Opis treści
W publikacji przedstawiono m.in. pojęcie, istotę oraz genezę wolności i praw człowieka, godność jako źródło wolności i praw człowieka, status obywatela i cudzoziemca w państwie.
W opracowaniu omówiono zagadnienia wolności i praw człowieka zagwarantowanych w przepisach Konstytucji RP.
W ujęciu konstytucyjno-ustrojowym, w sposób przekrojowy szczegółowo zaprezentowano m.in.:
• pojęcie, istotę oraz genezę wolności i praw człowieka,
• problematykę systemu Rady Europy, ochronę praw podstawowych w Unii Europejskiej, system Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.
• godność jako źródło wolności i praw człowieka,
• kwestię równości wobec prawa,
• status obywatela i cudzoziemca w państwie,
• istotę i zakres przesłanek ograniczania konstytucyjnych praw i wolności oraz katalog przesłanek ograniczających (klauzul limitacyjnych),
• wszelkie wolności i prawa osobiste, polityczne oraz ekonomiczne, socjalne i kulturalne,
• konstytucyjne środki ochrony wolności i praw.
Autorzy przywołali regulacje prawne, a także w szerokim zakresie czerpali z dorobku doktryny prawa i orzecznictwa sądów oraz Trybunału Konstytucyjnego.
Książka będzie cennym źródłem wiedzy dla studentów wydziałów prawa, administracji oraz oraz politologii i stosunków międzynarodowych. Zainteresuje także praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów. Publikacja ta może być również przydatna dla dziennikarzy.
„Konstytucyjne wolności i prawa w Polsce (pdf)”, Marek Chmaj – jak czytać ebook?
Ebooka „Konstytucyjne wolności i prawa w Polsce (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).