okładka Człowiek nietoperz. Ebook | EPUB, MOBI | Jo Nesbo, Mariusz Banachowicz

Ebook

Człowiek nietoperz

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Norweski policjant Harry Hole przybywa do Sydney, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, Inger Holter, być może ofiary seryjnego mordercy. Z miejscowym funkcjonariuszem, Aborygenem Andrew Kensingtonem, Harry poznaje dzielnicę domów publicznych i podejrzanych lokali, w których handluje się narkotykami, wędruje ulicami, po których snują się dewianci seksualni. Przytłoczony nadmiarem obrazów i informacji początkowo nie łączy ich w logiczną całość. Zrozumienie przychodzi zbyt późno, a Harry za wyeliminowanie psychopatycznego zabójcy zapłaci wysoką cenę...

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.57 MB (MOBI), 2.14 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Rafal Lapinski

05.04.2017, 11:03

Jak dla mnie super, ale wiadomo kazdemu podchodzi co innego.
Generalnie nie trzeba recenzowac, wystarczy napisac poprostu Nesbo

Rafal Lapinski

05.04.2017, 11:02

Jak dla mnie super, ale wiadomo kazdemu podchodzi co innego.
Generalnie nie trzeba recenzowac, wystarczy napisac poprostu Nesbo

Nina

Halina Grice

14.05.2016, 20:15

Może gdybym przeczytała wcześniej recenzje, nie byłabym taka rozczarowana. Tyle się nasłuchałam i naczytałam o fenomenie Nesbo, że w końcu i ja postanowiłam zapoznać się z jego twórczością. Chciałam być grzeczną dziewczynką i zaczęłam od pierwszej części cyklu. Co dostałam? No niby kryminał ale jakiś taki obyczajowy bardziej niż kryminalny :) Nie zrozumcie mnie źle, to nie była zła pozycja, ja po prostu spodziewałam się fajerwerków, nie ledwo tlącej się zapałki. Ale wszyscy powiadają, że potem będzie lepiej więc może spróbuję jeszcze raz :)

Michał Rembacz

02.06.2014, 13:23

Można przeczytać, aczkolwiek ani to dobry kryminał, ani dobry przewodnik po Australii...

Antonio Banderass

12.05.2014, 22:13

„ŚMIERTELNIE NUDNY HORROR, PRZEWODNIK TURYSTYCZNY I MOŻE TROCHĘ KRYMINAŁ.”

Z książek Jo Nesbo przeczytałem najpierw całkiem niezłe "Upiory" i trochę słabszą "Policję". Przyznam szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony jakością literacką tych pozycji, bo kryminały przeważnie durne są. Autor nawymyśla jakiś bzdur okraszonych szokująca przemocą i uzasadnia wszystko tym, że sprawca jest psychopatą. W tych dwu pozycjach takich durnot, poza głównym bohaterem biegającym z prawie odciętą głową, przyklejona taśmą makgajwerówką, niczym kurczak Mike, nie było. Dlatego postanowiłem sięgnąć po pierwszą książkę z serii o dzielnym i mega bystrym policjancie niepozbawionym wad. No i kupa. "Człowiek nietoperz" to nie kryminał, ale horror i przewodnik turystyczny w jednym. Horror dla kogoś, kto trochę w życiu przeczytał i nie kupi byle szitu. Przewodnik turystyczny, bo dowiecie się z tej książki więcej o Australii niż z wydawnictw National Geographic. NUDA I BRAK NAPIĘCIA. ZERO CIEKAWOŚCI CO BĘDZIE DALEJ. Promocja za 10PLN to żart. Książka warta max złotówkę. Zdecydowanie nie polecam. Sorry Woblinku.

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:45

„Skomplikowana fabuła, brak oczywistych rozwiązań - kunszt Jo Nesbo.”

Coraz bardziej doceniam skandynawskie kryminały, Jo Nesbo potwierdza swój kunszt. Buduje mega skomplikowaną, zawiłą fabułę, przeplata w niej losy mocno charakterystycznych bohaterów, nie boi się dosadnie pokazać tego, czego niektórzy unikają. Brutalna, niekoniecznie idealna rzeczywistość, sprawny język i tajemnica, a kulminacja zaskakująca. Pisze tak, że nie da się odgadnąć kto jest mordercą, to dobrze. Polecam wszystkim, którzy lubią rozwiązywać zagadki i unikają oczywistych rozwiązań. Nie zawiedziecie się tą pozycją.