Opis treści
Praktyczny poradnik prezentujący zasady pisania listów oficjalnych, półoficjalnych i handlowych po niemiecku, przydatne sformułowania oraz wzory listów. W rozdziale pierwszym prezentujemy reguły korespondencji oficjalnej, przede wszystkim te, które dotyczą formy i kształtu listu, jego budowy i stylu. Przedstawiamy też przykłady adresowania kopert, tytułowania odbiorcy oraz pierwszych i ostatnich zdań pisma. Rozdział drugi dotyczy listów półoficjalnych, czyli takich, w których obowiązuje styl urzędowy i język literacki, ale w których nie jest jednak tak bardzo istotna, np. odległość pola adresowego od krawędzi arkusza, jak ma to miejsce w korespondencji handlowej, będącej tematem rozdziału trzeciego. Tu opisujemy podstawowe zasady budowy takich pism, omawiamy normy (np. DIN, ISO) oraz prezentujemy przykłady różnorodnych listów (np. oferty, zamówienia, reklamacji itp.). Jako dodatek proponujemy Państwu wykaz skrótów, zwrotów i wyrażeń stosowanych w listach oficjalnych i półoficjalnych oraz przypomnienie zasad ortografii niemieckiej, które obowiązują od 2005 roku, a o których czasem zapominamy, co dopuszczalne jest w korespondencji prywatnej, lecz w pismach oficjalnych nie powinno mieć już miejsca. Polecamy również e-book „Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja prywatna”.
„Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja oficjalna. Korespondencja handlowa”, Anna Smaza – jak czytać ebook?
Ebooka „Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja oficjalna. Korespondencja handlowa”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).