Akcja Czytaj na okrągło

Włodzimierz Spasowicz

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Śmierć w rzece Kura i inne zagadki kryminalne, Ebook | Włodzimierz Spasowicz

  Jako obrońca sądowy w Rosji Włodzimierz Spasowicz (1829–1906) rozwiązywał niewiarygodne zagadki kryminalne. Mowy obrończe trwały po osiem godzin dziennie, a że pasję mówcy łączył on z dociekliwością i wdawał się w nieprawdopodobne szczegóły obyczajowe, w tym również najdrastyczniejsze, czyta się te mowy jak pasjonujący kryminał i reportaż z epoki.Mowy Spasowicza można czytać jak pasjonujący kryminał – najlepszym przykładem sprawa tajemniczej śmierci Niny Andriejewskiej...

  okładka Polityka samobójstwa, Ebook | Włodzimierz Spasowicz

  Spasowicz Włodzimierz (1829-1906), polski polityk, krytyk i historyk literatury. Ukończył prawo na uniwersytecie w Petersburgu, gdzie 1857-1861 był profesorem. Podał się do dymisji po stłumieniu przez władze carskie zamieszek studenckich. Jako adwokat występował w wielu głośnych procesach politycznych, m.in. grupy Proletariat I. 1902 przeniósł się do Warszawy.

  Promocja
  okładka Śmierć w rzece Kura i inne zagadki kryminalne, Książka | Włodzimierz Spasowicz

  Jako obrońca sądowy w Rosji Włodzimierz Spasowicz (1829–1906) – polski prawnik, publicysta, krytyk i historyk literatury – rozwiązywał niewiarygodne zagadki kryminalne. Mowy obrończe trwały po osiem godzin dziennie, a że pasją mówcy łączył Spasowicz z dociekliwością i wdawał się w nieprawdopodobne szczegóły obyczajowe, w tym również najdrastyczniejsze, czyta się te mowy jak pasjonujący kryminał i reportaż z epoki.