Akcja Czytaj na okrągło

Wincenty Pol

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Pieśń o ziemi naszej, Ebook | Wincenty Pol

  Wincenty Pol (1807–1872), badacz i poeta, często zmieniał miejsca zamieszkania, które rozbudzały w nim ciekawość górami, a później kolejnymi regionami ziem polskich. „Pieśń o ziemi naszej” powstała pod koniec 1835 roku podczas pobytu w Zagórzanach koło Gorlic. To najpopularniejszy utwór Pola, stanowiący poetycki opis regionów Polski. Pisał też poezje o tematyce górskiej, a jako geograf samouk – prace naukowe o etnografii i geografii Polski.

  okładka Pieśń o Ziemi Naszej, Ebook | Wincenty Pol

  Dzieło Wincentego Pola

  Promocja
  okładka Rok Myśliwca, Książka | Wincenty Pol

  Reprint wydawnictwa z 1870 r. z ilustracjami Juliusza Kossaka. Opis wierszem i prozą zmieniającej się przyrody oraz zwyczajów myśiwskich wypływających z tradycji, adekwatnych do danej pory roku.

  Promocja
  okładka Rzut oka na północne stoki Karpat, Książka | Wincenty Pol

  Sztandarowe dzieło geograficzno-etnograficzne Wincentego Pola (1807–1872), powstałe w połowie XIX wieku, wznowione dziś w opracowaniu redakcyjnym Stanisława Krycińskiego, nadal tchnie egzotyką dawno minionych czasów. Opisany w nim – pod względem topograficznym, hydrograficznym, a wreszcie kulturowym – teren rozciąga się na północ od głównego grzbietu Karpat od Bramy Morawskiej, przez Tatry, Bieszczady i Huculszczyznę, po Bukowinę. Drobiazgowe rozważania naukowca, jednego z p...