czytelników przed konsekwencjami przymykania oczu na pierwsze symptomy totalitarnych zapędów władzy. Amerykański historyk przypomina, jak rodziły się faszyzm, nazizm czy komunizm. Snyder wielokrotnie podkreśla, że Hitler wygrał wybory w demokratyczny sposób, za pomocą zmasowanej propagandy i polityki strachu. Systemy totalitarne narodziły się przez uległość i bierność milionów ludzi wobec nacjonalistycznych i ksenofobicznych działań rządzących.

Pozostałe książki

W dużo obszerniejszy sposób temat odchodzenia od wolności Snyder opisał w książce pt. „Droga do niewolności”. Na przeszło 400 stronach historyk dobitnie pokazuje zagrożenia dla współczesnego świata. Autor skupia się przede wszystkim na populistach zyskujących coraz większe poparcie, putinowskiej Rosji, konsekwencjach Brexitu i nacjonalistycznych tendencjach prawicowych rządów.

O bezpośrednich konsekwencjach wprowadzenia systemu totalitarnego pisze w książce „Krwawe ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Snyder opisuje dramatyczne położenie krajów, które w pierwszej połowie XX wieku znalazły się w centrum konfliktu między hitlerowską Rzeszą i Związkiem Radzieckim – głównie dotknięte Wielkim Głodem dzisiejsze tereny Ukrainy oraz okupowaną Polskę.

Nagrody i wyróżnienia

Timothy Snyder jest jednym z najważniejszych specjalistów zajmujących się historią Europy Środkowej XX wieku. Wielokrotnie występował w telewizji jako ekspert w dyskusjach o totalitaryzmie, II wojnie światowej i historii krajów komunistycznych. Za swoje zasługi został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP, Nagrodą im. Jerzego Giedroycia za książkę „Rekonstrukcja narodów. Polska, Ukraina, Litwa, Białoruś 1569‒1999” oraz Hannah-Arendt-Preis. W 2016 roku otrzymał tytuł Człowieka Roku „Gazety Wyborczej”. Ponadto otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Wnętrze, Ogród

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie doświadczyłaby radości i spokoju, jakie niesie kontakt z naturą. Cudownie jest móc zaaranżować swoją przestrzeń – zarówno w domu, jak i w ogrodzie – zgodnie z własnymi potrzebami i gustami. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na własny, idealny ogród - to jednak wcale nie oznacza, że wiedza na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin zupełnie się Wam nie przyda! Rośliny doniczkowe mogą zagościć wszędzie, wystarczy tylko odpowiednio się nimi zająć. Na Woblink znajdziecie wiele praktycznych poradników na temat uprawy roślin domowych.

Szczególnie polecamy książkę "Ogród w pojemnikach. Poradnik pielęgnacji, zasady komponowania, katalog roślin na taras i balkon" Hanny Wypych i Ireny Przydróżnej. Dzięki niej i wielu innym książkom, ebookom oraz audiobookom o domu i roślinach Wasze otoczenie zmieni się nie do poznania! Dodatkowo, Katarzyna Bellingham wyjawi Wam "Tajemnice angielskiego ogrodu", a bogato ilustrowany poradnik "365 dni w ogrodzie i na działce" pozwoli spędzić niezapomniany rok w zielonym świecie.

Najlepsze książki ogrodnicze

Nawet malutki skrawek ziemi czy niewielka doniczka mogą stać się zaczątkiem idealnego ogrodu, na miarę naszych możliwości. Uprawa roślin wcale nie jest taka trudna, jeśli tylko wie się, z czym mamy do czynienia. A wiedza ogrodnicza jest przecież na wyciągnięcie ręki! Na Woblink czeka na Was wiele książek napisanych przez pasjonatów, profesjonalistów i miłośników roślin, dzięki którym rośliny ozdobne, doniczkowe czy nawet rośliny jednoroczne nie będą miały przed Wami tajemnic!

Jeśli zastanawiacie się nad stworzeniem szklarni na swoim terenie, sięgnijcie po poradnik „Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu” autorstwa Jorna Pinskiego. Ten doświadczony ekspert ogrodnictwa szklarniowego rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości i przedstawi skuteczne sposoby uprawy. Już niedługo Wasz zielony kącik w domu może zamienić się w prawdziwą dżunglę! Z kolei książka „Permakultura w ogrodzie. Miesiąc po miesiącu” autorstwa Damiena Dekarza krok po kroku podpowie, jak najlepiej dbać o ogród w rytmie mijających miesięcy. Natomiast Danuta Młoźniak podzieli się z Wami swoimi sekretami projektowania rabat oraz pomoże przejść „Od chwastowiska do Ogrodowiska”. Podpowie także, „Jak stworzyć niezwykły warzywnik”. Odkryjcie radość z uprawy roślin i stwórzcie swoje zielone królestwo!

Wyjątkowa aranżacja wnętrz

Uprawa ogrodu to jedno - aranżacja wnętrza, które otacza to zupełnie inna historia. Nie musicie być architektami wnętrz, by wprowadzać zmiany w swoim domu. Doskonałym rozwiązaniem może być odrestaurowanie starych mebli. W tym zadaniu z pewnością pomoże Wam książka „Meble od nowa. Domowe renowacje” autorstwa Małgorzaty Budzich. Znajdziecie w niej praktyczne porady dotyczące odnawiania starych mebli, dzięki którym nadacie im unikalny charakter. Jakie narzędzia będą Wam potrzebne? Czy tapicerowanie rzeczywiście jest tak skomplikowane? A może zastanawiacie się, jak wykorzystać orzechy włoskie, by odświeżyć blat? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej wyjątkowej książce! Jeśli natomiast interesuje Was, jak połączyć troskę o naszą planetę z codziennym życiem i wyborami, nie możecie przegapić lektury „Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie” autorstwa Christine Liu. Warto zadbać zarówno o siebie, jak i o naszą planetę!

Piękny ogród na wyciągnięcie ręki

Dbanie o zielone otoczenie to nie tylko kwestia estetyczna czy wynik naszej pasji - to również zagadnienie ekologiczne, a nawet niekiedy duchowe. Z całego serca polecamy "Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych" Mary Reynolds. To wyjątkowe połączenie praktycznego poradnika o ogrodowym designie i inspirującego duchowego przewodnika o tym, jak odzyskać utraconą więź z naturą. Fachowa wiedza ogrodnicza łączy się tutaj z dawnymi rytuałami, intuicją oraz wsłuchiwaniem się w potrzeby samej ziemi.

Wszystkim poszukującym płynącej z przyrody radości polecamy książkę "Rok w ogrodzie" Dana Pearsona, cenionego brytyjskiego architekta krajobrazu i wielkiego miłośnika ogrodnictwa. Czerpcie z jego zaraźliwego entuzjazmu oraz ogromnej wiedzy, która pozwoli Wam jeszcze bardziej docenić radość pracy w ogrodzie oraz dostrzec piękno zmieniającego się, w rytmie pór roku, otoczenia. Nawet kilka doniczek na parapecie okna w Waszym mieszkaniu może na nowo odkryć przed Wami uroki natury!

Inną wartą uwagi książką jest „Dziki ogród” autorstwa Łukasza Łuczaja. To wielka pochwała bioróżnorodności i napisany z perspektywy praktyka pionierski na polskim rynku poradnik omawiający tą ważną kwestię. Te i wiele innych dzieł na temat uprawy roślin znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).